Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
martahoti
Posts: 33
Joined: 09 Oct 2012, 21:11

Re: Sala de nunti II

Post by martahoti »

Fetelor, noi am ales sala Marinas de la Butoias. Dupa ce am rezervat, am citit numai de rau despre cei de la Butoias, insa am fost pe la ei sa filmam love story pentru ca acolo e foarte frumos si administratorul a fost foarte ok. Ne-a raspuns la toate intrebarile, ne-a aratat ca acolo se investeste ca sa avem parte de o atmosfera cat mai placuta. Sper ca tot ce am citit de rau sa nu fie adevarat si sa nu avem probleme. Dupa eveniment o sa va povestesc cum a fost.


niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Sala de nunti II

Post by niutka »

martahoti wrote:Fetelor, noi am ales sala Marinas de la Butoias. Dupa ce am rezervat, am citit numai de rau despre cei de la Butoias, insa am fost pe la ei sa filmam love story pentru ca acolo e foarte frumos si administratorul a fost foarte ok. Ne-a raspuns la toate intrebarile, ne-a aratat ca acolo se investeste ca sa avem parte de o atmosfera cat mai placuta. Sper ca tot ce am citit de rau sa nu fie adevarat si sa nu avem probleme. Dupa eveniment o sa va povestesc cum a fost.
te sfatui sa te mai gandesti,nu am nimic cu localul,dar vreau sa-ti zic ca si noua administratorul ne-a promis marea si sarea,noi am vrut in sala anotimpuri,ca aveam mai multi invitati,si o zis ca la sala aia ne da masa dulce,colacii,tortul,lumini ambientale,arca,mai pe scurt ce vrei tu numai ca sa ne ademeneasca si pe urma am citit pe forum ce scriu despre ei si m-am pus pe ganduri,si am contactat o mireasa care a facut la ei nunta,nu e de pe forum,dar stiam ca acolo a serbat si a zis ca cel mai mare neajuns a fost ca mancare a fost insuficienta si fara gust,ea avind meniu de 970 de lei o zis ca nu a fost destula mancare si ca i-au furat multe sticle de coniac si sampanie de restul nu mi-a mai zis ca o zis ca ea nu a fost atenta la restul detaliilor,dar asta a fost cel mai deranjant.asa ca daca tot vrei sa faci acolo pregateste din timp o persoana responsabila de bauturi,sa se uite sa nu dispara nimic,sper sa nu te superi dar iti spun din suflet ca si noi am vrut tare acolo,dar am zis sa nu riscam,la banii astia poti sa faci in localuri mult mai seriose ca si atasament fata de clienti.


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Sala de nunti II

Post by heyapple »

Pot să vă spun că nici persoana responsabilă nu o să salveze situaţia. Am un coleg de muncă care fusese printre invitaţi, dar şi responsabil de băutură la o nuntă la Butoiaş. Când eram şi noi în căutarea sălii ideale l-am întrebat despre personal sală etc. Deci fetelor mi-a spus că indiferent de cât de bine nu se uita: uite sticla - nu-i sticla. Zice atât de bine s-au antrenat chelnerii de acolo în furat că nici nu observi, pot să-ţi ia dinaintea ochilor şi tot n-o să-ţi dai seama. Plus, la meniul minim de 800 de lei (fusesem totuşi să vedem ce săli au, să ne informăm) nici n-ai ce mânca, dacă nu greşesc 5-6 reci şi 2 calde, şi asta la preţ de 800 de lei !!! mi-am zis că fie sala cât de frumoasă n-a fi, dar la nuntă n-o să rod din pereţi şi decor când mi s-a face foame.


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Sala de nunti II

Post by IRACIKA1983 »

Noi tot suntem invitati in septembrie la Butoias ...Din discutiile cu verisoara noastra ,care o sa fie nasa mi sa spus ca lista de bucate le-a esit la 819 lei ,fursetul aparte 20 lei nustiu daca la ei se iau si % . Mai mult am tras atentie ca masa pentru intilnire si masa mirelor li se da ca bonus . Mii interesant daca nu le dadeau trebuiau sa aduca masele de acasa?


Lilia86
Posts: 10
Joined: 28 Jul 2014, 11:20

Re: Sala de nunti II

Post by Lilia86 »

Noi am sarbatorit pe 25 iulie la Hanul Vechi. Am ales o sala fara coloane, fara scari incomode, cu un parculet verde si frumos amenajat, cu o singura sala. Nu regretam, oaspetii au fost entuziasmati. Sistemul conditionat e super bun, modern. Bucatele delicioase, si din belsug si pretul meniului adecvat. Mergeti si vedeti sala. E spatioasa si nu necesita decor suplimentar. Bafa


Lilia86
Posts: 10
Joined: 28 Jul 2014, 11:20

Re: Sala de nunti II

Post by Lilia86 »

Noua ne-a iesit meniul cu 740, dar am avut somon la gratar, iepure si salata de mare, asta pe langa meniul standard


Blowyourmind
Posts: 4
Joined: 07 Jul 2014, 08:11

Re: Sala de nunti II

Post by Blowyourmind »

Salut, din auzite si recomandari am inteles ca e bine, se lauda multa mincarea acolo, in rest deja ai vazut si singura, sala e buna - nu necesita investitii suplimentare, curte draguta, despre deservire nu cunosc din pacate. Ma anunti te rog daca totusi faceti nunta acolo, un feedback dupa marele eveniment as vrea. Merci si succes!


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Sala de nunti II

Post by Sweety »

Despre Butoiaș: fetelor, am citit ce ați scris acum și pot să vă spun la sigur despre cîteva lucruri:

1. Mîncarea lor e foarte gustoasă și, dacă s-a scumpit meniul anul acesta e altă întrebare, pe noi anul trecut ne-a costat 701 lei/persoana și a fost chiar foarte suficient și toți au zis că a fost foarte gustos (mai ales frigăruiul) ;) M-aș mira să fi schimbat bucătarii, deci nici gustul mîncării n-ar trebui să difere;
2. Ce ține de organizare: cu administratorul vorbești bine și nu pot spune că ceva din ceea ce ne-a promis nu s-a realizat;
3. Problema e cu șeful pe chelneri - dl Veaceslav, care nu știe să-și îndeplinească obligațiunile - o jumătate din chelneri sunt tare bravo, restul - niște băieți tinerei care nu știu ce înseamnă să lucrezi responsabil și...
4. Da! Băutura ne-au luat-o TOATĂ! Cînd am venit să luam tot ce a rămas după noi nu era măcar o sticlă!!! Foarte urît din partea lor, mai ales că din cauza căldurii nu s-a servit mult în timpul nunții.

În ceea ce privește imaginea generală: toți invitații au rămas doar cu impresii pozitive - le-a plăcut totul și au zis că era totul frumos și gustos. Impresiile negative ne rămîn de obicei nouă, mirilor, care știm detaliile și ce și cum trebuia să fie și cum a fost în realitate.
Pe de altă parte, pe baza experienței noastre o altă pereche care deja semnase contractul le-a spus despre neajunsurile care au fost la noi și chelnerii și-au făcut treaba de nota 10, iar băutura le-a fost întoarsă la 100%: au vorbit cu dînșii să le fie întoarse și sticlele goale, așa că... totul depinde de faptul cum vorbești cu administratorul.

Mult succes! ;)


martahoti
Posts: 33
Joined: 09 Oct 2012, 21:11

Re: Sala de nunti II

Post by martahoti »

Sweety wrote:Despre Butoiaș: fetelor, am citit ce ați scris acum și pot să vă spun la sigur despre cîteva lucruri:

1. Mîncarea lor e foarte gustoasă și, dacă s-a scumpit meniul anul acesta e altă întrebare, pe noi anul trecut ne-a costat 701 lei/persoana și a fost chiar foarte suficient și toți au zis că a fost foarte gustos (mai ales frigăruiul) ;) M-aș mira să fi schimbat bucătarii, deci nici gustul mîncării n-ar trebui să difere;
2. Ce ține de organizare: cu administratorul vorbești bine și nu pot spune că ceva din ceea ce ne-a promis nu s-a realizat;
3. Problema e cu șeful pe chelneri - dl Veaceslav, care nu știe să-și îndeplinească obligațiunile - o jumătate din chelneri sunt tare bravo, restul - niște băieți tinerei care nu știu ce înseamnă să lucrezi responsabil și...
4. Da! Băutura ne-au luat-o TOATĂ! Cînd am venit să luam tot ce a rămas după noi nu era măcar o sticlă!!! Foarte urît din partea lor, mai ales că din cauza căldurii nu s-a servit mult în timpul nunții.

În ceea ce privește imaginea generală: toți invitații au rămas doar cu impresii pozitive - le-a plăcut totul și au zis că era totul frumos și gustos. Impresiile negative ne rămîn de obicei nouă, mirilor, care știm detaliile și ce și cum trebuia să fie și cum a fost în realitate.
Pe de altă parte, pe baza experienței noastre o altă pereche care deja semnase contractul le-a spus despre neajunsurile care au fost la noi și chelnerii și-au făcut treaba de nota 10, iar băutura le-a fost întoarsă la 100%: au vorbit cu dînșii să le fie întoarse și sticlele goale, așa că... totul depinde de faptul cum vorbești cu administratorul.

Mult succes! ;)
Sweety, merci mult de impresii. M-am mai linistit putin, eram cam stresata ca doar chestii naspa am aflat despre Butoias. Macar mancarea e gustoasa-asta mai multe persoane au confirmat.


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Sala de nunti II

Post by Tanya_d »

Martahoti eu simbata asta merg la nunta la Butoias...Promit sa fiu cu ochii in patru si sa revin cu detalii!!! Daca vrei sa atrag atentia la ceva in special scrie-mi :)


Post Reply