Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Sala mica

Post by nadia803 »

Armagedon, La Plopi au si sala mica de vreo 70 pers. parca, e frumos acolo si e in afara orasului (noi am dat pe taxi 100 de lei 2 ani in urma) - e aproape de un sat Magdacesti de la Chisinau in drum spre Orhei...e asa un stil traditional, eu nu am participat la vreo sarbatoare acolo, dar am vazut-o cind am fost la o nunta in sala cealalta. Iar mincarea era bunicica.


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Sala mica - Europa

Post by nadia803 »

Mai este sala mica la restaurant Europa, cea mica e de 100 ori mai frumoasa decit cea mare, chiar e super. si gatesc bine si acolo.


armagedon777
Posts: 9
Joined: 21 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by armagedon777 »

nadia803 wrote:Mai este sala mica la restaurant Europa, cea mica e de 100 ori mai frumoasa decit cea mare, chiar e super. si gatesc bine si acolo.
da is bune dar is prea mari oricum, noi avem nevoie de sala inca ma mica in jur de 30 persoane ,credca cel mai bine sa fie o masa mare ca sa incapem toti la ea(plina cu bucate si frumoasa :lol: :lol:) si ceva spatiu pentru distractie,si muzicanti..


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

armagedon777 wrote:..Am dat si eu de forumul acesta si rasfoind prin el am inteles multe lucruri importante,de ex nu-i chiar asa usor facut nunta.. vrem si noi sa facem nunta pe la inceput de august,si sintem acum in cautarea unei sali,restaurant ceva de tip(aer curat ,iarba verde...)poate sa fie si in suburbie.pur si simplu vrem sa ne facem sarbatoarea noastra cu cele ma apropiate persoane (in jur 20-30 persoane), deci nu importa pretul cit de scump va fi de persoana(ca nu-s multe).Acuma va rog mult care stie,a auzit de la cineva de asa fel de sala,bar ,restaurant spuneti-mi va rog frumos...
Merci mult si bafta tuturor!!!!!!!
daca am inteles corect cauti ceva original , cu iarba verde, aer curat
atunci iti pot recomanda un local unde am fost recent la o nunta la fel in cerc restrans
este vorba de restaurantul hotelului Vila Tulipe http://www.vilatulip.md/ro/restaurant.php
el are doua sali in hotel si terase-corturi afara
cred ca daca nunta va fi in august ar fi cel mai bine la terasa-cort. dar trebuie sa va decideti cu numarul de persoane (30 nu cred ca vor incapea)
eu am fost acum primavara cand era totul verde si cald afara, deci noi am fost la terasa-cort (insa eram doar 18 oameni) si dansurile erau afara (ei nu au avut muzica vie, dar dj)
anexez si poze
Image
Image
deservirea a fost impecabila , la cel mai inalt nivel. bucataria este thailandeza, foarte foarte gustoasa a fost toata mancarea, deci meniul il alegi singura, la prietenii mei le-a iesit undeva 850 lei de persoana
adresa o vei gasi pe site in contacte (se afla la malina mica)
am ramas cu cele mai bune impresii toti invitatii.


Image
DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Sala de nunti

Post by DDianKa »

bine ai venit armagedon
eu tot pot sa te sfatui sa mergi sa vezi Popasul Dacilor
am fost la o cumattrie acolo, si mi-a placut extraordinar, e asa un stil si asa o stare sufleteasca ai cind te afli acolo
incercati, din cite stiu un meniu bun e cam scumpusor, depaseste chiar mia de lei, dar la sigur se merita
bafta la cautare Image


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Armagedon, cu mare drag...eu am fost acolo pur si simplu intr-o seara..m-am indragostit...e totul atit de frumos si de traditional si de special. Cum a spus si Diannka, atmosfera speciala. Zeama acolo costa 100 de lei, dar iarasi, depind ede meniu, insa e un local rafinat si au o mincare intr-adevar gustoasa si calitativa.

adeline, imi place acest local , este chiar in hotel? sau linga? Image Image Image
http://thepinkbrideblog.blogspot.com/


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

maryLand wrote: adeline, imi place acest local , este chiar in hotel? sau linga? Image Image Image
http://thepinkbrideblog.blogspot.com/
restaurantul e al hotelului, terasele restaurantului sunt in curtea hotelului
maryLand wrote:Armagedon, cu mare drag...eu am fost acolo pur si simplu intr-o seara..m-am indragostit...e totul atit de frumos si de traditional si de special. Cum a spus si Diannka, atmosfera speciala. Zeama acolo costa 100 de lei, dar iarasi, depind ede meniu, insa e un local rafinat si au o mincare intr-adevar gustoasa si calitativa.
...Zeama acolo costa 100 de lei...
bunisor pret :roll:


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

multumesc de rsp, dar unde anume se afla acest hotel? ai fost si in camere? sunt frumoase?

da zeama costa, dar e foarte gustoasa... Image


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by adeline »

maryLand wrote:multumesc de rsp, dar unde anume se afla acest hotel? ai fost si in camere? sunt frumoase?
pentru putin ;)
iata aici poti vedea harta (unde se afla)
http://www.vilatulip.md/ro/contacts.php
este la malina mica, in spatele spitalului republican (РКБ)

eu in camere nu am fost, am vazut in poze doar pe site si arata simpatic, le poti vedea si tu pe site in galeria foto



Image
Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Ellen »

Superb hotel...oare cit costa o ora de sesiune foto in acest hotel ????


Locked