Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
russ_md
Posts: 12
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by russ_md »

Am fost la Purcari. Nu arata ca pe poze, si plus e prea departe si drumul distrus. Cu masina cred ca in 2 ore am ajuns aproximativ %)


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by tasa84 »

am auzit de restaurantul grill park este pe traseul chisinau leuseni este destul de simpatic acolo poti s amergi si sa vezi


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by La_dame »

fetelor, multumesc mult p/u sfaturile voastre, voi tine numiadecat cont de ele la alegerea localului. Sunteti fooooooaaaaaarte dragute Image


Mariancik
Posts: 1
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by Mariancik »

Fetelor spuneti-mi va rog ce parere aveti despre restaurantul Codru?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Vreau sa va spun cite ceva despre restaurantul Novas, la care am sarbatorit nunta...
nota 10 e putin spus. Ne-au sunat 29 de pers si ne-au refuzat...ka in ziua nuntii sa vina toti, Radu- seful de sala a aranjat locuri pt toti, absolut tot ce aa ramas din mincare si bauturi au fost puse in caserole, luat acasa, bautura, ne-au dat si sticlele goale..sa le numaram...
nu s-a ajuns apa plata si dulce, kelnerii au fost au kumparat, ca nimeni nici nu a simtit aceasta lipsa...
fourchetul,mmmmmmmmmmmmm...frumos, delicios.
Chelnerii, parfumati, galanti, draguti, zimbitori. La urma le-am multumit cu bani si sampanie, erau atit de bucurosi...
Mincarea, meniul l-am scris...a fost mincat aproape totul din farfurii. Dulciuri, parjituri , fructe uscate totul s-a mincat, nu am facut risipa de nimic.

Celor ce mai stau la dubii, Novas-ul kiar iti face sarbatoare.

p.s. distanta nimeni nu a simtit-o...dar frumusetea si atentia toti au apreciat-o. Lumea vorbea intre ei , faceau poze frumoase...asa ca ma simt 100 % implinita in privinta restaurantului... Image


Image
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by rode11u »

si eu am atitea emotii , dar sper ca o sa treaca totul foarte bine !!!


rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by rode11u »

Maryland spune-mi te rog ce cantitate de apa ati cumparat si la cite persoane ???


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

.

Post by Alintush »

Buna fetelor. Spuneti-mi va rog cine stie ceva informatii de restaurantul-hotelul Platinum de la Ciocana.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

rode11u wrote:Maryland spune-mi te rog ce cantitate de apa ati cumparat si la cite persoane ???
La noi a fost mare kef..s-a dansat foarte mult, de asta a trebuit muuullltttaaa apa.
apa plata : 78 sticle
apa gazata: 40 sticle
fanta : 3 baxuri
cola :6 baxuri
sprite: 2 baxuri
totul pentru 129 persoane. a ramas doar o sticla de fanta ...restul s-a baut, plus ca s-au mai cumparat atunci seara 5 baxuri de apa plata. :D


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

Alintush wrote:Buna fetelor. Spuneti-mi va rog cine stie ceva informatii de restaurantul-hotelul Platinum de la Ciocana.
noi am fost sa-l vedem cand cautam sala pt nunta noastra, pe atunci complexul era in constructie inca, era gata doar sala de aur, interiorul ne-a placut, si afara e un plus ca nu e direct in strada, dar are cat de cat o terasa
acum dupa ce s-a finisat constructia am vazut pe site-ul lor si sala de platina. cea de aur imi place mai mult
am refuzat la el deoarece ne-au spus pretul pt 150 pers de la 700 lei, in plus nu am auzit nimic de bucataria lui, e relativ nou si putini au jucat acolo nunta cred, nici pe un forum nu era informatie.
in plus la un pret mai avantajos am gasit localul la care am visat.
te cred ca e greu sa te decizi cand nimeni nimic nu stie, poate se va gasi cineva care a fost acolo ca oaspete.
dar daca va doriti mult acolo sa faceti nunta,bucataria o puteti proba si singuri, au doar si un mini restaurant sau cafenea nu stiu cum sa-i spun, duceti-va si comandati ceva bucate, sa gustati.
deservirea cred eu ar trebui sa fie la nivel, caci deobicei localurile noi lucreaza bine, pentru asi face vestit numele
Last edited by adeline on 22 Sep 2011, 15:58, edited 1 time in total.


Image
Locked