Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
happynes
Posts: 24
Joined: 03 Jul 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by happynes »

am foat la o nunta la Voyage, inmpresiile mele sunt bune , adica nu prea mult pafos , simplu , de impodobit sala aCOLO NU PREA CRED CA E INTR-UN STIL .....rustic sa zicem si o impodobire ar arata greoi , doar niste flori, si daca faci in iulie o sa fie perfect floarea soarelui .....nu imi place ca mirii stau cam in spate ,amplasarea salii e asa si asa , mincarea e bunisoara si drept ca nu scump, mi se pare ca din partea salii este si un mic havuz de ciocolata ....mai pe scurt este o sala prezentabila cu mincare buna , in orice caz mai buna decit in toate restaurantele de elita din Chisinau .SUCCESE :)


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Sala de nunti

Post by olicika »

nuuuu, Cristina, pe noi in alta sala, in apropiere de Criuleni.


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

olicika, probabil tu trebuia sa faci nunta la aceasi sala unde si eu zeama..pe noi tot ne-au refuzat...asa din nimik...nu ne-am stresat tare...asa ca rapid am ales alt lokal, vom face la Lebada Alba..si cred ca asa trebuia sa fie...
nu inteleg un lukru, kum poti sa pui in joc numele tau..kind el are un rol foarte important...in acest business ...am in vedere de proprietarii acestei sali..rogveriu si cea de linga Criuleni...niste timpiti, sorry, dar nu ma pot abtine... :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted:


Image
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Sala de nunti

Post by olicika »

Exact Maryland, si noi acum bucurosi ca am gasit o alta oportunitate, si acum mi se pare ca e cea mai buna care putea exista. Pregatirile in toi, ajungem cum zice rusu "финишная прямая" voi spera ca toate pregatirile nu vor fi in zadar.


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

eu le spun la toata lumea, mai ales prestatorilor de servicii...noi suntem tineri, respectiv vom avea o multime de necasatoriti la nunta, avem de facut cumatrii, nanasii si tot asa..daca o sa faca treaba buna, ii vom lua in continuare, vom recomanda , altii ii vor vedea si tot asa...
dar daca din start fac aiurea, si afacerea li se stopeaza..
fetelor, insa nu trebuie sa disperam...daca a fost asa sa fie, asa era mai bine...si desigur ca pregatirile nu vor fi in zadar! :)


Image
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by rode11u »

maryLand wrote:eu le spun la toata lumea, mai ales prestatorilor de servicii...noi suntem tineri, respectiv vom avea o multime de necasatoriti la nunta, avem de facut cumatrii, nanasii si tot asa..daca o sa faca treaba buna, ii vom lua in continuare, vom recomanda , altii ii vor vedea si tot asa...
dar daca din start fac aiurea, si afacerea li se stopeaza..
fetelor, insa nu trebuie sa disperam...daca a fost asa sa fie, asa era mai bine...si desigur ca pregatirile nu vor fi in zadar! :)
sunt total de acord cu tine!! Doar ca moldovenii nu prea inteleg asta si mai au pretentia sa aiba succes, sa le mearga business-ul.


ALINUTA01
Posts: 3
Joined: 01 Sep 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by ALINUTA01 »

Fetelor a auzit cineva de cafeneaua Gold Catering(Aeroport Catering)?cum se petrec nuntile acolo?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

fetelor, sunt disperata, tot mai multa lume ne suna sa ne spuna ca nu pot veni la nunta...
inca nu am facut meniul, insa in contract am indicat 110 persoane..ma tem insa ca nu vom ajunge nici makar la 100...nu stiu ce sa fac...a mai avut cineva asa gen de probleme?


Image
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by rode11u »

maryLand wrote:fetelor, sunt disperata, tot mai multa lume ne suna sa ne spuna ca nu pot veni la nunta...
inca nu am facut meniul, insa in contract am indicat 110 persoane..ma tem insa ca nu vom ajunge nici makar la 100...nu stiu ce sa fac...a mai avut cineva asa gen de probleme?
,
nu iti face griji si eu am scris la Novas 150 de persoane , dar cred cao sa fie cam 130 , si acela e un precontract , ca doar nu ai cum sa stii cu 10 luni inainte citi invitati o sa vina. asa ca linisteste-te!!!! RELAX ! TAKE IT EASY!!!!


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by Anusca »

maryLand wrote:fetelor, sunt disperata, tot mai multa lume ne suna sa ne spuna ca nu pot veni la nunta...
inca nu am facut meniul, insa in contract am indicat 110 persoane..ma tem insa ca nu vom ajunge nici makar la 100...nu stiu ce sa fac...a mai avut cineva asa gen de probleme?
Maryland mi se pare ca am mai zis asta, insa la mine la fel a fost. Cu 3 zile inainte de nunta multe perechi au anuntat ca nu vin, deci din 140 de oaspeti care am zis initial, in ziua nuntii am sunat si am zis ca am 126, pt ca atitia erau la moment care au zis ca vin. Si sa vezi, la prima masa nu incapeau, au venit 136 de oameni, practic cu 10 mai mult decit am zis, dar park a fost OK, cei drept la unele mese au stat cite mai multe persoane iar asta m-a deranjat un pic, dar ce sa faci, pina la urma te bucuri ca au venit, caci de mincare nu-mi faceam griji, la sigur ajungea si la 200 de persoane :). Sfatul meu, dati comanda de mai putine portii de mincare (eu am dat de 126 chiar dak au fost 136 de oaspeti si am platit tot pt 126)

P.S. imi pare rau ca eu cu sotul nu putem sa fim alaturi de voi in ziua cea Mare sa ne veselim si sa va admiram, dar va dorim din suflet multa fericire si dragostea care se vede intre voi sa nu dispara nicioadata. Image


Locked