Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
ritza
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2015, 14:21

Re: Lista Neagră

Post by ritza »

Intradevar operator.md nu sunt deloc seriosi.De la nunta nici pina in ziua de azi nu miau dat pozele si video.ii sun si tot ma amina pe o zi pe alta.Termenul din contract sa incheiat demult,dar ei de cuvint nu se tin.SUNT NISTE NESIMTITI.o gramada de bani niau cerut si la urma rezultatul inca nu mi lau dat


Angelica
Posts: 6
Joined: 31 May 2015, 07:47

Re: Lista Neagră

Post by Angelica »

Creativ room- am fost Total dezamagita cind am vazut ce buchet mi-a facut, eu am cerut un fel ea a facut cu ce a avut cred, si a tinut doar la cununie, pe parcursul nuntii nu am mai avut buchet .... Sa ofilit :(


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Lista Neagră

Post by IRACIKA1983 »

Angelica!!!Eu tot asa am patin ,,am dat comanda de cale olandeze si a ajuns la mine cale moldovenesti ,care a tinut nici o ora ....numai vorbesc de buchetele nasilor si a mirilui .Eu nu tin minte cum se numea ,stiu ca o cheama d.Iulea .


vitalie777
Posts: 1
Joined: 21 Feb 2016, 20:06

Re: Lista Neagră

Post by vitalie777 »

Evitati serviciile Exclusive Group- www.foto-moldova.md.

1. Au disparut timp de 2 ore in timpul nuntii fara a preintimpina: de la 16:30 pina la 18:30. La ora 18:00 noi trebuia sa intimpinam oaspetii, de la 17:00 pina la 18:00 am achitat o odaie prezidentiala pentru poze la hotel... dar "exclusivii" nostri fotografi nu erau de gasit nici la telefon (va puteti inchipui ce dispozitie de sarbatoare ne-au creat).

2. Pozele, in mare majoritate au o calitate foarte proasta: sau sint focusate aiurea, sau capuri taiate, sau in ceata... in plus culorile le-au denaturat. Si inca un detaliu: absolut deloc pozele nu sint prelucrate. Ne-au dat si materialul brut, pai iata: comparind pozele intiale (brute) si cu cele "prelucrate" nu gasesti nici o diferenta, in afara de aceea ca unele le-au facut alb-negru sau le-au schimbat fonul.

3. Video si mai proasta calitatea decit la poze. In prima jumatate, atit timp cit era filmat ziua, se mai desluseste ceva, dar seara... mai bine filmau cu telefonul mobil. Apropo, merci unor prieteni care au filmat cu telefonul, avem macar 3 min ceva mai clar.

In afara de aceea ca sint relativi ieftini si au oferit materialul in timp, nu cred ca se mai poate de sperat la ceva de la ei. Vorba proverbului: "Tot ieftinul te costa scump si tot scumpul te costa ieftin". Succes in cautarea unei oferte mai buen, cu siguranta o veti gasi!


cameraman
Posts: 2
Joined: 22 Feb 2016, 19:06

Re: Lista Neagră

Post by cameraman »

exeple va rog, sa vada lumea ce si cum


cameraman
Posts: 2
Joined: 22 Feb 2016, 19:06

Re: Lista Neagră

Post by cameraman »

vitalie777 wrote:Evitati serviciile Exclusive Group- http://www.foto-moldova.md.

1. Au disparut timp de 2 ore in timpul nuntii fara a preintimpina: de la 16:30 pina la 18:30. La ora 18:00 noi trebuia sa intimpinam oaspetii, de la 17:00 pina la 18:00 am achitat o odaie prezidentiala pentru poze la hotel... dar "exclusivii" nostri fotografi nu erau de gasit nici la telefon (va puteti inchipui ce dispozitie de sarbatoare ne-au creat).

2. Pozele, in mare majoritate au o calitate foarte proasta: sau sint focusate aiurea, sau capuri taiate, sau in ceata... in plus culorile le-au denaturat. Si inca un detaliu: absolut deloc pozele nu sint prelucrate. Ne-au dat si materialul brut, pai iata: comparind pozele intiale (brute) si cu cele "prelucrate" nu gasesti nici o diferenta, in afara de aceea ca unele le-au facut alb-negru sau le-au schimbat fonul.

3. Video si mai proasta calitatea decit la poze. In prima jumatate, atit timp cit era filmat ziua, se mai desluseste ceva, dar seara... mai bine filmau cu telefonul mobil. Apropo, merci unor prieteni care au filmat cu telefonul, avem macar 3 min ceva mai clar.

In afara de aceea ca sint relativi ieftini si au oferit materialul in timp, nu cred ca se mai poate de sperat la ceva de la ei. Vorba proverbului: "Tot ieftinul te costa scump si tot scumpul te costa ieftin". Succes in cautarea unei oferte mai buen, cu siguranta o veti gasi!


Pune ceva exemple sa vada lumea ce si cum


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Lista Neagră

Post by vicktoritza »

vitalie777 wrote:Evitati serviciile Exclusive Group- http://www.foto-moldova.md.

1. Au disparut timp de 2 ore in timpul nuntii fara a preintimpina: de la 16:30 pina la 18:30. La ora 18:00 noi trebuia sa intimpinam oaspetii, de la 17:00 pina la 18:00 am achitat o odaie prezidentiala pentru poze la hotel... dar "exclusivii" nostri fotografi nu erau de gasit nici la telefon (va puteti inchipui ce dispozitie de sarbatoare ne-au creat).

2. Pozele, in mare majoritate au o calitate foarte proasta: sau sint focusate aiurea, sau capuri taiate, sau in ceata... in plus culorile le-au denaturat. Si inca un detaliu: absolut deloc pozele nu sint prelucrate. Ne-au dat si materialul brut, pai iata: comparind pozele intiale (brute) si cu cele "prelucrate" nu gasesti nici o diferenta, in afara de aceea ca unele le-au facut alb-negru sau le-au schimbat fonul.

3. Video si mai proasta calitatea decit la poze. In prima jumatate, atit timp cit era filmat ziua, se mai desluseste ceva, dar seara... mai bine filmau cu telefonul mobil. Apropo, merci unor prieteni care au filmat cu telefonul, avem macar 3 min ceva mai clar.

In afara de aceea ca sint relativi ieftini si au oferit materialul in timp, nu cred ca se mai poate de sperat la ceva de la ei. Vorba proverbului: "Tot ieftinul te costa scump si tot scumpul te costa ieftin". Succes in cautarea unei oferte mai buen, cu siguranta o veti gasi!
DIn o simpla privire pe site-ul lor sa vede cu ochiul liber cit de ""profesionisti " sunt...Imi pare rau pt ca ati avut experienta urita cu asa zisezi prestatori de servicii


Gabi
Posts: 3
Joined: 22 Mar 2016, 22:11

Re: Lista Neagră

Post by Gabi »

ritza wrote:Intradevar operator.md nu sunt deloc seriosi.De la nunta nici pina in ziua de azi nu miau dat pozele si video.ii sun si tot ma amina pe o zi pe alta.Termenul din contract sa incheiat demult,dar ei de cuvint nu se tin.SUNT NISTE NESIMTITI.o gramada de bani niau cerut si la urma rezultatul inca nu mi lau dat
Scuze as dori mai multe detalii


Alina1234
Posts: 3
Joined: 04 Apr 2015, 16:19

Re: Lista Neagră

Post by Alina1234 »

Buna. Eu am avut o experienta neplacuta cu Alina Bradu. Am contactat-o pentru rochia de cununie si ia mirelui sa le facem la comanda. Lucrarile care le face sunt superbe, insa atitudinea sub orice critica: am stabilit o programare pentru sambata ea fiind cea care a propus ora 16:30. Am facut un drum special pentru aceasta programare Bucuresti - Chisinau, am sunat-o la 16:00 sa confirm programarea (asa am invatat intr-o lume civilizata ca se face) intru in salon o jumatate de ora mai tarziu si ea era ocupata cu o clienta. Nimeni nu ne-a bagat in seama vreo jumatate de ora. I-am zis unei domnisoare ca asteptam sa se elibereze doamna Alina sa imi ia masurile pentru rochie si sa stabilim detaliile (fiind pregatita cu poze printate cu ce urma sa facem). Cand a terminat cu clienta, a intrat in biroul ei si a trimis-o pe una dintre vanzatoare sa ne dea afara cu motivul ca "ea nu se simte bine si sa revenim saptamana urmatoare". Evident ca nu mai fac inca un drum pentru ca "ea nu se simte bine" asa ca mi-am cautat alt salon care face haine traditionale. Sper sa iasa ce imi doresc, iar daca vreti sa comandati rochia la acest salon sa aveti grija cum se poarta cu voi!


Analage1
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2016, 13:24

Re: Lista Neagră

Post by Analage1 »

Buna!NUMAI NU EVENTUS!!!!Impresiile unei mirese. Doresc sa ma impartasesc cu VOI despre experienta mea referitor la acest RESTAURANTUL EVENTUS!!!!!Ca moment pozitiv pot sa remarc ca bucatele au fost gustoare, dar si localul este amenajat intr-un stil elegant. Doar ca cu toate acestea am ramas foarte DEZAMAGITI! Pretul de persoane la acel moment a fost de 750 lei/persoana, doar ca includea un numar insuficient de bucate, astfel am fost nevoiti sa mai adaugam bucate in suma de 200 lei/persoana. Ajungind in ziua nuntii, ne-am ciocnit de momente neplacute ca: Administratorii aroganti (chiar daca pina a transmite ultima suma de bani cu citeva zile inainte de nunta erau foarte amabili si prietenosi) si chelneri care au deservit oaspetii nu la nivelul asteptat!Astfel, cu toate ca am inclus in meniu un numar larg de bauturi, chelnerii nu propuneau nimic oaspetilor, doar asteptau ca oaspetii sa le zica ce doresc, cu toate ca oaspetii nu cunosteau ce bauturi sunt puse la dispozitie!! Alt moment, cu toate ca era vara si infernal de cald, nu erau incluse conditionerele sau daca erau incluse, era doar pentru timp foarte scurt. In salate si bucate nu erau incluse linguri de servit, astfel oaspetii sau ciocnit de situatia ca erau nevoiti sa utilizeze furculitele personale. Chiar daca am adus o cantitate mare de fructe si dulciuri, la fourchette a fost inclusa doar o cantitate foarte mica, motivind ca au adaugat tot ce am adus (chiar daca nu a fost asa).! Apropo, a ramas mincare multa, la masa mirilor practic nimic nu s-a consumat, doar ca cind am deschis acasa caserolele am constatat ca ne-au pus doar placintele :)....nici vorba de cosulete cu icre rosii, mizeluri sau salate :). Apropo, la mometul comenzii localului ne-au promis ca in ziua nuntii o sa ne puna la dispozitie camera de la etajul 4, pentru copii si alte pregatiri. Doar ca in ziua nuntii , cind am ajuns la local ne-au zis ca nu avem acces acolo, pentru ca sarbatoreste o zi nastere, cu toate ca la momentul comenzii ne-au promis ca alte aniversari, nu vor avea loc in ziua nuntii noastre. Am comandat torta la ei, doar ca la final de seara am primit nu ceea ce ne-au promis, torta nu arata nici pe aproape cum ne-au prezentat-o la momentul comenzii. Am decis sa scriu acest comentariu, pentru ca Voi sa nu va ciocniti de situatia neplacuta pe care am trait-o noi!! :*


Post Reply