Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

Irina.C wrote:
Cu siguranta poate fi un minus ca iesi direct in strada, dar sa nu uitam ca nunta de fapt se petrece mai mult in sala, in strada, adica afara vor iesi mai mult barbatii, la fumat, ei neffind cei pretentiosi si cu siguranta nu vor incepe a discuta faptul ca sala nu are curte sau nu stiu ce ....... Intrebati stapinii, poate au vreo iesire pe acoperis, la Novas, Vadim ne ofera camera mirilor din care iesi pe acoperis unde poti sa te asezi si sa te relaxezi un pic ....

Asa ca fetitele ce fac nunta la Novas, inca un plus, de sus vom putea veghea invitatii nostri din curte, cit si pe cei de la balconul salii bounce bounce bounce bounce
Sunt de acord cu tine :) dar oricum e un minus, pentru ca in cazul cind vrei sa te racoresti un pic de la atita dans, nu ai incotro decit sa iesi afara...ei da, nu e cel mai important asta :)

In privinta la Novas, chiar voiam sa va intreb cit costa acolo locul de persoana, adik masa?
La Novas, in principiu depinde de meniul pe care il vei alege, pe cit e de sofisticat, stiu ca incepe de la 650 si poate finisa si la 900 :)


Irina.C
Posts: 9
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Irina.C »

De Golden Nica stiu si am auzit doar de bine, e frumos insa cam strimt, mesele erau prea multe , in lung puse. Au si mincarica buna...
Noi cind am ales sala am avut anumite criterii pe care trebuia numaidecit sa le intruneasca, vedeti care sala corespunde mai mult cerintelor si buzunarului, pt ca orice alegere nu veti face, va fi a voastra si una reusita.
P.S. la casa nuntii Noroc iese lumea intre blocuri, dar localul oricum e foarte foarte solicitat, Golden Lion, si cite altele..asa ca nu va bazati doar pe faptul ca nu e terasa...sper sa faceti alegerea reusita!
Multumim mult p.u sfaturi :) si noi la fel ne gindim principalul sa fie confortabil p.u noi :) ceilalti se vor adapta la situatie :)

La Golden Nica intr-adevar e frumos si am avut ocazia sa vedem si din gustari ce au si par a fi gustoase :D insa sunt prea pretentiosi... pentru decor, adik niste flori, arca si ceea ce pun pe mese cer 2500 lei, ceea ce este oo nebunie totala...dar ma gindesc ca pin la urma se poate de negociat :)


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

Irina.C wrote:
De Golden Nica stiu si am auzit doar de bine, e frumos insa cam strimt, mesele erau prea multe , in lung puse. Au si mincarica buna...
Noi cind am ales sala am avut anumite criterii pe care trebuia numaidecit sa le intruneasca, vedeti care sala corespunde mai mult cerintelor si buzunarului, pt ca orice alegere nu veti face, va fi a voastra si una reusita.
P.S. la casa nuntii Noroc iese lumea intre blocuri, dar localul oricum e foarte foarte solicitat, Golden Lion, si cite altele..asa ca nu va bazati doar pe faptul ca nu e terasa...sper sa faceti alegerea reusita!
Multumim mult p.u sfaturi :) si noi la fel ne gindim principalul sa fie confortabil p.u noi :) ceilalti se vor adapta la situatie :)

La Golden Nica intr-adevar e frumos si am avut ocazia sa vedem si din gustari ce au si par a fi gustoase :D insa sunt prea pretentiosi... pentru decor, adik niste flori, arca si ceea ce pun pe mese cer 2500 lei, ceea ce este oo nebunie totala...dar ma gindesc ca pin la urma se poate de negociat :)
Daca ei va cer doar 2500 lei pentru tot decorul, va asigur ca e un pret foarte bun, la novas, doar arca si covorul rosu vor costa 2000 lei, plus husele la scaune vreo 500 ma gindesc, am ales unele speciale ce e drept .... iar in afara de asta voi achita inca 6200 lei pentru toate florile ce le vom avea la nunta


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

cautarea salii

Post by armagedon777 »

..Am dat si eu de forumul acesta si rasfoind prin el am inteles multe lucruri importante,de ex nu-i chiar asa usor facut nunta.. vrem si noi sa facem nunta pe la inceput de august,si sintem acum in cautarea unei sali,restaurant ceva de tip(aer curat ,iarba verde...)poate sa fie si in suburbie.pur si simplu vrem sa ne facem sarbatoarea noastra cu cele ma apropiate persoane (in jur 20-30 persoane), deci nu importa pretul cit de scump va fi de persoana(ca nu-s multe).Acuma va rog mult care stie,a auzit de la cineva de asa fel de sala,bar ,restaurant spuneti-mi va rog frumos...
Merci mult si bafta tuturor!!!!!!!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Cred ca puteti vedea , au terase foarte frumoase si pline de verdeata si prospetime:
Hanul lui Vasile este foarte verde si foarte frumos acolo ( suburbie)
Stejaris totul in stil traditional, stiu ca au si sala mica (suburbie)
La Badis (stil traditional) trasa Chisinau Ungheni
Popasul Dacilor , dupa parerea mea cel mai frumos , este in oras iar pretul este de la 900 de lei.

:) Image Image Image

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/


Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Sala de nunti

Post by natallliap »

Noi din prima am zis ca vom alege o sala dinafara Chisinaului. Am fost si la Hanul lui Vasile, e frumos acolo, dar mirosul de la lacul ala cam lasa de dorit. In rest este ok. armagedon777, daca zici ca veti avea in jur de 20-30 de persoane, liber ati putea alege o terasa mai mare si sa faceti nunta in aer liber Image Ar fi foarte dragut.


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by nadiko »

Irina.C wrote: In privinta la Novas, chiar voiam sa va intreb cit costa acolo locul de persoana, adik masa?
noua ne-a iesit 700, dar amales chiar ce am vrut. a iesit un meniu foarte bogat.


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by armagedon777 »

maryLand wrote: Cred ca puteti vedea , au terase foarte frumoase si pline de verdeata si prospetime:
Hanul lui Vasile este foarte verde si foarte frumos acolo ( suburbie)
Stejaris totul in stil traditional, stiu ca au si sala mica (suburbie)
La Badis (stil traditional) trasa Chisinau Ungheni
Popasul Dacilor , dupa parerea mea cel mai frumos , este in oras iar pretul este de la 900 de lei.

:) Image Image Image

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/
merci mult de informatii maryland,le vom incerca pe toate, dar in special vreau sa incep cu asta de la urma care ai zis ca e cel mai frumos si e in oras.stii cumva unde se afla sau vre-un nr de tel??
merci mult!!!


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by armagedon777 »

nadiko wrote:
Irina.C wrote: In privinta la Novas, chiar voiam sa va intreb cit costa acolo locul de persoana, adik masa?
noua ne-a iesit 700, dar amales chiar ce am vrut. a iesit un meniu foarte bogat.
si noi ne-am gindit la asa ceva,dar pe urma daca de ex ploua ,ori noaptea oricum poate sa fie rece ,cum sa stai numai afara?? s-apoi treb de gasit acea terasa,si sa inteleg ca cortul treb tot noi sa ne batem capul.
merci mult de raspuns!!!!!!


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by armagedon777 »

maryLand wrote: Cred ca puteti vedea , au terase foarte frumoase si pline de verdeata si prospetime:
Hanul lui Vasile este foarte verde si foarte frumos acolo ( suburbie)
Stejaris totul in stil traditional, stiu ca au si sala mica (suburbie)
La Badis (stil traditional) trasa Chisinau Ungheni
Popasul Dacilor , dupa parerea mea cel mai frumos , este in oras iar pretul este de la 900 de lei.

:) Image Image Image

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/
am dat cautare pe google si am dat de acest restaurant.
merci dinnou!!!!!!


Locked