Sunt ...nasa!!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by DanielaG »

Alintush am sa incerc saptamina viitoare de pe calculator sa le mai postez o data, pt ca acum am facut-o de pe telefon...
Cununia si nunta a fost in aceeasi zi...dimineata mi-am facut bucle si la amiaza m-am dus pe o jumate de ora iar la salon si doar mi le-au prins in coc...din spate se privea frumos, nici nu ma asteptam la asa rezultat pt doar 300 lei 8-)


Image
marmelada1111
Posts: 6
Joined: 05 May 2014, 15:52

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by marmelada1111 »

Fetelor,tot aici pe forum am citit ca torta o cumpara nasa, dar la noi la sud (Cahul), nu am auzit de asa ceva. Si din cate am mai intrebat toti imi zic ca prima data aud de asa obicei. Probabil depinde de regiune...


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Ninela »

Marmelada, depinde de regiune si de cum va intelegeti. Noi am impartit suma tortei la 4: miri, nasi, si parinti. Cel mai bine sa discutati cu mirii si sa ajungeti la un numitor comun. Succes!!!


Image
marmelada1111
Posts: 6
Joined: 05 May 2014, 15:52

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by marmelada1111 »

Mai am o nelamurire, Fina, m`a intrebat daca as fi de acord sa fim legati cu prosoapele atit akasa kind venim dupa mireasa,kit si seara deja la restaurant. Eu tot nu stiu de asa ibicei ka sa mai legi nasii inka odata in fata tuturor mesenilor la restaurant. voi ce spuneti? imi sugerati si mie daka e corect asa sau tot depinde de kum te intelegi.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Olecika »

Știu si eu ca se leagă Nașii de dimineața, dar nu înțeleg logica, ii legi de dimineața, apoi seara încă o data la sala ??? Eu cred ca mai bine ar fi ziua sa fiti fără prosoape, sa puteți face poze frumoasa in rochie si costum, apoi la sala la prima masa, sau înainte de prima masa se vor lega prosoapele, pe care deja le veți purta toată seara ;)


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Capsunica »

Noi vom achita tortul, pt ca la noi la nunta - nasa a achitat-o.

Referitor la legat - noi vom fi legati inainte de masa mare si o sa le scoatem dupa primul dans, ceva de genul. Nu o sa le purtam toata seara.

Fetelor, ajutati-ma, va rog, am nevoie de parerea voastra.
Mamele miresei si a mirelui vor fi in roshu la petrecere, eu foarte tare vroiam roshie rochie... dar asha.... sa fi fost macar una, dar asa sunt doua, nu?
alte culori- verde, violet, albastru- nu vreau
culori pale- care imi plac- nu ma avantajeaza.
ramine negru, dar parca nu pot merge cu sufletul impacat, as opta pt negru cu un accesoriu proeminent de alta culoare.
Ce ziceti?
Rosu sau negru? Sau alta culoare?


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Mary08 »

Capsunica, la mine la nunta exact asa a fost, mamele erau in rosu, si nasa tot in rosu doar ca la ea era un rosu bordo si cu sclipici pe ea, si se diferentia de cea a mamelor..dar referitor la alte culori, poate un roz, sau turcuaz ti-ar sta bine, din cite imi amintesc esti deskisa la ten. Dar daca ti-a intrat in inima culoarea rosie, pai mai bine i-a rosie, ca la mine e asa daca i-au ceva care e varianta B apoi cam stau botoasa)) Bafta, sper sa te decizi


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Alintush »

noi am cununat pe 25 iulie, anul recent
ziua nu am avut prosoape...ne-a pus doar buchetelele, iar la sala prosoapele...am facut un dans cu invitatii si dansatorii ne-au legat...
ce priveste torta...am achitat-o eu singurica...pe cind la nunta noastra am achitat impreuna cu nasii...

Capsunica, eu am avut rochie rosie la sala...si mamele la fel rosie, doar ca un pic mai difereite la culoare...oricum si modelele la rochii diferite...nu ma deranjat deloc, nici nu am observat ca erau putin rosii si ele.. :)
daca iti place rochia, culoarea...foc la ghete...mai ales ca rosu te va prinde bine


marmelada1111
Posts: 6
Joined: 05 May 2014, 15:52

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by marmelada1111 »

multumesc de rapunsuri,fetelor! Sa ne puna ziua buchetele in piept,iar seara sa ne lege la restaurant! ar fi o odee. Vorbesc cu fina si vedem!
Capsunica, si eu imbrac rochie rosie,chiar daca nu stiu ce culoare vor purta mamele,surorile mirelui si a miresei . Orikum te ve evidentia ca nasa! :P


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Capsunica »

Multumesc petru raspunsuri. Fetelor, nu pot sa ma decid.
Eram decisa pentru negru, acum v-am citit si vreau roshie.
Roshu e mai de sarbatoare, asa este?


Post Reply