Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Sala de nunti

Post by Admin »

E greu si pe aceasta s-o alegem: sunt multe, frumoase, fiecare are un farmec aparte. Pana la urma, criteriul cel mai important este pretul si zona. Noi am ales restaurantul Aniversari (sala noua) de pe str. Dacia. Am fost in iunie 2009 la o nunta acolo si ne-a placut mult si deservirea, mancarea, sala ca design si cel mai important, e un singur etaj. Nu se pierde nimeni pe scari sau pe la alt etaj :). E convenabil si pretul, meniul incepe de la 550 lei/persoana. Chiria 4000 lei si atat.


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Sala de nunti

Post by DDianKa »

Noi am ales sala de nunti Ciocana, de pe bd. Mircea cel Batrin,5
sala are o capacitate de pina la 200 persoane, meniul cam in jur de 550-600 lei :!:


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Sala de nunti

Post by olesikag »

shi noi facem la sala Ciocana.sa facut putina reparaie akolo shi sper sa fie normal....


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Sala de nunti

Post by naty83 »

si noi sarbatorim la restaurantul Aniversari.Speram sa fie ok.


nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nicola »

noi vom sarbatori la Novas,atunci cind am ales localul am dorit sa fie neaparat cu terasa si inafara orasului....speram ca totul sa fie bine...


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Uliana »

Noi vom serba nunta la Luceafarul, este o sala mare si fff frumoasa, meniul incepe de la 600 lei, dar avans am dat 10000 lei, sper sa fie totul super... Image Image


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Admin »

Uliana, cati invitati veti avea? noi tot am vrut mult la Luceafarul dar ni s-a spus ca e mare sala pt 130 persoane. Cu toate ca n-ar fi fost probleme sa o inchiriem, dar ne-am gandit ca sala fiind prea mari si invitati putini, va parea prea gol. Cum e sala? de pe net am vazut ca arata foooartee bine. :)


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Sala de nunti

Post by DDianKa »

mmmmm e foarte frumoasa sala de la Luceafarul, a fost primul local la care ne/am dus cind eram in cautarea salii, dar la fel ne-am ciocnit cu problema ca e prea mare pentru ai nostri 160 de invitati :|


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Mariashca »

Sala noastra este foarte draguta , se numeste Megapolis si e la Balti, deoarece majoritatea invitatilor sunt din partea mea si am decis sa fie nunta acolo. :)


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Uliana »

Fetelor, vreua sa spun ca sala e intradevar mare, noi vom avea in jurul de 180 oameni, dar cind cautam sala primul lucru la care ma uitam sa fie incapatoare, deoarece dupa prima masa toti oamenii danseaza si cint nu ai loc si nu tii comod toti se imping atunci nici nu tii a dansa, personal la mine e asa, kiar daca iubesc sa dansez... :P


Locked