Coafură și make-up II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by Alintush »

Scarleteo, imi pare rau de cele intimplate,dar asta e important ca indiferent de greselele mesterilor ai fost fericita...
pune te rog o poza cu tine mireasa in tema respectiva sa te admiram si noi :oops:


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Coafură și make-up II

Post by Aleena »

scarletteo wrote: vazusem ce lucrari au facut ei pentru concurs, naiva de mine...
Nu va orientati dupa astfel de lucrari deoarece ele sunt repetate pana la perfectiune cu mult inainte de desfasurarea concursului.
Cele mai reprezintative sunt pozele cu mirese (cliente) reale...unde se lucreaza in ritm intens si dupa tipajul+cerintele clientelor.


Alina Braileanu:

Image
scarletteo
Posts: 49
Joined: 13 Nov 2011, 00:00

Re: Coafură și make-up II

Post by scarletteo »

Pozele cu parere de rau inca nu sint gata, dar peste o saptamina doua vor fi.


scarletteo
Posts: 49
Joined: 13 Nov 2011, 00:00

Re: Coafură și make-up II

Post by scarletteo »

Fetelor am gasit pe mama.md rubrica "Salonul Afrodita" si am scris ceea ce am patit eu pentru ca consider ca scopul forumurilor e sa ne exprimam opinia si pe propria experienta sa dam sfaturi. Apoi ce credeti? fata care mi-a facut make-up s-a enervat ca am scris ca nu mi-a placut salonul lor si cerea poze ca sa comenteze :D


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by viorela »

mirabellla wrote:
viorela wrote:Fetelor,cine si-a facut machiajul la nelly covash si coafura la victoria schimbator,imi puteti spune cum s-a tinut coafura si machiajul?nu s-au ingramadit fardurile?va rog sa ma ajutati
viorela eu am fost machiata si coafata de nely covas si respectiv victoria schimbator ... totul a fost perfect la cel mai inalt nivel :) daca iti place stilul lor de lucru de restu nu retrai. machiajul sa tinut perfec dimineta cind mam trezit totul era perfecta inafara de lipsa rujului :)....si cofura sa tinut perfect eu am avut un coc, lam desfacut singura inainte de somn pentruca am vrut sa ma odihnesc mai bine :D ... succes:)
mersi mult pentru raspuns


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by marcelushka »

am facut si eu alegerea ce tine de coafura va fi Adelina Ipati, sper ca va fi totul bine, cind o sa merg sa fac coafura de proba (la cununia nasilor) am sa va zic cum a fost. Cine a mai apelat la serviciile Adelinei, cum a fost, asa am emotii..... :roll:


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Coafură și make-up II

Post by Nadinn »

marcelushka wrote:am facut si eu alegerea ce tine de coafura va fi Adelina Ipati, sper ca va fi totul bine, cind o sa merg sa fac coafura de proba (la cununia nasilor) am sa va zic cum a fost. Cine a mai apelat la serviciile Adelinei, cum a fost, asa am emotii..... :roll:
eu tot imi voi face coafura la Adelina, am sh eu emotii, insa stiu ca va face treaba buna, sunt de vreo jumatate de an clienta ei sh imi place cum lucreaza, eu personal sunt multumita si am incredere ca totul va fi perfect sh pe 17 mai cind e ziua cea mare


lukian
Posts: 4
Joined: 31 Jan 2013, 14:41

Re: Coafură și make-up II

Post by lukian »

scarletteo wrote:Fetelor am gasit pe mama.md rubrica "Salonul Afrodita" si am scris ceea ce am patit eu pentru ca consider ca scopul forumurilor e sa ne exprimam opinia si pe propria experienta sa dam sfaturi. Apoi ce credeti? fata care mi-a facut make-up s-a enervat ca am scris ca nu mi-a placut salonul lor si cerea poze ca sa comenteze :D
La cine ti-ai facut makiajul si coafura? pt ca ma gindeam si eu sa ma inscriu la acest salon , merci :)


lukian
Posts: 4
Joined: 31 Jan 2013, 14:41

Re: Coafură și make-up II

Post by lukian »

linacika wrote:Buna .. azi la TV Olea Tira vorbea de un emster foarte bun ..ALexandru Siskov ... unde il pot gasi ? sau ceva lucrari ale lui ?
Il gasesti pe facebook : Shishkov Alexandru insa acuma el nu poate primi comenzi pt ca nu mai activeaza la salon :( eu tot ma gindisem la el pt acum multi vorbesc de el de bine


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Coafură și make-up II

Post by tancha_ru86 »

Kristina11 wrote:
viorela wrote:Fetelor,cine si-a facut machiajul la nelly covash si coafura la victoria schimbator,imi puteti spune cum s-a tinut coafura si machiajul?nu s-au ingramadit fardurile?va rog sa ma ajutati
=)))))
Dar tu cum crezi?Daca ele ar lucra necalitativ,ar avea agenda programata cu 1an inainte?)))
Kristina11, Viorela a pus chiar foarte bine problema.

Rezistenta unei coafuri nu depinde de popularitatea si pretul prestatorului de servicii. Cunosc cazuri cand coafura realizata de dna schimbator a rezistat fix timp de 2-3 fotografii in parc unde coafura a fost supusa unui vant mai jucaus si s-a dus dracului coafura cu voal cu tot, de a fost nevoita mireasa sa se reintoarca inapoi la salon ca sa i se refaca coafura, fara sa plateasca bani in plus, dar cunosc si destule mirese a caror coafuri a rezistat toata noaptea.

Ideea este ca rezistenta tine foarte mult de cat fixativ bagi in par. Tendintele noile tipuri de coafuri sunt sa se puna cat mai putin fixativ, ca sa arate cat mai natural.

Un sfat pentru mirese, cand alegeti coafura nu va ganditi ca trebuie sa arate ca in revista. coafurile din reviste nu sunt facute sa reziste 24 de ore sub factori gen vant puternic, ploaie, dansuri cu foc, etc si apoi o vedeta are dupa ea o groaza de stilisti gata pregatiti ca sa puna la loc o suvita rebela, or noi nu ne permitem s-o luam dupa noi in parc la sedinta foto pe dna schimbator ca sa repare orice suvita care a cazut din cauze naturale. Si nu e vorba de dna Schimbator, or Adelina Ipatii sau oricare alta coafeza considerata buna sau/si scumpa. asa ca atunci cand alegeti coafura ganditiva la model, de exemplu un coc are mai multa rezistenta decat o coafura retro cu suvite ondulate si prinse cu agrafe.

Multa bafta!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Post Reply