Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Muzicantii III

Post by InnaM »

AndaS wrote:Salut. Poate a auzit cineva, sau ce parere aveti despre urmatoarele formatii, inclusiv si despre moderatorii lor
La noi au kintat Basarabia. Am mai scris - Jos palaria! O echipa de profesionishti cu P mare.

AndaS wrote:Buna fetelor! Cunoaste cineva orchestra lui Dorin Panuta? ce parere aveti?
Chiar in iulie am fost invitata la o nunta unde au kintat ei. Foarte bravo. M-a impresionat faptul ca sint cu totzii foarte tineri (unii dintre ei kiar studentzi daca nu greshesc) dar cu o atirnare atit de serioasa fatza de ceea ce fac. Au facut veselie shi nu prea i-am vazut sa stea la masa sau sa iasa la terasa. Ca moderator tot mi-a placut, iar saxofonistul - nota 10!!! Deci recomand.


Cezara
Posts: 15
Joined: 22 Aug 2014, 20:47
Location: Moldova/Chisinau
Contact:

Re: Muzicantii III

Post by Cezara »

InnaM wrote:
AndaS wrote:Salut. Poate a auzit cineva, sau ce parere aveti despre urmatoarele formatii, inclusiv si despre moderatorii lor
La noi au kintat Basarabia. Am mai scris - Jos palaria! O echipa de profesionishti cu P mare.

AndaS wrote:Buna fetelor! Cunoaste cineva orchestra lui Dorin Panuta? ce parere aveti?
Chiar in iulie am fost invitata la o nunta unde au kintat ei. Foarte bravo. M-a impresionat faptul ca sint cu totzii foarte tineri (unii dintre ei kiar studentzi daca nu greshesc) dar cu o atirnare atit de serioasa fatza de ceea ce fac. Au facut veselie shi nu prea i-am vazut sa stea la masa sau sa iasa la terasa. Ca moderator tot mi-a placut, iar saxofonistul - nota 10!!! Deci recomand.
Am fost si eu la o nunta dea lor, jos palaria! Chiar sunt o echipa profesionista


Cezara
Posts: 15
Joined: 22 Aug 2014, 20:47
Location: Moldova/Chisinau
Contact:

Re: Muzicantii III

Post by Cezara »

eleganta1984 wrote:Salut. Poate a auzit cineva, sau ce parere aveti despre urmatoarele formatii, inclusiv si despre moderatorii lor:
1. Formatia Speranta
2. Formatia Barbu Lautaru din Balti
3. Formatia Lautarii de la Magdacesti
4. Armonia
5. Fratii Parfeni
6. Vatra
7. Art present
8. Basarabia
Multumesc anticipat

Fratii Parfeni ocoleste-i sa nu regreti (am fost la o nunta am ramas dezamagiti de ei, chiar daca au instrumente, trebuie sa te rogi ca sa-ti faca chef), mai bine tii recomand pe Orchestra Barbu Lautaru, la pret si calitate sunt mult mai buni, acestea vin la lucru si sunt seriosi.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicantii III

Post by Olecika »

Nu stiu cit de obiectiva este parerea mea, insa totusi o voi expune.
I-am vazut pe fratii Parfeni la 2 nunti, au am fost dansatoare iar ei muzica.
Poate era foto - video tot ei, nu stiu sigur.

Parerea mea, ca persoana care vede cum se intimpla lucrurile din interior, care a vazut foaaaaaaarte multe nunti, incepind cu formatii cu 1 ionica si terminind cu orchestre intregi, pot spune ca acesti baieti sunt bravo, cinta bine si fac veselie :) Ei sunt printre primii in lista mea de recomandari pentru cei care ma intreaba.

Si acum, doresc sa imi expun parerea vis-a-vis de mesajul Cezarei, care tot nu am inteles la ce avea pretentii.. la foto, la video sau totusi la muzicanti????

Dragi mirese, atunci cind alegeti prestatorii pentru nunta voastra (in cazul ca va ocupati singurele de acest aspect) probabil va bazati cel mai mult pe internet. Puteti vedea diferite video, poze, pareri, impresii.... Ca urmare, va intilniti cu 1, 2 sau poate mai multi prestatori, pentru ca ulterior sa luati o decizie.

De ce oare cind se intilnesc unii miri cu noi (prestatorii) vorbim despre una, iar cind ajugem la nunta se intimpla cu totul altceva...

Draga Cezara, chiar te rog foarte mult sa ne scrii detailat ce anume nu ti-a placut la Formatia Perfeni. Ce anume nu au facut corect, unde nu s-au comportat adecvat.

Stii de ce te intreb asta? pentru ca vreau sa inteleg ce inseamna muzicanti la nunta pentru tine, ce FUNCTII au muzicantii la nunta in viziunea ta. Si ca sa ma intelegi mai bine, vreau sa iti dau un exemplu:

Una dintre nuntile la care am dansat impreuna cu colegii mei a fost ceva de genul "ce dansatori nesimtiti si lenosi am luat".
Cind ne-am intilnit cu persoana organizatoare (era sotia fratelului mirelui) am discutat despre ce facem, despre obiceiuri, despre program artistic... Nimeni nu a zis despre alte functii pe care le au dansatorii la nunta in viziunea lor.

Si iata ne trezim noi la nunta ca mirii ne zic sa turnam in pahare si sa umblam prin sala sa servim lumea :D
Dupa asta ni se impune sa dansam toate dansurile cu invitatii (noi in costume populare sa dansam discoteca de exemplu :D )
Nu erau pahare suficiente, la cine crezi ca strigau??? Desigur la dansatori :D
Vorniceii nu stiau unde sunt colacii... cine crezi ca erau vinovati?????? DANSATORII

Si asa a fost toata seara, ca sa nu mai zic ca in momentul in care trebuia sa ne dea banii, mirele era cam nemultumit ca cica nu prea ne-am obosit.

Concluzia este urmatoarea, ca daca mirii au in capul lor ideea ca toti ii fura, ii mint, ii folosesc... Atunci mai bine faceti nunta fara prestaori, sau alegeti-i pe cei care lucreaza cum va place voua. Iar atunci cind incheiati contractul si dati avansul, discutati despre toate aspectele si spuneti ceea ce asteptati voi de la ei.

In incheiere, mentionez o data in plus ca Fratii Parfeni cinta bine si mie imi place :) Iar daca cineva a fost nemultumit, sa vina cu dovezi CLARE.

Bafta tuturor !


AndaS
Posts: 2
Joined: 09 Dec 2014, 18:04

Re: Muzicantii III

Post by AndaS »

Cezara wrote:
InnaM wrote:
AndaS wrote:Salut. Poate a auzit cineva, sau ce parere aveti despre urmatoarele formatii, inclusiv si despre moderatorii lor
La noi au kintat Basarabia. Am mai scris - Jos palaria! O echipa de profesionishti cu P mare.

AndaS wrote:Buna fetelor! Cunoaste cineva orchestra lui Dorin Panuta? ce parere aveti?
Chiar in iulie am fost invitata la o nunta unde au kintat ei. Foarte bravo. M-a impresionat faptul ca sint cu totzii foarte tineri (unii dintre ei kiar studentzi daca nu greshesc) dar cu o atirnare atit de serioasa fatza de ceea ce fac. Au facut veselie shi nu prea i-am vazut sa stea la masa sau sa iasa la terasa. Ca moderator tot mi-a placut, iar saxofonistul - nota 10!!! Deci recomand.
Am fost si eu la o nunta dea lor, jos palaria! Chiar sunt o echipa profesionista
Multumim!!!


tintyna
Posts: 11
Joined: 17 Dec 2014, 23:39

Re: Muzicantii III

Post by tintyna »

Olecika wrote:Nu stiu cit de obiectiva este parerea mea, insa totusi o voi expune.
I-am vazut pe fratii Parfeni la 2 nunti, au am fost dansatoare iar ei muzica.
Poate era foto - video tot ei, nu stiu sigur.

Parerea mea, ca persoana care vede cum se intimpla lucrurile din interior, care a vazut foaaaaaaarte multe nunti, incepind cu formatii cu 1 ionica si terminind cu orchestre intregi, pot spune ca acesti baieti sunt bravo, cinta bine si fac veselie :) Ei sunt printre primii in lista mea de recomandari pentru cei care ma intreaba.

Si acum, doresc sa imi expun parerea vis-a-vis de mesajul Cezarei, care tot nu am inteles la ce avea pretentii.. la foto, la video sau totusi la muzicanti????

Dragi mirese, atunci cind alegeti prestatorii pentru nunta voastra (in cazul ca va ocupati singurele de acest aspect) probabil va bazati cel mai mult pe internet. Puteti vedea diferite video, poze, pareri, impresii.... Ca urmare, va intilniti cu 1, 2 sau poate mai multi prestatori, pentru ca ulterior sa luati o decizie.

De ce oare cind se intilnesc unii miri cu noi (prestatorii) vorbim despre una, iar cind ajugem la nunta se intimpla cu totul altceva...

Draga Cezara, chiar te rog foarte mult sa ne scrii detailat ce anume nu ti-a placut la Formatia Perfeni. Ce anume nu au facut corect, unde nu s-au comportat adecvat.

Stii de ce te intreb asta? pentru ca vreau sa inteleg ce inseamna muzicanti la nunta pentru tine, ce FUNCTII au muzicantii la nunta in viziunea ta. Si ca sa ma intelegi mai bine, vreau sa iti dau un exemplu:

Una dintre nuntile la care am dansat impreuna cu colegii mei a fost ceva de genul "ce dansatori nesimtiti si lenosi am luat".
Cind ne-am intilnit cu persoana organizatoare (era sotia fratelului mirelui) am discutat despre ce facem, despre obiceiuri, despre program artistic... Nimeni nu a zis despre alte functii pe care le au dansatorii la nunta in viziunea lor.

Si iata ne trezim noi la nunta ca mirii ne zic sa turnam in pahare si sa umblam prin sala sa servim lumea :D
Dupa asta ni se impune sa dansam toate dansurile cu invitatii (noi in costume populare sa dansam discoteca de exemplu :D )
Nu erau pahare suficiente, la cine crezi ca strigau??? Desigur la dansatori :D
Vorniceii nu stiau unde sunt colacii... cine crezi ca erau vinovati?????? DANSATORII

Si asa a fost toata seara, ca sa nu mai zic ca in momentul in care trebuia sa ne dea banii, mirele era cam nemultumit ca cica nu prea ne-am obosit.

Concluzia este urmatoarea, ca daca mirii au in capul lor ideea ca toti ii fura, ii mint, ii folosesc... Atunci mai bine faceti nunta fara prestaori, sau alegeti-i pe cei care lucreaza cum va place voua. Iar atunci cind incheiati contractul si dati avansul, discutati despre toate aspectele si spuneti ceea ce asteptati voi de la ei.

In incheiere, mentionez o data in plus ca Fratii Parfeni cinta bine si mie imi place :) Iar daca cineva a fost nemultumit, sa vina cu dovezi CLARE.

Bafta tuturor !
referitor la turnatul in pahare si umblatul prin sala, sunt total deacord..... eu tot dansez la nunti, am avut cazuri cind si chelnerul imi spune sa torn in pahare, raspunsul meu e simplu, fiecare face ceea pentru ce a fost angajat, respectiv el e chelner trebuie sa toarne in pahare si eu dansator, trebuie sa dansez, fiindca atunci cind va trebui sa danseze dansatorii chef sau colacii de exemplu nu va veni chelnerul in locul meu sa o faca... dar oameni sunt diferiti si nu toti inteleg asta din pacate...


tintyna
Posts: 11
Joined: 17 Dec 2014, 23:39

Re: Muzicantii III

Post by tintyna »

eleganta1984 wrote:Salut. Poate a auzit cineva, sau ce parere aveti despre urmatoarele formatii, inclusiv si despre moderatorii lor:
1. Formatia Speranta
2. Formatia Barbu Lautaru din Balti
3. Formatia Lautarii de la Magdacesti
4. Armonia
5. Fratii Parfeni
6. Vatra
7. Art present
8. Basarabia
Multumesc anticipat
Barbu Lautaru si Basarabia sunt cei mai buni. la nunta mea va fi Basarabia


Kristinelu
Posts: 5
Joined: 25 Dec 2014, 14:55

Re: Muzicantii III

Post by Kristinelu »

Dragi miresuici, va rog sa imi sfatuiti vreo formatie pnt nunta mea-mai 2015. As vrea o voce masculina si una feminina. moderatorul sa vorbeasca fluent si romana si rusa si repertoriul sa fie la fel de ambele feluri. Adik nu kaut o formatie ku accent popular. Va rog dak kunoaste cineva ceva de genul asta...Si desigur nu ku pret astronomik :lol: :lol:


Papadiutza
Posts: 1
Joined: 02 Jan 2015, 14:24

Re: Muzicantii III

Post by Papadiutza »

Buna,știe cineva despre Luminița si Valentin Dragomir ,ce păreri aveți,prețuri?! Va rog mult ....


Andrian
Posts: 16
Joined: 15 Nov 2014, 13:15

Re: Muzicantii III

Post by Andrian »

Kristinelu wrote:Dragi miresuici, va rog sa imi sfatuiti vreo formatie pnt nunta mea-mai 2015. As vrea o voce masculina si una feminina. moderatorul sa vorbeasca fluent si romana si rusa si repertoriul sa fie la fel de ambele feluri. Adik nu kaut o formatie ku accent popular. Va rog dak kunoaste cineva ceva de genul asta...Si desigur nu ku pret astronomik :lol: :lol:
Buna Cristinelu,as dori sa-ti sugerez o idee,Formatia art song cu Natalia Budeanu,Noi Iam avut alaturi in searã de revelion,vazusem ceva filmulete Si inregistrari pe net dar ceea ce Fac in real este o adevarata arta,ãu un repertoriu ft bogat si popular Si de estrada rus,prezinta la fel de usor Si in romana Si in rusa,sincer nu prea cuvinte numai emotii!oaspetii au plecat toti incintati cu toate ca erau Si tineri Si nu prea Si Romani Si rusi,!mult succes Si sa aveti o nunta de poveste!


Post Reply