Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

Fetelor macar tot Chisinaul sa scrie ca Golden Lion e un bot de aur atita timp cit o miresuica a avut ceva neplaceri are tot dreptul sa le spuna, cine va fi in cautare de un restaurant pentru nunta anul viitor va tine cond si de parerea pozitiva cu sumedeniile si de un comentariu negativ, cel putin va sti la ce capitol sa traga atentie. Forum-l asta statea mort si nu cumva cineva sa scrie ceva rau de Golden Lion ca toti o sa sara nici nu stiu de unde ca sa zica ca nu e asa, sincer nu-i face fata restaurantului, cam ca de fiecare data Doamne fereste sa apara un comment iesit din standartele ca totu-i bine si frumos. Eu as vrea ca cineva sa-mi zica si partea din culise la ce trebuie de atras atentia la restaurantul care l-am ales deci acum poate o alta miresuica o sa stie sa puna accent pe bautura. Daca cumva aveti ce reprosa sunt gata de discutii, oricum nu mai intra nimeni pe aici, nimeni la nimeni nu mai da sfaturi si hop un comment de GL si parca administratia localului sta ochi pe forum, fiindca toata lumea care sunt super puper multumite au aparut.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti II

Post by Olecika »

Si eu cred ca localuri PERFECTE nu exista. E normal ca exista si parerei negative.

Eu daca sincer, evit localurile si prestatorii care au 100 % pareri bune pe forumuri :) e cam dubioasa chestia asta :)

Succes !

PS: Si mie imi place acest restaurant, intr-adevar se confirma cele enumerate mai sus, dar eu nush cum sa faci toate sarbatorile in acelasi local? Oare nu se plictisesc invitatii?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti II

Post by Olecika »

Si da, a cam uitat lumea de acest forum. Acum ca sunt atitea grupuri in facebook :)


angel77
Posts: 3
Joined: 27 May 2016, 14:13

Re: Sala de nunti II

Post by angel77 »

Eu nu am zis ca toate sărbătorile familiei sunt aici, în ultimii 3 ani au fost 12 evenimente. Din care personale au fost câteva nunta noastră din iunie 2014, am fost nași în iulie 2014, finii noștri au făcut cumatria în iulie 2015, noi am făcut cumatria în ianuarie 2016. Restul evenimentelor au fost la rude, prieteni, care după ale noastre evenimente au ales acest local. Ultimul eveniment la care am fost, a fost cumatria prietenilor noștri recent 26 mai 2016 și vom avea nunta la finuța de botez în septembrie 2016, tot aici. Dar ca sa înțelegeți ca nu doar în acest local am avut evenimente, sunt nașă de 4 ori și finuți de botez am peste 50 de finuți. Am fost nașă și evenimentele au fost în diferite localuri la Adam și Eva 2015, Aniversări 2008, Silver House 2016 și Golden Lion 2014. În comentariul meu eu doar mi-am expus părerea, fiecare e în drept să o facă.


Leana
Posts: 4
Joined: 26 May 2016, 12:58

Re: Sala de nunti II

Post by Leana »

bantik wrote:Leana, voi cind aveti nunta? noi tot am vazut Golden Lion, dar nu l-am ales.. am simtit ca "nu-i al nostru"
facem nunta in septembrie la in sala verde, dar cu cit se apropie data evenimentului cu atit mai tare ma stresez, noua ne-a placut sala, m-am gindit ca oricum o sa mai pun decor pe acolo si osa fie bine, de mincare si deservire ma ingrijorez cel mai tare...


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

Fetelor recomandati-mi un local unde gatesc gustos sa mergem dupa inscrierea civila cu citeva persoane, nu prea cunosc localurile Chisinaului.


niutzza
Posts: 8
Joined: 26 Jan 2016, 22:20

Re: Sala de nunti II

Post by niutzza »

Kitsurica wrote:Fetelor recomandati-mi un local unde gatesc gustos sa mergem dupa inscrierea civila cu citeva persoane, nu prea cunosc localurile Chisinaului.
Salut,

Noi am fost La Placinte dupa cununie, poate pare banal, dar stilul lor s-a asortat foarte bine, noi ne-am cununat in costume nationale, plus la toate ne-a iesit in jur de 2000 lei pentru vreo 15-20 oameni. Initial, nu vroiam sa optez pentru ei, dar alte localuri au niste preturi mult prea exagerate, doar pentru ca au un decor stilat si modern. Nu vad sensul sa cheltui o gramada de bani pentru citeva ore... mai ales ca si la nunta sunt destule cheltuieli :)


Analage1
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2016, 13:24

Sala de nunti II

Post by Analage1 »

Buna ziua!Doresc sa ma impartasesc cu VOI despre experienta mea referitor la acest RESTAURANTUL EVENTUS!!!!!Ca moment pozitiv pot sa remarc ca bucatele au fost gustoare, dar si localul este amenajat intr-un stil elegant. Doar ca cu toate acestea am ramas foarte DEZAMAGITI! Pretul de persoane la acel moment a fost de 750 lei/persoana, doar ca includea un numar insuficient de bucate, astfel am fost nevoiti sa mai adaugam bucate in suma de 200 lei/persoana. Ajungind in ziua nuntii, ne-am ciocnit de momente neplacute ca: Administratorii aroganti (chiar daca pina a transmite ultima suma de bani cu citeva zile inainte de nunta erau foarte amabili si prietenosi) si chelneri care au deservit oaspetii nu la nivelul asteptat!Astfel, cu toate ca am inclus in meniu un numar larg de bauturi, chelnerii nu propuneau nimic oaspetilor, doar asteptau ca oaspetii sa le zica ce doresc, cu toate ca oaspetii nu cunosteau ce bauturi sunt puse la dispozitie!! Alt moment, cu toate ca era vara si infernal de cald, nu erau incluse conditionerele sau daca erau incluse, era doar pentru timp foarte scurt. In salate si bucate nu erau incluse linguri de servit, astfel oaspetii sau ciocnit de situatia ca erau nevoiti sa utilizeze furculitele personale. Chiar daca am adus o cantitate mare de fructe si dulciuri, la fourchette a fost inclusa doar o cantitate foarte mica, motivind ca au adaugat tot ce am adus (chiar daca nu a fost asa).! Apropo, a ramas mincare multa, la masa mirilor practic nimic nu s-a consumat, doar ca cind am deschis acasa caserolele am constatat ca ne-au pus doar placintele :)....nici vorba de cosulete cu icre rosii, mizeluri sau salate :). Apropo, la mometul comenzii localului ne-au promis ca in ziua nuntii o sa ne puna la dispozitie camera de la etajul 4, pentru copii si alte pregatiri. Doar ca in ziua nuntii , cind am ajuns la local ne-au zis ca nu avem acces acolo, pentru ca sarbatoreste o zi nastere, cu toate ca la momentul comenzii ne-au promis ca alte aniversari, nu vor avea loc in ziua nuntii noastre. Am comandat torta la ei, doar ca la final de seara am primit nu ceea ce ne-au promis, torta nu arata nici pe aproape cum ne-au prezentat-o la momentul comenzii. Am decis sa scriu acest comentariu, pentru ca Voi sa nu va ciocniti de situatia neplacuta pe care am trait-o noi!! :*


Analage1
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2016, 13:24

Re: Sala de nunti II

Post by Analage1 »

Buna!NUMAI NU EVENTUS!!!!Impresiile unei mirese. Doresc sa ma impartasesc cu VOI despre experienta mea referitor la acest RESTAURANTUL EVENTUS!!!!!Ca moment pozitiv pot sa remarc ca bucatele au fost gustoare, dar si localul este amenajat intr-un stil elegant. Doar ca cu toate acestea am ramas foarte DEZAMAGITI! Pretul de persoane la acel moment a fost de 750 lei/persoana, doar ca includea un numar insuficient de bucate, astfel am fost nevoiti sa mai adaugam bucate in suma de 200 lei/persoana. Ajungind in ziua nuntii, ne-am ciocnit de momente neplacute ca: Administratorii aroganti (chiar daca pina a transmite ultima suma de bani cu citeva zile inainte de nunta erau foarte amabili si prietenosi) si chelneri care au deservit oaspetii nu la nivelul asteptat!Astfel, cu toate ca am inclus in meniu un numar larg de bauturi, chelnerii nu propuneau nimic oaspetilor, doar asteptau ca oaspetii sa le zica ce doresc, cu toate ca oaspetii nu cunosteau ce bauturi sunt puse la dispozitie!! Alt moment, cu toate ca era vara si infernal de cald, nu erau incluse conditionerele sau daca erau incluse, era doar pentru timp foarte scurt. In salate si bucate nu erau incluse linguri de servit, astfel oaspetii sau ciocnit de situatia ca erau nevoiti sa utilizeze furculitele personale. Chiar daca am adus o cantitate mare de fructe si dulciuri, la fourchette a fost inclusa doar o cantitate foarte mica, motivind ca au adaugat tot ce am adus (chiar daca nu a fost asa).! Apropo, a ramas mincare multa, la masa mirilor practic nimic nu s-a consumat, doar ca cind am deschis acasa caserolele am constatat ca ne-au pus doar placintele :)....nici vorba de cosulete cu icre rosii, mizeluri sau salate :). Apropo, la mometul comenzii localului ne-au promis ca in ziua nuntii o sa ne puna la dispozitie camera de la etajul 4, pentru copii si alte pregatiri. Doar ca in ziua nuntii , cind am ajuns la local ne-au zis ca nu avem acces acolo, pentru ca sarbatoreste o zi nastere, cu toate ca la momentul comenzii ne-au promis ca alte aniversari, nu vor avea loc in ziua nuntii noastre. Am comandat torta la ei, doar ca la final de seara am primit nu ceea ce ne-au promis, torta nu arata nici pe aproape cum ne-au prezentat-o la momentul comenzii. Am decis sa scriu acest comentariu, pentru ca Voi sa nu va ciocniti de situatia neplacuta pe care am trait-o noi!! :*


elaanna77
Posts: 16
Joined: 16 Aug 2014, 15:17

Re: Sala de nunti II

Post by elaanna77 »

Fetele fratele meu a rezervat pentru nunta sala Novas, in luna agust an asta dar din anumite motive nu poate sa serbeze nunta astfel data de 13 august 2016, este libera. daca este cineva doritor sa se adreseze administratiei pentru detalii. Mersi !!!


Post Reply