Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

in general se calculeaza apa plata 1 st per om, iar suc 1 l per 4 persoane..mai ales cind este cald afara, se bea foarte mult. Si noi vom lua sucuri naturale dar inca nu am decis de care . Voi l-ati luat de la fabrica deodata?


Image
dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by dreamscape »

Si noi am optat pentru suc, dar inka nu stiu de unde il vom procura. Fetitelor garofitelor voi de unde il cumparati si la ce pret? Sorry de indiscretie;) Iar cu apa cum procedati? Luati sticle de 0.5 l respectiv 4 pentru un invitat? Sau veti lua sticle mari si veti ruga chelnerii sa serveasca invitatii? La ce pret sunt sticlele de 0.5 l...daca sunteti la curent informati-ma va rog si pe mine! Image


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Noi vom lua sticle de 1,5 l si chelnerii vor servi oaspetii. Am fost la multe nunti unde erau sticle de o,5 unicul lucru ce nu mi-a placut ca stau foarte multe pe masa...
Noi avem doua alternative pt suc , fie Orhei Vit fie ceva de la Tiraspol...inca nu ne-am decis...


Image
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

dreamscape wrote:Si noi am optat pentru suc, dar inka nu stiu de unde il vom procura. Fetitelor garofitelor voi de unde il cumparati si la ce pret? Sorry de indiscretie;) Iar cu apa cum procedati? Luati sticle de 0.5 l respectiv 4 pentru un invitat? Sau veti lua sticle mari si veti ruga chelnerii sa serveasca invitatii? La ce pret sunt sticlele de 0.5 l...daca sunteti la curent informati-ma va rog si pe mine! Image
Deci am luat cite 1 l apa pentru invitat 1 l suc la 3 invitati luind in consideratie ca e vara, in plus nu este suc nectar ( care este cam greoi), dar am luat suc Vita, este ceea ce imi place, iar din struguri cu mere nu este atit de dulce incit sa vreau sa beai si mai mult ....

Ceea ce tine de ce cantitati, la novas ne-au oferit o foita pe care este indicat cam cite sticle de bautura trebuie pentru un anumit nr de invitati, bomboane, suc ....


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

dreamscape wrote:Si noi am optat pentru suc, dar inka nu stiu de unde il vom procura. Fetitelor garofitelor voi de unde il cumparati si la ce pret? Sorry de indiscretie;) Iar cu apa cum procedati? Luati sticle de 0.5 l respectiv 4 pentru un invitat? Sau veti lua sticle mari si veti ruga chelnerii sa serveasca invitatii? La ce pret sunt sticlele de 0.5 l...daca sunteti la curent informati-ma va rog si pe mine! Image
initial voiam de 0.5 sa luam. insa ce-mi place la novas, ca nu se plaseaza sticle cu bauturi pe mese si chelnerii servesc. fiind cite 2 chelneri la o masa (10 pers), ajung sa stie pederost cine si ce serveste :).
asha ca luam de 1.5 - facem astfel si economii.
sucul, vinl se vor servi din ulcioare


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

nadiko wrote:
dreamscape wrote:Si noi am optat pentru suc, dar inka nu stiu de unde il vom procura. Fetitelor garofitelor voi de unde il cumparati si la ce pret? Sorry de indiscretie;) Iar cu apa cum procedati? Luati sticle de 0.5 l respectiv 4 pentru un invitat? Sau veti lua sticle mari si veti ruga chelnerii sa serveasca invitatii? La ce pret sunt sticlele de 0.5 l...daca sunteti la curent informati-ma va rog si pe mine! Image
initial voiam de 0.5 sa luam. insa ce-mi place la novas, ca nu se plaseaza sticle cu bauturi pe mese si chelnerii servesc. fiind cite 2 chelneri la o masa (10 pers), ajung sa stie pederost cine si ce serveste :).
asha ca luam de 1.5 - facem astfel si economii.
sucul, vinl se vor servi din ulcioare
Doi chelneri la o masa? stiam de unul la Novas, ar fi super daca ar fi 2 Image

La noi bauturile vor fi pe masa doar primul buchet, restul alaturi este ceva gen bar, de unde chelnerii vor lua, ei vor servi totul , incepind cu bauturi alcoolice si finisind cu apa plata


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

bride2011 wrote: Doi chelneri la o masa? stiam de unul la Novas, ar fi super daca ar fi 2 Image

La noi bauturile vor fi pe masa doar primul buchet, restul alaturi este ceva gen bar, de unde chelnerii vor lua, ei vor servi totul , incepind cu bauturi alcoolice si finisind cu apa plata
asha ne-au spus. unul principal si altul ajutor. o sa mai concretizez :)
de ce ati opatat sa fie prezente baututile la prima masa?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

nadiko wrote:
bride2011 wrote: Doi chelneri la o masa? stiam de unul la Novas, ar fi super daca ar fi 2 Image

La noi bauturile vor fi pe masa doar primul buchet, restul alaturi este ceva gen bar, de unde chelnerii vor lua, ei vor servi totul , incepind cu bauturi alcoolice si finisind cu apa plata
asha ne-au spus. unul principal si altul ajutor. o sa mai concretizez :)
de ce ati opatat sa fie prezente baututile la prima masa?[/quot

In primul rind din pentru ca are un alt aspect cind pe masa este primul buchet de bauturi.... pentru ca invitatul sa stie ce bea ..... dar imediat ce oamenii se vor aseza la masa, buchetul va fi luat ..... pentru consum !!!


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

bride2011 wrote: In primul rind din pentru ca are un alt aspect cind pe masa este primul buchet de bauturi.... pentru ca invitatul sa stie ce bea ..... dar imediat ce oamenii se vor aseza la masa, buchetul va fi luat ..... pentru consum !!!
da, ai dreptate. ne mai gindim dar la acest capitol. merci!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

bride2011 wrote:
nadiko wrote:
bride2011 wrote: Doi chelneri la o masa? stiam de unul la Novas, ar fi super daca ar fi 2 Image

La noi bauturile vor fi pe masa doar primul buchet, restul alaturi este ceva gen bar, de unde chelnerii vor lua, ei vor servi totul , incepind cu bauturi alcoolice si finisind cu apa plata
asha ne-au spus. unul principal si altul ajutor. o sa mai concretizez :)
de ce ati opatat sa fie prezente baututile la prima masa?[/quot

In primul rind din pentru ca are un alt aspect cind pe masa este primul buchet de bauturi.... pentru ca invitatul sa stie ce bea ..... dar imediat ce oamenii se vor aseza la masa, buchetul va fi luat ..... pentru consum !!!

Noi exact asa am hotarit...sa vada initial ce fel de bauturi au la alegere, dupa care sa fie luate din fata..ca sa se aprecieze atit meniul cit si compozitiile frumoase ale Marinei! :)


Image
Locked