Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

bride2011 wrote: la noi aici va fi fourchette- ul, mini bar, un pian, banner, desigur mesele
bride 2011, zi-mi te rog cum va fi banerul. sa inteleg ca tiparesti un baner pe fonul caruia se vor face pozele (ca asha voiam sa fac eu)? suport pentru baner ai deja?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

nadiko wrote:
bride2011 wrote: la noi aici va fi fourchette- ul, mini bar, un pian, banner, desigur mesele
bride 2011, zi-mi te rog cum va fi banerul. sa inteleg ca tiparesti un baner pe fonul caruia se vor face pozele (ca asha voiam sa fac eu)? suport pentru baner ai deja?
Da bannerul meu e gata, doar ca la tiparit il voi da mai aproape de nunta, pentru ca pinza trebuie pastrata in conditii speciale si nici de impaturit nu trebuie

Are marimea 3 X 4 m va fi alb si deja cu inscriptii


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

Ceea ce tine de suport se va ocupa cumnatul meu care a lucrat in aceasta sfera Reclama si Desing


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

bride2011 wrote:
Are marimea 3 X 4 m va fi alb si deja cu inscriptii
ce inscriptii va avea?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

nadiko wrote:
bride2011 wrote:
Are marimea 3 X 4 m va fi alb si deja cu inscriptii
ce inscriptii va avea?
bannerul e format din blocuri, in unul e format din numele noastre si data nuntii, iar celalalt din poza inelelor noastre de casatorie


marisha_97
Posts: 1
Joined: 27 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by marisha_97 »

natallliap wrote:Buna fetelor :D si eu sunt noua pe forum. ma bucur mult ca am dat de el. Noi facem nunta in mai 2012. Data inca nu stim sigur dar vrem pe 26, asteptam parerea nasilor. Cu localul este si la noi o problema. la fel, ne-a placut foarte mult sala LaPlopi, dar parintii spun ca e cam departe si nu vor sa se chinuie cu drumul. Dar oricum, vrem sa ne hotarim la o sala dinafara orasului. Ati auzit ceva de Voia Boierilor, sau Stejaris? Totusi astea pare mai aproape (suntem din ialoveni).
euastazi m-am inregistrat si tocmai am observat mesajul tau si uite ce vreau sa spun: ieri pe 27 mai am fost la o nunta la Voia Boierilor si pot sa spun ca am ramas profund incintata de ce am vazut acolo. este un local mare cu terasa, havuz, bar si multe altele. bucatele sint felurite deliciose si frumos decorate. nunta a fost destul de mica si fara muzica vie astfel ca muzica a fost selectata foarte reusit de personalul restaurantului. apropo de personal> mai rar intilneshti asa chelneri si chelnerite primitori,veseli plini de viata, ei au facut cea mai mare atmosfera pe tot parcursul nuntii. ei puneau muzica, cintau, chiuiau, luau lumea la dans, se veseleau cu toti la gramada, nici nu ziceai ca ne sunt nste straini........asa ca recomand din tot sufletul tie si tuturor sa va faceti nunta la Voia Boierilor......dupa parerea mea e un local de nota 10+...... ;) Image Image (pina in 2012 poate o sa ie si mai bun...) :D


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

marisha_97 wrote: daca ati facut-o pe 26 poate sfatul meu nu iti mai este de folos dar poate va ajuta altcuiva. ieri pe 27 mai am fost la o nunta la Voia Boierilor si pot sa spun ca am ramas profund incintata de ce am vazut acolo. este un local mare cu terasa, havuz, bar si multe altele. bucatele sint felurite deliciose si frumos decorate. nunta a fost destul de mica si fara muzica vie astfel ca muzica a fost selectata foarte reusit de personalul restaurantului. apropo de personal> mai rar intilneshti asa chelneri si chelnerite primitori,veseli plini de viata, ei au facut cea mai mare atmosfera pe tot parcursul nuntii. ei puneau muzica, cintau, chiuiau, luau lumea la dans, se veseleau cu toti la gramada, nici nu ziceai ca ne sunt nste straini........asa ca recomand din tot sufletul tie si tuturor sa va faceti nunta la Voia Boierilor......dupa parerea mea e un local de nota 10+...... ;) Image Image
marisha_97 bine ai venit!
natalia inca nu si-a facut nunta, o va face in mai 2012 si deja a ales La Plopi
dar poate sfatul tau ii va fi binevenit altor miresuici
si tu (pot sa te tutuiesc?) vei fi si tu mireasa curand?


Image
Irina.C
Posts: 9
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Irina.C »

maryLand wrote:Eu as adauga

The Most este foarte deosebit si am inteles ca merita toti banii.
Eu stiu dintr-o sursa foarte sigura despre Most alte chestii, ca de exemplu vara sau pe timp cald acolo este foarte mare inaduseala, chiar daca sunt conditionere. De frumos, intr-adevar asa si este insa mincarea cam e putintica si loc pentru dans daca p.u 200 pers va fi putin...un minus e ca sala e la etajul 4...
deci are si unele minusuri si nu cred ca se merita atitea bani doar pentru designu-ul sau :)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Eu personal nu am fost, insa au fost multi cunoscuti akolo si au zis ca este un local select..minkare putina insa foarte deosebita , kit de conditionere nu pot spune nimic. Cred ca totusi cind este foarte cald afara, in fiece local este cald...desigur sunt deacord ca costa mult! Image


Image
dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by dreamscape »

Eu nu am fost la Most, dar am o prietena care a fost acolo la o nunta foarte bogata si a ramas impresionata de interier...dar de mincare nu a spus nimik. De asemenea, prietenii nostri au sarbatorit acolo Anul Nou, pai aici au zis ca mincarea a fost oribila, salata ofilita, olivie traditional cu maioneza uscata...mincare putina in genere. Deci aceste evenimente sunt foarte diferite si nu stiu pe cit sunt de reprezentative pentru Most ca restaurant. Oricum ramine a fi unul dintre cele mai luxoase restaurante de la noi deci impune si cheltuielile de rigoare.


Locked