Coafură și make-up II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
NataG.
Posts: 3
Joined: 23 Apr 2014, 13:48

Re: Coafură și make-up II

Post by NataG. »

Salut miresuici si deja sotii ;) Va rog mult, pareri recente, Make up Lucia Macarov, Hairstyle Aurica Ambros !


anisoara123
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2013, 00:18

Re: Coafură și make-up II

Post by anisoara123 »

Salut, sint si eu in cautare de stilisti,adica cu machiajul deja m-am apreciat http://www.odnoklassniki.ru/profile/258 ... 1177046514 , am mai facut la dinsa si mi-a placut mult si pretul e destul de avantajos, dar iata cu coafura nu prea stiu, a apelat cineva la Ira Niculina?


VioRELIA
Posts: 12
Joined: 20 May 2013, 12:04
Contact:

Re: Coafură și make-up II

Post by VioRELIA »

Diana86 wrote:Fleur de lis, si eu am facut programarea pentru ziua cea mare la Adelina :)
Am fost la ea si am ramas super incintata de comportamentul ei, mi-a dat atitea sfaturi )))
Salut! Nu vreau sa va stric entuziasmul mireselor cu sperante la Adelina Ipati, dar cred ca cu cit cresc preturile la ea , cu atit devine mai suerficiala si grabita! Are in voce o tarie care sa te convinga , dar eu am avut o mare de probleme inainte de nunta din cauza ei. La fel m-am programat cu 5 luni inainte, cu 1 sapt inainte de nunta am mers sa imi recoloreze parul, eu fiind cu suvite in permaneneta, ea mai evea o clienta si lucra si la ea, a inteles gresit si m-a vosit, cica blond, dar a iesit un ROSCAAT, si cind a vazut hai sa imi faca suvite peste roscat, a iesit O URICIUNE, dar ea ma tot convingea ca ce frumos e- ,,CA GRIUL,,, dar toti in jur imi ziceau ca nu-i frumos deloc. M-a mai vosit odata, doar in frunte, si am iesit blonda in frunte cu timle roscate si aproape fara par...Am pierdut o gramada de timp pe corecturi! De coafura- nu s-a adaptat gusturilor mele ci iarasi a insistat cum stia ea, ei a iesit un dezastru! Mai reorientati-va! Cred ca a devenit preA TUPEISTA!


VioRELIA
Posts: 12
Joined: 20 May 2013, 12:04
Contact:

Re: Coafură și make-up II

Post by VioRELIA »

Mie mi-a aranjat coafura de mireasa MARINA CIACHIR,tel.060642111/ 079243094, am avut experienta si cu Adelina Ipati, inainte imi faceam la ea freza si citeodata aranjari pentru ceremonii, Marina e mai de treaba se dapteaza la ce iti place, iti da sfaturi, coafurele is intotdeuna diferite. La nunta mea toti m-au admirat, am avut o coafura de printesa, bogata, desi aveam parul pina la umeri! Apropo ea modeleaza si diferite accesorii de par din pietricele, pe care le adapteaza coafurii! Succes


ikutza
Posts: 11
Joined: 15 Apr 2014, 17:59

Re: Coafură și make-up II

Post by ikutza »

Marina Ciachir e si frizerita mea, iar atunci cand am avut nevoie de coafura tot la ea am apelat.. La cununie ea mi-a facut coafura si am ramas foarte multumita. Cel mai mult imi place ca are foarte multe idei si nu trebuie sa-mi bat eu capul :-).


eug.
Posts: 4
Joined: 25 Apr 2014, 13:43

Re: Coafură și make-up II

Post by eug. »

salut fetelor, sint noua pe aici...a apelat cineva la salonul Gossip Place ? ce parere aveti?


Adelina Ipatii
Posts: 3
Joined: 07 May 2014, 21:54

Re: Coafură și make-up II

Post by Adelina Ipatii »

Buna seara sau buna ziua scumpe miresuici si cliente. De mult stiu de acest forum,caci in multe ii sunt indatorat. Arareori mai trec si eu cu privirea peste aceste pagini dorind sa aflu ce se mai zvoneste in tara,si de ce nu, sa mai ascult si criticele,deoarece prin critica te poti corecta (fiind ca suntem fire omeneasca si ne mai ia "valul" din cind in cind"). Eu permanent zic si ziceam,ca cea mai importanta persoana ce se afla in salonul tau,este anume clienta ta,si datoria noastra,a stilistilor,e sa va facem sa zimbiti si sa va "luminam" ziua. Chiar citisem o data niste rinduri scrise de Mult Stimata si prima mea Profesoara in Arta Frumosului,o Doamna Deosebita si un Mester cu litera mare,Dna Victoria Schimbator,cum se revoltase din cauza unui replay fals. Si atunci ma intrebasem,Doamne pt ce da ea aceste explicatii si de ce,doar lumea e diferita si niciodata nu-i poti intra tuturor in voie. Mda,acum am simtit pe pielea mea o critica urita si mincinoasa,care chiar m-a afectat mult si m-a facut nu doar sa citesc,dar si sa raspund Dnei VioRelia.
Dna VioRelia,din cele citita reese ca sunt o TUPEISTA si o GRABITA in lucru. Pai hai atunci sa le spunem tuturor cum a fost de fapt (daca tot ati vrut sa afle toata lumea povestea): pt prima data Dna Viorica a ajuns la mine prin recomandarile unei cliente de-ale mele,a venit Viorica sa-si schimbe look-ul,din par lung natural,am trecut la un Kare melat frumos. Dupa un an Dna Viorica se programeaza prin tel pt coafura de mireasa cu 5 luni inainte,dar nu vine sa lase un avans (desi tuturor le zic acest lucru),dar in tot acest rastimp nu ne-am mai vazut (macar ca ea sustine ca si-a mai facut la mine aranjari de nunta si freze). Pai iata,cu o saptamina inainte de nunta Dei se programeaza tot prin tel la "vopsirea parului",ca sa aflu mai pe urma ca de fapt ea a vrut sa-si faca melaj si tonare (timpul de lucru 4 ore),eu fiind in munca si tot e pe timp cind am vazut asta am amutit mirata. Nu am refuzat-o,dar am inceput munca (de fapt care acum regret enorm).In timp ce ne consultam,ea imi zice ca poate sa treaca in blond,bine,am inceput lucrul cu blondul. Si mare mi-a fost mirarea,cind in timpul uscarii parului ea sa ma intrebe: "Dar unde e melajul???". Apoi au urmat un rind de proceduri la insitenta Dei,si chiar acele suvite pe blond,fiind impotriva lor,ea zicea ca "faceti,eu oricum dupa nunta vreau sa ma frezez.." Clar ca la un numitor comun noi n-am iesit,si cu o seara inaintea nuntii ea ma telefoneaza si-mi zice ca isi face coafura la alt mester,ceea ce era clar ca "buna ziua" si la aceasta eram pregatita voind chiar singura s-o refuz (citind mesajul Dei din forum,reese ca coafura de mireasa tot la mine si-a facut..hm..straniu))) Culmea a fost,ca dupa nunta cu o luna,prin pretextul ca vrea sa stie unde se afla salonul meu,sa vina si fata de toate clientele ce se aflau acolo sa-mi faca un tararam mare si urit de tot.
Deci asta e istorioara cu amprentele murdare. Nu am scris sa ma indreptatesc sau sa schimb parerile cuiva,doar ca ma doare mult minciuna. Munca ce o depun in ceea ce fac zi de zi ma face fericita prin rezultatele ce le primesc. Aceasta este viata si ceea cu ce respir zi de zi,si zimbetul vostru,stimate cliente este recompensa cea mai de pret pe care o primesc. Concluziile sunt de partea voastra. Din partea mea Va doresc doar zile fericite si momente linistite,nunta ca-n povesti si copii sanatosei!! Vorbiti cu mesterul ce l-ati ales prieteneste si incredintativa lui,si atunci neaparat veti gasi coarda comuna ce suna melodios.
Cu mult respect si dragoste, mereu a voastra
Adelina Ipatii.


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by marcelushka »

Adelina draga, nu te intrista si nu lua prea aproape..... dupa parerea mea ( fosta miresuica, coafata doua zile de tine) pot sa spun ca ai minute de aur, iar ceea ce faci o faci cu mult suflet. Iar ca persoana, una deosebita... foarte comunicabila, deschisa si foarte pozitiva.
Eu am ramas multumita de conlucrarea cu tine, sunt sigura ca daca mai am nevoie voi apela.
Tie multa bafta, cit mai multa putere sa depasesti tot.....


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Coafură și make-up II

Post by IRACIKA1983 »

Eu ma alatur de cuvintele scrise de marcelushka ...draga Adelina nu prima aproape toate vorbele , la fiecare nu poti sa le intri in voe .Eu tot am fost coafata de tine am ramas foarte multumita .


NasteaG
Posts: 3
Joined: 27 Feb 2014, 11:00

Re: Coafură și make-up II

Post by NasteaG »

Buna! Cine stie pe cineva care sa imi faca o coafura si make-up pt nunta mea......dar din or.Balti sau or.Soroca???Nunta o fac in or.Floresti si sunt disperata.....nu pot gasi pe nimeni! Ms


Post Reply