Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Sala de nunti

Post by olicika »

criss wrote:eu azi am facut meniul dar a aparut o problema care m-a pus pe ganduri. La inceput preconizasem sa avem 60 de invitati deoarece mirele nu e din MD. A fost un moment cand credeam ca nici 60 de persoane n-o sa am la nunta, dar uite ca a venit ziua meniului si am 81 de locuri. Problema e ca sala nu e mare (Restaurantul Elegance, peste Drum de clubul Drive), maxim de 100 persoane incap acolo. Sa fi stiut de la inceput ca o sa am mai multi invitati, alegeam o sala mai mare, dar n-am indraznit de frica ca nici un restaurant bun n-o sa ma ia pentru 50 de locuri cum am vrut eu la inceput. Noi o sa avem O sa avem 6 mese asezate in forma de braduts iar randul asta de mijloc pe unde trec oamenii, ramaine numai de trecere, nicidecum de dans. O sa am 13 oameni la masa (mese dreptunghiulare lungi), deci e foarte mult. Ma tem ca invitatii mei n-o sa aiba prea mult confort si nici prea mult loc de dans in cealalta mai putin de jumatate din sala. Dar asta e. Eu am mai multi invitati datorita fostilor colegi de munca, de servici care nu m-am asteptat sa vina. Dar sunt nespus de bucuroasa ca o sa-i am la nunta!!!. Si sala nu are nici terasa si nici un alt etaj unde sa cobori sa te relaxezi. Are doar doua holuri nu prea mari, in rest e curat, nou si dragut.
o Criss eu aici lucrez, linga sala Elegans, poate pe 05.08 te vad si mireasa, voi fi prima de pe forum :P
despre confortul oaspetilor si veselia dansului, la sigur daca sunt oameni petrecareti si veseli, gasesc cum sa se distreze, nu-ti lua asta in cap, tu oricum vei fi in centrul atentie, este ziua ta mare, SUCCES!!!


Image
Mireasa2307
Posts: 18
Joined: 27 Jul 2011, 23:00

Sala Banuet Room

Post by Mireasa2307 »

Noi am facut nunta la Banquet Room, este o sala mai noua pe langa Topaz, insa vreau sa va spun ca se deosebeste de celelalte sali in primul rand prin coloristica...la primul etaj am intalnit oaspetii, sunt canapele...iar la etajul 2 am avut mesele si respectiv dansurile...Ne-a placut mult , si oaspetilor tot..


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by tasa84 »

fetelor sa va mai zic ceva principalu voua sa va placa sala pe care ati ales-o ca cite comentarii o sa aveti dupa nici nu va puteti imagina, voi sa fiti cei mai veseli si cei mai fericiti ca restul o sa se treaca.......... noi dupa ce am facut nunta ap o ruda foarte apropiata a zis ca nu ia placut sala deloc, ca afara era frumos iar inauntru nu......... iata cum, asa ca cel mai important este voi sa va distrati in acea zi.......


catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

nunta

Post by catalina »

fetelor,in ziua cea mare trebuie sa fim cele mai fericite,frumoase oricum vom fi,sa savuram la maxim momentele unice,si cum zice mama mea "catalina,daca te vad bosumflata si nervoasa,te scot afara si te bat'':)offf,mie mi-au mai ramas zile numarate si asa am niste fluturasi prin burtika:)


criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by criss »

olicika wrote:
criss wrote:eu azi am facut meniul dar a aparut o problema care m-a pus pe ganduri. La inceput preconizasem sa avem 60 de invitati deoarece mirele nu e din MD. A fost un moment cand credeam ca nici 60 de persoane n-o sa am la nunta, dar uite ca a venit ziua meniului si am 81 de locuri. Problema e ca sala nu e mare (Restaurantul Elegance, peste Drum de clubul Drive), maxim de 100 persoane incap acolo. Sa fi stiut de la inceput ca o sa am mai multi invitati, alegeam o sala mai mare, dar n-am indraznit de frica ca nici un restaurant bun n-o sa ma ia pentru 50 de locuri cum am vrut eu la inceput. Noi o sa avem O sa avem 6 mese asezate in forma de braduts iar randul asta de mijloc pe unde trec oamenii, ramaine numai de trecere, nicidecum de dans. O sa am 13 oameni la masa (mese dreptunghiulare lungi), deci e foarte mult. Ma tem ca invitatii mei n-o sa aiba prea mult confort si nici prea mult loc de dans in cealalta mai putin de jumatate din sala. Dar asta e. Eu am mai multi invitati datorita fostilor colegi de munca, de servici care nu m-am asteptat sa vina. Dar sunt nespus de bucuroasa ca o sa-i am la nunta!!!. Si sala nu are nici terasa si nici un alt etaj unde sa cobori sa te relaxezi. Are doar doua holuri nu prea mari, in rest e curat, nou si dragut.
o Criss eu aici lucrez, linga sala Elegans, poate pe 05.08 te vad si mireasa, voi fi prima de pe forum :P
despre confortul oaspetilor si veselia dansului, la sigur daca sunt oameni petrecareti si veseli, gasesc cum sa se distreze, nu-ti lua asta in cap, tu oricum vei fi in centrul atentie, este ziua ta mare, SUCCES!!!
whaauu, olicika, te asteptam cu drag, poti sa vii sa ne vezi. Noi am invitat oaspetii la ora 18-00 asa ca poti sa intri si tu in restaurant fara probleme, vin-o sa dai mana cu noi :D. eu voi fi in sala chiar inainte de 18-00.


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Sala de nunti

Post by olicika »

:oops: , vin, dau miina si voi spune, sunt olicika de pe forum, ce frumoasa esti...


Image
dory_87
Posts: 122
Joined: 16 Dec 2010, 00:00
Location: Milano

Re: Sala de nunti

Post by dory_87 »

criss stai linistita incit priveste sala,am fost acolo la o cumatrie de 100 persoane,si a fost tare bine...am avut si unde dansa si unde ne relaxa.stai fara griji,e perfecta sala...tare draguta,si mincarea foarte buna!


criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by criss »

olicika wrote: :oops: , vin, dau miina si voi spune, sunt olicika de pe forum, ce frumoasa esti...
ok, ne-am inteles :P


criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by criss »

dory_87 wrote:criss stai linistita incit priveste sala,am fost acolo la o cumatrie de 100 persoane,si a fost tare bine...am avut si unde dansa si unde ne relaxa.stai fara griji,e perfecta sala...tare draguta,si mincarea foarte buna!
ce m-am linistit, eu credeam ca nimeni nu stie de sala asta :). Multumesc de informatii si de sustinetere!


d_fire
Posts: 4
Joined: 02 Aug 2011, 23:00

salut fetitelor!!!

Post by d_fire »

salut ! daca ati putea sa ma ajutati va rog . :oops: vreau sa fac nunta la HANUL LUI VASILE. va rog sa-mi spuneti ce impresii aveti in legatura cu localul, mincarea, deservirea? si daca stie cineva, care sunt preturile pentru o persoana?
p.s : imi place foarte mult genul restaurantului, rustic :lol: :P Image Image


Locked