Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Dansatori

Post by romanct1 »

iaca pe tema asta si in privinta primului dans deja o sa vorbim tete a tete, ca niste prieteni au data arvona si au vorbit cu el, principal sa fi totul ideal :)


barthezic
Posts: 6
Joined: 04 Jun 2014, 18:13

Re: Dansatori

Post by barthezic »

buna vreau sa va recomand 2 pereki de dansatori au dansat la prietena mea la nunta, au dansat, au facut veselie, luau oamenii la dans, aratau foarte bine, frumoshi , baietii inalti, costume frumoase, calcate. La nunta au dansat si dans popular si tiganesc dar am inteles ca daca nu doresti tiganesc se poate si fara el. pot sa va las nr 068-218-580 stiu ca a platit 220euro dar daca fara tiganesc atunci cred ca poate fi mai ieftin.


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Dansatori

Post by Amoricina »

Tot dance-flash am avut, foarte bravo! se prezinta perfect, machiaj, coafura, costumele frumoase, curate si calcate, dl Iurie mai mare placerea sa discuti cu dumnealui si toate detaliile puse bine la punct. Eu a trebuit sa ii scot sarmanii de la masa, caci ajunsesem mai devreme si nimeni nu a zis nici cir nici mir, dimpotriva cind am cerut scuze m-au linistit si au zimbit toata seara! Nu stiu cind au reusit sa impodobeasca colacul miresei, caci eu uitasem de el... Cind am aflat ca nu pot face intrarea in sala cu petale cum avrut, cacis e da amenda, au organizat in 3 secunde intrarea ei, cu tot cu flori...si aici trebuie sa spun neaparat - avind in vedere ca au luat florile din buchete (ca altele tot nu erau) au ales gladiolele, florile care au fost folosite in decor fara ca sa zic eu nimica! Dimpotriva cind am vazut ce aveau in mina, cum s-ar spune, you made my day!:)) Foarte atenti la orice miscare, si de dans si de organizare, profesionalizm pur!


Calaev Carina
Posts: 2
Joined: 13 Jul 2014, 12:39

Re: Dansatori

Post by Calaev Carina »

Vreau sa va recomand niste dansatori, au dansat la nunta surorei mele, sunt bravo , nu fumau, nu au baut ! chiar bravo :D ...se poate de spus ca nici nu-ti trebuiesc vornicei ca ei faceau totul! Ansamblu "FAVORIT" erau 2 perechi au dansat 2 dansuri populare , imi era jale de ei dansurile erau atit de frumoase si grele si nu se mai terminau ma uitam parca este sfirsitul dar inca nu :D si 1 dans tiganesc si show programa acolo au scos mirii si nasii la dans au dansat vrio 4-5 minute ...chef au avut colacul miresei lau impodobit asa de frumos alb-rosu cum am inteles special adica puritate si iubire au dansat toate muzicile populare luau oaspetii la dans chiar a fost sooper! mi-au placut va dau si un linc al lor cum danseaza ........Sunt bravo 068624405 iaka si nr. lor! :D :P


Calaev Carina
Posts: 2
Joined: 13 Jul 2014, 12:39

Re: Dansatori

Post by Calaev Carina »

Vreau sa va recomand niste dansatori, au dansat la nunta surorei mele, sunt bravo , nu fumau, nu au baut ! chiar bravo :D ...se poate de spus ca nici nu-ti trebuiesc vornicei ca ei faceau totul! Ansamblu "FAVORIT" erau 2 perechi au dansat 2 dansuri populare , imi era jale de ei dansurile erau atit de frumoase si grele si nu se mai terminau ma uitam parca este sfirsitul dar inca nu :D si 1 dans tiganesc si show programa acolo au scos mirii si nasii la dans au dansat vrio 4-5 minute ...chef au avut colacul miresei lau impodobit asa de frumos alb-rosu cum am inteles special adica puritate si iubire au dansat toate muzicile populare luau oaspetii la dans chiar a fost sooper! mi-au placut va dau si un linc al lor cum danseaza ........Sunt bravo 068624405 iaka si nr. lor! :D :P


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Dansatori

Post by InnaM »

Hmm...Carina e un nume nu prea des intilnit (frumos nume de altfel)...totushi straniu ca shi pe tine shi pe una dintre dansatoarele "surorii tale" o cheama Carina. :roll:

Oricum dansatorii mai au de invatzat!!!! N-oi fi eu pro in ale dansului (poate ma ajuta Olecika)..dar imi cunosc bine patrimoniul, iar coreografia are elemente care n-au nimic cu Moldova (inafara de musica), deci nu-i dans moldovenesc. Eu mi-ash dori de la un grup de dansatori:

-sa cunoasca traditziile
-sa aiba un aspect agreabil
-sa poata forma un raport cu oaspetzii
-sa aiba un program cu o coreografie demna de banii pe care ii cer
-shi sa nu uite ca oapsetzii vin la nunta sa se distreze dar nu la concert, deci bravo lor ca au atita energie, insa eu ash muri de dureri de fund daca ash sta 10 minute constant pe scaun sa bat din palme, inafara de faptul ca stam la masa (de doua ori) shi inchinat :lol:

Iar dansatorilor mult succes pe viitor, se cunoashte ca sint sirguincioshi shi cu putzina munca shi experientza vor ajunge la performantza ansamblurilor autohtone.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dansatori

Post by Olecika »

InnaM sunt perfect deacord cu tine in ceea ce priveste anume cerintele fata de dansatori :) Chiar asta e mult mai important, decit insasi programul pe care il prezinta, desi nu trebuie neglijat nici acest fapt :)

In experienta mea, am avut colegi, chiar din JOC, care intr-adevar dansau pe nota 10, dar a trebuit sa ne despartim deoarece inafara de programul desigur profesionist si la cel mai inalt nivel, nu prea doreau sa se implice pe parcursul nuntii, vezi Doamne is mari vedete si nu trebuie sa faca chef cu invitatii si asa mai departe. In final, a trebuit sa renuntam la ei, pentru ca fiind si eu mireasa am inteles ca fiecare participant la nunta (dansator, muzicant, foto, video, chelner) trebuie sa se implice, dar nu sa faca totul mecanic si atit. Oricum, fiecare alege ceea ce ii place, mai ales ca varietatea de dansatori, este foarte mare, la fel si de program, tarif, conditii.....


cherrygirl
Posts: 4
Joined: 18 Nov 2014, 10:57

Re: Dansatori

Post by cherrygirl »

fetelor am nevoie de ajutor, caut dansatori, de cind m-am apucat de pregatiri nu m-am gindit ca-mi va fi atit de greu sa ma decid cu ei....v-as fi recunoscatoare pentru recomandari si daca aveti telefoanele ca sa-i pot contacta...si poate cineva din voi i-a avut pe cei de la Izvoras Cahul caut telefon de contact al lor
Multumesc


viviene
Posts: 1
Joined: 04 Dec 2011, 00:00

Re: Dansatori

Post by viviene »

Buna seara,

Am vazut intamplator un dans pe youtube al celor de la Jocul Dacilor;
Cunoaste cineva pretul lor? Cum se prezinta la nunta?

o seara frumoasa,


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Dansatori

Post by Tanya_d »

Salut... Si noi i-am avut pe cei de la Flash Dance ... am ramas mai mult decit multumiti. Ei is foarte eleganti si au o tinuta de nota 10, is foarte punctuali si omenosi ... ei pe linga populare au si un program de dans sportiv foarte frumos si costumele deosebite . Acuma cind am primit video si am revazut nunta, am vazut unele detalii (care atunci fiind mireasa nu aveam cum sa le vad) si chiar ii recomand cu inima deschisa. Succese mari in pregatiri miresuici :)


Post Reply