Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by svetik90 »

eu am fost la 2 nunti la o nunta suer mia placut totul dar la alta deservirea nu prea mia placut......ei zic ca e 600 sau 550 de pers. dar cind vezi ce include pa faci unu mai variat...nistre prieteni au iesitla 780 de perso. dar au avut si prepeite :)


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

d_fire wrote:salut ! daca ati putea sa ma ajutati va rog . :oops: vreau sa fac nunta la HANUL LUI VASILE. va rog sa-mi spuneti ce impresii aveti in legatura cu localul, mincarea, deservirea? si daca stie cineva, care sunt preturile pentru o persoana?
p.s : imi place foarte mult genul restaurantului, rustic :lol: :P Image Image
am studiat si noi varianta asta. sint momente negative: daca este vorba de sala et.2, pai tavanele sint prea joase, coloanele incurca, teracota arata ieftin, intimpinarea in subsol. celalata, e prea mare daca n-o umpli (300 pers). dar cel mai mare minus - cafeaua, ceaiul se serveste de la aparat, cu fise, care le platesti 10 lei bucata si din pahare de PLASTIC, alta optiune doar la bar sa ia oaspetii contra plata.
dca vrei sa intimpini oaspetii afara sau sa faci inregistrarea casatoriei platesti arenda terasei suplimentar (nu mai vb de arca etc, care e aparte).
dupa asta, cind am mers la NOVAS, m sezizat diferenta mare. nici nu ne-am mai amintit de Hanul lui Vaile, care de fapt si iese cam scumpusor.


d_fire
Posts: 4
Joined: 02 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by d_fire »

Multumesc mult fetelor! dar ce alte restaurante mai stiti care sa aiba curtea mare, verde?


evelincik18
Posts: 32
Joined: 26 Jul 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by evelincik18 »

ai analizat varianta-"La plopi"?
este subiect aici, si sunt si poze, afara e frumos, doar ca nu stiu cum e in comparatie cu Hanul lui Vasile.

laplopi.md


d_fire
Posts: 4
Joined: 02 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by d_fire »

E foarte frumos!!! Image Image Image Doar ca imi fac griji cu transportul. e cam departe de chisinau :roll: :| :?:


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

d_fire wrote:E foarte frumos!!! Image Image Image Doar ca imi fac griji cu transportul. e cam departe de chisinau :roll: :| :?:
e la doar 15km (noi de la ciocana facem 15 minute pana acolo)
e mai aproape oare Hanul lui Vasile?
in plus drumul e mult mai bun


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Este Miadora, cu o curte verde si frumoasa...
eu personal de Hanul lui Vasile nu pot sa ma pronunt, insa toti care au facut acolo nunta au ramas multumiti...pt ca toate detaliile le-au facut asa cum au vrut... :D


Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by O viitoare mireasa »

Cine știe ceva de Rogveriu de la Ciorescu???


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Sala de nunti

Post by olicika »

eu una stiu ca e foarte frumos acolo si gatesc de minune, eu visam ca nunta mea sa fie anume la Rogveriu, dar.... cei apropiati mi-au spus ca e departe...


Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by O viitoare mireasa »

Fetelor, cum vi se pare sala de la etajul 2?

Am aflat ca locul e 500-600 de lei


Locked