Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
o fosta mireasa
Posts: 39
Joined: 05 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by o fosta mireasa »

Ellen wrote:Ina iti multumesc din suflet pentru sfaturile utile,
chiar am nevoie de ajutorul tau.....,
si noua ne/au spus ca meniul pentru muzicanti e 200 lei per persoana,
apropo de ce ati facut furchette-ul in sala,
dar nu in odaia special amenajata pentru furchette ?
noi cind am fost ne/au spus ca au si mese lungi patrate....
.deja discutam cu administratia cum facem ca sa largim spatiul...
.ne/am gindit sa facem si înscrierea afară ,,,,,căci e frumos...
.Ina citi chelneri sunt in total...._? ca in poze apar doar doi....merci..o zi buna..
La noi au fost putini invitati si ne-au sfatuit stapinii sa facem furchete-ul in sala ca sa nu para goala sala.
Chleneri au fost cu siguranta cel putin 4.La voi ar putea fi si mai multi,pentru ca aveti mai multi invitati.

Daca aveti invitati cu copii mici,atentionati-i sa fie atenti cu ei,pentru ca sunt cam periculoase scarile alea.Inclusiv,si pentru cei care se intrec cu 'alcooalele'.Noi am tinut cont si de asta,adica nu am dus bautura mai mult decat era nevoie,astfel nu am avut invitati care sa nu mai stie ce-i cu ei.
Daca mai ai intrebari,le raspund cu placere.


Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Ellen »

Merci mult Ina !!! :D


Irina.C
Posts: 9
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Irina.C »

Am fost la sala Venus in februarie, daca sincer imi pare cam goala sala, chiar daca ei propun decoratiunile lor ...asta nu e decit parerea mea Very Happy
Intr-adevar, dupa cite sali am vazut pina azi, e cam goala cea de la Venus...
Nici nustim ce sa alegem, am vazut pina azi vreo 20 de restaurante si... care sunt scumpe, care nu ne plac la interior, la care deservire, etc. :) insa totusi cel mai mult noua ne-a placut Aniversari, e accesibil si simpatic; Kiss New, chiar e f. super, modern, tineresc, bine aranjat, insa cum a mai spus cineva unicul minus e ca atunci cind vrei sa iesi un pic la aer, iesi direct in strada... dar in rest, nu am pretentii :) mi-a placut...de asemenea este si restaurantul Busuioc, care ne-a palcut mult, insa stam un pic la dubii in ceea ce priveste mincarea si conditiile de preparare a bucatelor... Va rog frumos daca stie cineva careva detalii despre aceste 3 localuri, in special masa de sarbatoare, atitudinea, acustica salii si cumsecadenia chelnerilor, administratiei va rog sa le impartasiti cu mine :) Astept rs ;)



Elena RuR
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Elena RuR »

Nunta nasilor mei a fost la Busuioc! Pot sa zic ca totul a fost la nivel. Mincarea gustoasa,chelnerii de treaba, in genere sala comoda, luminoasa. Mie personal imi place. Unica etse ca nu te incadrez in pretul initial. Ei zic de la 700 lei si in general iesi cam la 850.


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Sala de nunti

Post by DDianKa »

am fost si eu la u nunta la Busuiov in 2009
sincera sa fiu totul a fost ok, dar la capitolul bucate, atunci spre sfirsitul nuntii cam ramasese doar frunze de salata si cam atit
si plus la toate am inteles ca bucatele nu se prepara pe loc, ci se aduc de la o alta bucatarie de undeva
asta e Image


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

Irina.C wrote:
Am fost la sala Venus in februarie, daca sincer imi pare cam goala sala, chiar daca ei propun decoratiunile lor ...asta nu e decit parerea mea Very Happy
Intr-adevar, dupa cite sali am vazut pina azi, e cam goala cea de la Venus...
Nici nustim ce sa alegem, am vazut pina azi vreo 20 de restaurante si... care sunt scumpe, care nu ne plac la interior, la care deservire, etc. :) insa totusi cel mai mult noua ne-a placut Aniversari, e accesibil si simpatic; Kiss New, chiar e f. super, modern, tineresc, bine aranjat, insa cum a mai spus cineva unicul minus e ca atunci cind vrei sa iesi un pic la aer, iesi direct in strada... dar in rest, nu am pretentii :) mi-a placut...de asemenea este si restaurantul Busuioc, care ne-a palcut mult, insa stam un pic la dubii in ceea ce priveste mincarea si conditiile de preparare a bucatelor... Va rog frumos daca stie cineva careva detalii despre aceste 3 localuri, in special masa de sarbatoare, atitudinea, acustica salii si cumsecadenia chelnerilor, administratiei va rog sa le impartasiti cu mine :) Astept rs ;)
Cu siguranta poate fi un minus ca iesi direct in strada, dar sa nu uitam ca nunta de fapt se petrece mai mult in sala, in strada, adica afara vor iesi mai mult barbatii, la fumat, ei neffind cei pretentiosi si cu siguranta nu vor incepe a discuta faptul ca sala nu are curte sau nu stiu ce ....... Intrebati stapinii, poate au vreo iesire pe acoperis, la Novas, Vadim ne ofera camera mirilor din care iesi pe acoperis unde poti sa te asezi si sa te relaxezi un pic ....

Asa ca fetitele ce fac nunta la Novas, inca un plus, de sus vom putea veghea invitatii nostri din curte, cit si pe cei de la balconul salii Image Image Image Image


Irina.C
Posts: 9
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Irina.C »

Cu siguranta poate fi un minus ca iesi direct in strada, dar sa nu uitam ca nunta de fapt se petrece mai mult in sala, in strada, adica afara vor iesi mai mult barbatii, la fumat, ei neffind cei pretentiosi si cu siguranta nu vor incepe a discuta faptul ca sala nu are curte sau nu stiu ce ....... Intrebati stapinii, poate au vreo iesire pe acoperis, la Novas, Vadim ne ofera camera mirilor din care iesi pe acoperis unde poti sa te asezi si sa te relaxezi un pic ....

Asa ca fetitele ce fac nunta la Novas, inca un plus, de sus vom putea veghea invitatii nostri din curte, cit si pe cei de la balconul salii bounce bounce bounce bounce
Sunt de acord cu tine :) dar oricum e un minus, pentru ca in cazul cind vrei sa te racoresti un pic de la atita dans, nu ai incotro decit sa iesi afara...ei da, nu e cel mai important asta :)

In privinta la Novas, chiar voiam sa va intreb cit costa acolo locul de persoana, adik masa?


Irina.C
Posts: 9
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Irina.C »

[/quote]Nunta nasilor mei a fost la Busuioc! Pot sa zic ca totul a fost la nivel. Mincarea gustoasa,chelnerii de treaba, in genere sala comoda, luminoasa. Mie personal imi place. Unica etse ca nu te incadrez in pretul initial. Ei zic de la 700 lei si in general iesi cam la 850.
am fost si eu la u nunta la Busuiov in 2009
sincera sa fiu totul a fost ok, dar la capitolul bucate, atunci spre sfirsitul nuntii cam ramasese doar frunze de salata si cam atit
si plus la toate am inteles ca bucatele nu se prepara pe loc, ci se aduc de la o alta bucatarie de undeva
asta e

Intr-adevar e frumos, dar....Mda...si mie mi-a parut ca n-o sa iesim noi la pretul de 650 lei cum au spus ei...
Cit despre bucataria lor am auzit si eu ca nu fac pe loc, insa ei m-au asigurat ca toate bucatele le prepara pe loc. Nu cred pina nu vad! Multumesc pentru info,fetele

Ce ati auzit despre restaurantul Slada, de la Ciocana?


Irina.C
Posts: 9
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Irina.C »

Gata, am vazut tot ce puteam sa vad :D, acum ne ramine sa alegem intre Kiss New si Slada... ink nu stim ce sa alegem... aeti vreun sfat pentru noi?

PS-mai era un restaurant frumos, Golden Nica...stie cineva ceva despre el?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

De Golden Nica stiu si am auzit doar de bine, e frumos insa cam strimt, mesele erau prea multe , in lung puse. Au si mincarica buna...
Noi cind am ales sala am avut anumite criterii pe care trebuia numaidecit sa le intruneasca, vedeti care sala corespunde mai mult cerintelor si buzunarului, pt ca orice alegere nu veti face, va fi a voastra si una reusita.
P.S. la casa nuntii Noroc iese lumea intre blocuri, dar localul oricum e foarte foarte solicitat, Golden Lion, si cite altele..asa ca nu va bazati doar pe faptul ca nu e terasa...sper sa faceti alegerea reusita! Image


Image
Locked