Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by perla »

Fetelor, ca prin minune au gasit nasii nostri sala, tot pe 10, se numeste PLATINUM la Ciocana, si este acum deschisa. Toate zilele din septembrie erau ocupate, doar data de 10 era libera. sala este frumoasa, noua, proaspata.. Asa ca inca o data ma conving ca devizul meu in viata da roade "Что не делается, все к лучшему". Acum a ramas doar sa+i sune pe toti si sa le spuna adresa noua.



Elena RuR
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Elena RuR »

chiar e foarte simpatic acolo!!!! Bine ca au gasit, intradevar ce se face se face spre bine!!! e deviza si pentru mine!!!!


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by La_dame »

Salutare, fetelor!
Vreau sa-mi serbez nunta in vara anului 2012, dar nu pot gasi restaurantul potrivit sufletelului meu :sad:
Daca m-ati putea ajuta cu un sfat, v-as fi extrem de multumita.
Mi-ar placea ca restaurantul/cafeneaua sau sala de banchete unde se va petrece nunta mea, sa fie cu mult spatiu de dans; sa nu aiba coloane, care vor deranja invitatilor sa ma vada sau mie sa-i vad pe ei; sa aiba o bucatarie bogata si gustoasa; deservirea sa fie la cel mai bun nivel; sa nu se fure din bautura s.a.; sa nu se afle direct in strada; si, pretul meniul de persoana sa nu depaseasca suma de 700 lei.
Multumesc anticipat p/u ajutor!!!


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

Larry wrote:Salutare, fetelor!
Vreau sa-mi serbez nunta in vara anului 2012, dar nu pot gasi restaurantul potrivit sufletelului meu :sad:
Daca m-ati putea ajuta cu un sfat, v-as fi extrem de multumita.
Mi-ar placea ca restaurantul/cafeneaua sau sala de banchete unde se va petrece nunta mea, sa fie cu mult spatiu de dans; sa nu aiba coloane, care vor deranja invitatilor sa ma vada sau mie sa-i vad pe ei; sa aiba o bucatarie bogata si gustoasa; deservirea sa fie la cel mai bun nivel; sa nu se fure din bautura s.a.; sa nu se afle direct in strada; si, pretul meniul de persoana sa nu depaseasca suma de 700 lei.
Multumesc anticipat p/u ajutor!!!
noi am facut la restaurantul "La plopi" si il recomand
corespunde tuturor cerintelor pe care le-ai scris (are 4 coloane insa ele nu incurca deloc)
bucataria e foarte gustoasa, deservirea superba, de furat nici vorba, iti intorc tot ce ramane pana la ultimul pachetel de ceai si zahar, mult spatiu de dans, curtea minunata (verde, cu multe flori)
pretul foarte foarte bun, cred ca va veti incadra si in 600 de lei
se afla la 17 km de la chisinau, drumul e foarte bun pana la ei
aici poti vedea turul virtual http://laplopi.md/



Image
La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by La_dame »

noi am facut la restaurantul "La plopi" si il recomand
corespunde tuturor cerintelor pe care le-ai scris (are 4 coloane insa ele nu incurca deloc)
bucataria e foarte gustoasa, deservirea superba, de furat nici vorba, iti intorc tot ce ramane pana la ultimul pachetel de ceai si zahar, mult spatiu de dans, curtea minunata (verde, cu multe flori)
pretul foarte foarte bun, cred ca va veti incadra si in 600 de lei
se afla la 17 km de la chisinau, drumul e foarte bun pana la ei
aici poti vedea turul virtual http://laplopi.md/

[/quote]

imi cer scuze, am uitat sa mentionez, nunta va fi p/u 80-90 persoane. "La plopi" m-a frapat, l-am vazut si pe internet si in reviste; am citit si meniurile pe care le-ati stabilit, mi-a placut si mai mult restaurantul caci sunt niste meniuri f. bune la preturi si ma bune :) dar cand am telefonat acolo mi s-a spus ca ei nu fac nunti de 90 persoane, sala mica e de 70, iar sala mare e de la 120 (daca nu gresesc) :(


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Din sali mie mi-au placut (in ultima perioada am fost in aceste localuri)
desigur Novas, kiar ieri era o nunta de 80 de pers...insa cred ca este deja okupat pe intreg anul 2012...
Sala mică Noroc...e frumos, gatesc bine si este loc bun pt dans
Picasso gatesc extraordinar, loc de dans este, acustica foarte buna..(de furat sau nu, mult conteaza cum te impui)
La Roma gatesc yummyyyy, loc bun de dans...insa pretul asa si nu l-am aflat... ;)


Image
marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by marinka »

fetelor a facut cineva nunta la Luceafarul? ce puteti sa spuneti despre ea? noi facem nunta la aceasta sala si as vrea sa aud mai multe pareri despre ea. :roll: :roll:


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

Larry wrote:Salutare, fetelor!
Vreau sa-mi serbez nunta in vara anului 2012, dar nu pot gasi restaurantul potrivit sufletelului meu :sad:
Daca m-ati putea ajuta cu un sfat, v-as fi extrem de multumita.
Mi-ar placea ca restaurantul/cafeneaua sau sala de banchete unde se va petrece nunta mea, sa fie cu mult spatiu de dans; sa nu aiba coloane, care vor deranja invitatilor sa ma vada sau mie sa-i vad pe ei; sa aiba o bucatarie bogata si gustoasa; deservirea sa fie la cel mai bun nivel; sa nu se fure din bautura s.a.; sa nu se afle direct in strada; si, pretul meniul de persoana sa nu depaseasca suma de 700 lei.
Multumesc anticipat p/u ajutor!!!
Novas-ul corespunde perfect! Chiar daca ai unele rezerve mergi neaparat si acolo sa vezi. Sa intre si pe la bai si in camera mirilor (conteaza si asta).
Chiar mi-a placut ca culoare salii e neutra, ca de sali bordo si verzi mi se facea rau...
Noi am avut 90 de invitati - perfect , la masa cite 10 (incap si 12 dar inghesuit). Multe sali am omis din cauza ca-s preconizate pentru nunti mari si ar fi aratat pustie sala.
Din bauturi si produse nu se fura. Tot ce am adus a fost trecut pe lista sub semnaturi si puteam sa ne convingem de consum. Mincare era cit pentru numar dublu, au impachetat tot ce a ramas. Meniul ne-a iesit 700 de persoana, dar real puteam si mai putin!
Si ce furshete minunat poti face afara...
E foarte simplu sa decorezi sala. Si atitudinea administraorului, butarului ne-a placut.
Si cred a gasesti dati libere pentru vara.


russ_md
Posts: 12
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by russ_md »

Salutare. Vreau sa va intreb daca la "Casa Fermierului" este posibil de instalat un cort (-uri)? Nunta probabil va avea loc in mai-iunie si as dori ceva in aer liber, nu provincial prin sali babesti cu placinte. Dar la aer liber, furchet, gratar, cocktailuri, muzica live band (nu populara). Sau daca cunoasteti unde ar putea fi organizat un asemenea eveniment, in aer liber. Vor fi probabil vreo 30 de perechi. Mersi ;)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

stiu ca la Purcari organizeaza asa gen de manifestari...la Casa fermierului nu cred, deoarece nu am vazut suficient loc..insa trebuie sa te interesezi. Ai nevoie de un teritoriu marishor si plan.
Apropo, eu am fost la o nunta organizata de catering in codrii Tigheciului..a fost cam ceea ce ai mentionat si tu.. :D


Image
Locked