Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by O viitoare mireasa »

am uitat sa dau si linkul

http : // casanuntiiciorescu. md / 3d / index . php


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

La noi a fost in lista acest local, insa nu am mai mers la el dupa Novas...insa stiu persoane care au facut nunta acolo, au ramas foarte multumiti, in special de bucate. :)


Image
La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by La_dame »

Mireasa2307 wrote:Noi am facut nunta la Banquet Room, este o sala mai noua pe langa Topaz, insa vreau sa va spun ca se deosebeste de celelalte sali in primul rand prin coloristica...la primul etaj am intalnit oaspetii, sunt canapele...iar la etajul 2 am avut mesele si respectiv dansurile...Ne-a placut mult , si oaspetilor tot..

Si mie mi-a placut acest restaurant, dar nu l-am vazut inca pe viu ci doar in poze. Ai putea, te rog, sa-mi dai detalii cu privire la restaurant: cati invitati ati avut, cat a costat locul per persoana, daca exista plati adaugatoare( arenda, deservire etc.), daca decoratiile intra in pret sau le platesti aparte, cum e deservirea, bucatele, daca se fura...
Iti multumesc anticipat


doria
Posts: 2
Joined: 22 Aug 2011, 23:00

Cunoaste cinva restaurante/sali unde se gaseste si un pian?

Post by doria »

gasesc in Chisinau vreo sala pt nunta cu un pian?


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

doria wrote:gasesc in Chisinau vreo sala pt nunta cu un pian?
depinde cat de mare e nunta, am vazut pian in restaurantul hotelului Manhatan de pe viaduct, insa acolo incap pana la 80-90 persoane cred eu


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

din cite stiu eu pian este , sau poate fi adus si la LEOGRAND...la Casa Sarbatorii si la Manthattan...insa trebuie sa te interesezi... :)


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Sala de nunti

Post by catalina »

eu am facut nunta la Hanul lui Vasile,am ales sala pentru ca au curte ft frumoasa,deservirea a fost la nivel,mancarea ft si ft gustoasa,oaspetii ne-au laudat pt alegerea facuta.Administratoarea este o doamna ft placuta,intelegatoare,ne-a dat sfaturi in favoarea noastra.nu a fost furata nici bautura si nici mancarea parca,a ajuns si inka si acasa am luat.Masa de furchette am facut-o afara,cat si inscrierea si "datul mainii" si a fost ft frumos si stilat.


doria
Posts: 2
Joined: 22 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by doria »

depinde cat de mare e nunta, am vazut pian in restaurantul hotelului Manhatan de pe viaduct, insa acolo incap pana la 80-90 persoane cred eu[/quote]

merci, ramane de intrebat


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

vreau sa ma impartas cu ceva si sa dau un sfat celor care inca nu si-au ales localul:
am observat ca mute din voi care erau la momentul alegerii erau in cumpana sa aleaga localul care le place dar e mai departe sau oarecare altul dar care e mai aproape, sigur asa frica va aparea si la alte viitoare mirese.
sfatul meu : alegeti acel local care va sta la suflet si nu va ganditi la distanta
fie alegerea voastra "La plopi", "Novas", "Chateau vartely", "Casa fermierului" ,"Rogveriu"... si altele care mai sunt sa stiti ca merita orice cheltuieli legate cu drumul si oboseala. Localurile din afara orasului, la aer curat cu curte larga au farmecul lor deosebit.

Va spun cum a fost la noi:
"La plopi" a fost alegerea mea, atat parintii mei cat si ai sotului erau contra , motivul distanta (oastea si unora si altora avea de parcurs peste 150 km). dar eu nu m-am lasat batuta si am jucat nunta aici.
Tatal meu (noi suntem de la sud) mi-a povestit ca atunci cand mergea cu invitatul , oamenii se bucurau , il felicitau ca fiica lui se marita, dar cand li se spunea unde va fi nunta (la cati km) le trecea bucuria in scarba. Dar sa vedeti ce spuneau dupa nunta:
- majoritatea au spus: ce local frumos , in viata mea nu am vazut asa ceva,
- doua familii au spus : nunta fiicei aici o vom face :lol: , altii: nunta feciorului aici va fi :lol:
- matusa mea ,care spunea ca nu stie cum o sa se poata distra la nunta dupa un drum atat de lung, mi-a spus: cat de bravo esti ca ai insistat totusi sa venim aici, cand noi toti eram contra, cat de frumos a fost.

succes in alegere miresuicelor ;)


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by perla »

adeline si la mine parintii mei si ai VS ziceau ca e cam departisor, dar am reusit sa-i convingem ca localul e frumos, si se merita... toti care ne intreaba unde facem nunta si cind le zicem "La Plopi", toti imi spun ca e frumos acolo... o sa vedem cum o sa fie la anu...

pe 10 septembrie viitorii nostri nasi fac nunta la Rogveriu, o sa va spun impresiile despre sala dupa nunta... am vazut-o doar pe net, si mi-a placut mult, dar una e cind o vezi asa frumoasa pe net, alta e cum arata in realitate si care sunt conditiile lor...


Locked