Coafură și make-up II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Coafură și make-up II

Post by cutsa »

Irinela wrote:
eug. wrote:
cutsa wrote:poate cineva sa ma ajute..eu tot vreau o coafura foarte simpla pentru ca vrea sa fie voalul de deasupra.....si tot imipare 1500 cam scump....imi puteti recomanda pe cineva care face la un pret mai mic?

Fetelor, de ce cautati doar 'vedete' la coafura si machiaj ? Machiaj superb face Ana Singereanu, o recomand tuturor ! iar coafura eu personal mi-am facut la salonul Gossip Place, de asemenea am ramas multumita.

Eu deasemenea consider că sunt doamne/domnişoare cu preţuri mai accesibile şi calitatea e la nivel.eu de ex am făcut de 2 ori pentru nuntă (eram invitată) makiajul la Ирина Кутас, e foarte responsabilă. coafura am să o fac la verişoara mea... din start mă gîndeam la salonul style studio, dar mi-am adus aminte că verişoara mea are zeci de diplome în domeniul dat şi plus un preţ accesibil.
chiar ca nu vreua vedete....vreau doar ca sa fie opersoana competenta...si atit..restul nu ma intereseaza


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Coafură și make-up II

Post by cutsa »

Fetelor, de ce cautati doar 'vedete' la coafura si machiaj ? Machiaj superb face Ana Singereanu, o recomand tuturor ! iar coafura eu personal mi-am facut la salonul Gossip Place, de asemenea am ramas multumita.[/quote]


Eu deasemenea consider că sunt doamne/domnişoare cu preţuri mai accesibile şi calitatea e la nivel.eu de ex am făcut de 2 ori pentru nuntă (eram invitată) makiajul la Ирина Кутас, e foarte responsabilă. coafura am să o fac la verişoara mea... din start mă gîndeam la salonul style studio, dar mi-am adus aminte că verişoara mea are zeci de diplome în domeniul dat şi plus un preţ accesibil.[/quote]
chiar ca nu vreua vedete....vreau doar ca sa fie opersoana competenta...si atit..restul nu ma intereseaza[/quote]
aprop cine e verisoara ta?ii putem vedea lucrarile?


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Coafură și make-up II

Post by InnaM »

eug. wrote:Fetelor, de ce cautati doar 'vedete' la coafura si machiaj ? Machiaj superb face Ana Singereanu, o recomand tuturor ! iar coafura eu personal mi-am facut la salonul Gossip Place, de asemenea am ramas multumita.
Nu-i vorba de "vedete", ci sint intradevar unii meshteri care tot prin munca shi silintza lor shi-au facut o reputatzie. Iar noi miresele nu ca ne-am face coafura shi machiajul in fiecare zi ca sa shtim care shi cum lucreaza, de aceea ne bazam pe experientza shi reputatzia unui deja "brand". Daca shtitzi shi avetzi incredere in cineva deja, eu v-ash sfatui sa mergetzi cu ei shi la nunta.

Eu mi-am facut coafura shi machiajul de mireasa la o fetitza absolut deloc cunoscuta, lasasem pina in ultimul moment shi era unica care era disponibila, am ramas foarte multzumita insa am mers la risc. (apropo va ofer datele de contact daca are cineva nevoie)

In vara am avut nororcul de mai multe ori sa fiu deservita de fetele susmentzionate (Alina Braileanu shi Adelina Ipatii) ale caror pretzuri shi atitudini NU sint de vedete apropo.


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Coafură și make-up II

Post by cutsa »

InnaM wrote:
eug. wrote:Fetelor, de ce cautati doar 'vedete' la coafura si machiaj ? Machiaj superb face Ana Singereanu, o recomand tuturor ! iar coafura eu personal mi-am facut la salonul Gossip Place, de asemenea am ramas multumita.
Nu-i vorba de "vedete", ci sint intradevar unii meshteri care tot prin munca shi silintza lor shi-au facut o reputatzie. Iar noi miresele nu ca ne-am face coafura shi machiajul in fiecare zi ca sa shtim care shi cum lucreaza, de aceea ne bazam pe experientza shi reputatzia unui deja "brand". Daca shtitzi shi avetzi incredere in cineva deja, eu v-ash sfatui sa mergetzi cu ei shi la nunta.

Eu mi-am facut coafura shi machiajul de mireasa la o fetitza absolut deloc cunoscuta, lasasem pina in ultimul moment shi era unica care era disponibila, am ramas foarte multzumita insa am mers la risc. (apropo va ofer datele de contact daca are cineva nevoie)

In vara am avut nororcul de mai multe ori sa fiu deservita de fetele susmentzionate (Alina Braileanu shi Adelina Ipatii) ale caror pretzuri shi atitudini NU sint de vedete apropo.
fetelor asa o intrebare...poate cineva mapoate ajuta....la mine e tenul gras in zona T , ma tem sa nu ma incarce cu fond de ten la nunta si sa luceasca fata....poate v-ati mia confruntat cineva cu asa problema....daca produsele is calitative am sansa sa am pielea mata pina tirziu ?sau cit de calitativa nu ar fi cosmetica oricum lucesti?


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Coafură și make-up II

Post by InnaM »

Eu am aceeashi problema, ca shi majoritatea credca. Kite nu am incercat oricum luceshte putzin. Acum de kind am grija sa indepartez corect excesul de sebum, am mai redus putzin fruntea lucioasa. Oricum vei avea nevoie de o pudra matifianta sau shervetzele matifiante. Pudra m-a salvat pe mine in ziua nuntzii shi nu numai.


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Coafură și make-up II

Post by cutsa »

InnaM wrote:Eu am aceeashi problema, ca shi majoritatea credca. Kite nu am incercat oricum luceshte putzin. Acum de kind am grija sa indepartez corect excesul de sebum, am mai redus putzin fruntea lucioasa. Oricum vei avea nevoie de o pudra matifianta sau shervetzele matifiante. Pudra m-a salvat pe mine in ziua nuntzii shi nu numai.
poti sa imi zici ce pudra folosesti?pudra compacta sau pulbere?cu ce corectezi excesul de sebum?


Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Coafură și make-up II

Post by Lukianov »

Salut,viitore miresuici!!!Insfirsit a avut loc si in viata noastra acel frumos si mult asteptat eveniment!!!!Am avut parte de dimineata de dispozitie buna multumita Mesteritelor care ma-u facut sa arat asa cum miam dorit,Coafura am facuto la Adelina Ipatii o doamna foarte bravo care isi face lucrul foarte bine si repede!Machiajul la fel am numai cuvinte de lauda pentra Olga Totoc.Machiajul si coafura ai tinut atit de bine ca daca a treia zi nu le stricam credca ar mai fi tinut :D :D !!!Un mare multumesc lor!!!!


pimpampo
Posts: 3
Joined: 16 Nov 2014, 11:23

Re: Coafură și make-up II

Post by pimpampo »

Salutare.
Despre stilista Natalia Fabian cunoaste cineva? Multumesc anticipat!


julior
Posts: 1
Joined: 18 Nov 2014, 10:59

Re: Coafură și make-up II

Post by julior »

Pentru ce ora te-ai programat la Adelina? Eu m-am programat la ora 7 dimineata si machiajul il va face Iana.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
etui samsung galaxy trend ceinture

etui samsung galaxy note edge Diamant
Last edited by julior on 20 Nov 2014, 11:30, edited 1 time in total.


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Coafură și make-up II

Post by Irinela »

julior wrote:Pentru ce ora te-ai programat la Adelina? Eu m-am programat la ora 7 dimineata si machiajul il va face Iana.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Salut, dar daca nu e secret kind e nunta?


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Post Reply