DJ la nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
elenag
Posts: 1
Joined: 10 Feb 2015, 17:49

Re: DJ la nunta

Post by elenag »

cine stie care e tariful lui dj SUnny?


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: DJ la nunta

Post by bobrsergey »

elenag wrote:cine stie care e tariful lui dj SUnny?
Хорошие музыканты стоят не дешево и их мало. Цены от 2 000 Еро и выше. Цена проф свадебного DJ-я 200-400 евро. Репертуар тот же. На атмосфере праздника это никак не сказывается. Все гости танцуют и веселятся точно так же как и с музыкантами.
Я снял более 250 свадеб и могу с уверенностью сказать, что DJ-и с опытом справляются на все 100% а иногда и еще лучше. Бывали случаи когда DJ-и очень сильно спасали ситуацию с танцами. А все потому, что у них есть абсолютно вся музыка (это касается и с ситуацией на маса маре)
Так же есть практика, когда на свадьбу приглашают и живую музыку + DJ-я. Правда по цене будет не дешево.
А теперь простая математика:
Живая музыка - 2 000-3 000 евро
За эти же деньги вы сможете позволить себе:
DJ-й - 200-400 евро
профессиональный свет 150-350 евро (работает отдельный человек который следит за светом весь вечер)
граммотный ведущий
Лучший фотограф - 700 евро
Лучшее видео - 800-1200 евро
Вот так

Это мои рассуждения, исходящие из 9-летнего опыта видео съемки на свадьбах.В любом случае, решение за Вами!
Всем неам желаю удачи и везения в свадебной подготовке!!!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: DJ la nunta

Post by catiushka »

deacord cu bobrserghei,
noi tot am avut dj la nunta si pot sa zic ca totul a fost muuult mai bine decit la multe nunti la care au fost ansambluri, ei simt publicul foarte bine, nu am obosit si am dansat pe tocuri toata noaptea
preturile sint in general acestea 200-400; dar poate sa difere daca vreai fumuri, lumini etc.

noi am avut pe dj sanchez, sintem foarte multumiti,

un lucru vreau sa va zic sa atrageti atentia, la toti si ansamblu si dj, anume la dansul mirilor sa va puna anume cintecul vostru si nu cel pe care-l au ei cu aceeasi denumire, ei uneori nu inteleg ca acel pe care-l dansezi poate fi diferit de original
bafta multa voua :!:


lana2015
Posts: 5
Joined: 11 Feb 2015, 14:11

Re: DJ la nunta

Post by lana2015 »

Salut, noi am facut nunta in luna august si am optat de asemenea pentru Dj, la noi a fost Alex Bureţ de la dj.md. Am ramas foarte multumiti de serviciile lui, deoarece are un repertoriu foarte bogat, muzica pentru toate gusturile si virstele, a simtit publicul, a fost foarte vesel, la toti le-au placut si au ramas foarte multumiti , invitatii puteau sa comande orice cintec fara sa plateasca. Este foarte important cind alegem un dj la o nunta, acesta trebuie sa fie specializat anume in nunti si nu in cluburi sau discoteci daca doriti sa aveti parte de muzica vesela si toata lumea sau majoritatea sa fie satisfacuta.
Succese la toti cei care sunt in toiul pregatirilor pentru nunta!!!


lenutika23
Posts: 19
Joined: 18 Oct 2014, 18:46

Re: DJ la nunta

Post by lenutika23 »

elenag wrote:cine stie care e tariful lui dj SUnny?
noi l-am bronat pe dj sunny fish...pretul e 300 de euro fara lumini....luminile deja aparte pret, intre 200 si 350..


michelle
Posts: 10
Joined: 28 May 2015, 09:43

Re: DJ la nunta

Post by michelle »

Buna fetelor !!! De fapt mireselor si viitoarelor mirese )) !Sunt noua pe acest site, de citeva zile urmaresc activitatea grupului si foarte multe lucruri noi am gasit aici si multe sfaturi utile ! Insa acum am decis sa apelez la ajutorul vostru !
Ma intereseaza daca cineva dintre voi a fost la vreo nunta cu DJ, sau poate chiar la propria nunta a avut ...As vrea sa stiu cum e?e vesel? ce e bine si ce nu....cu sau fara lautari ? impartasiti va rog impresiile.... Noi tare ne dorim , dar parintii c-am nu le place ideea.. Si nu am vrea sa dam gres )) sau poate sa luam si cineva sa ne cinte si live ?!? Merci !


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: DJ la nunta

Post by catiushka »

michelle citeste tema data de la inceput si ai sa gasesti multe impresii care te intereseaza,
vei gasi liste cu dj, impresii de la multe mirese inclusiv si eu care am facut nunta anul trecut cu dj si asa as face-o daca as mai face nunta o data :D
parintii nostri si nu doar ei chiar si unii prieteni care-s tineri nu erau incintati de ideea noastra de a lua dj ei credeau ca eu o sa le fac discoteca, insa noi am facut asa cum am dorit si nu n-am tinut cont de parerile altora si desigur nu am dat gres, ba chiar mai mult absolut toti invitatii ziceau ca la asa nunta super si vesela inca nu au fost, unele rude regretau ca nu si-au luat copii sa vada si ei nunta noastra cica ¨la asa nunta nu vor mai merge¨ :oops:
de fapt noi am avut si formula perfecta
dj - Sanchez simte foarte bine publicul nici nu am simtit nevoia sa ma odihnesc pentru ca foarte bine a inlantuit melodiile
moderator - Melnic Anatol - desigur lumea se tinea de burta, de mine nici nu mai zic
muzica live - trebuia 2 ore dar a venit doar o ora - Anisoara Balmus - nu m-am asteptat sa cinte atit de bine, live si hituri arhicunoscute in mai multe limbi
dansatorii dance flash
toti ei au contribuit la nunta noastra de vis, au fost un tot intreg, nu ne-au deranjat cu nici o intrebare, noi pur si simplu ne-am trait nunta si ne-am bucurat de acele momente pe care le mai vreaaaaaaau o data :lol: :lol:


michelle
Posts: 10
Joined: 28 May 2015, 09:43

Re: DJ la nunta

Post by michelle »

catiushka wrote:michelle citeste tema data de la inceput si ai sa gasesti multe impresii care te intereseaza,
vei gasi liste cu dj, impresii de la multe mirese inclusiv si eu care am facut nunta anul trecut cu dj si asa as face-o daca as mai face nunta o data :D
parintii nostri si nu doar ei chiar si unii prieteni care-s tineri nu erau incintati de ideea noastra de a lua dj ei credeau ca eu o sa le fac discoteca, insa noi am facut asa cum am dorit si nu n-am tinut cont de parerile altora si desigur nu am dat gres, ba chiar mai mult absolut toti invitatii ziceau ca la asa nunta super si vesela inca nu au fost, unele rude regretau ca nu si-au luat copii sa vada si ei nunta noastra cica ¨la asa nunta nu vor mai merge¨ :oops:
de fapt noi am avut si formula perfecta
dj - Sanchez simte foarte bine publicul nici nu am simtit nevoia sa ma odihnesc pentru ca foarte bine a inlantuit melodiile
moderator - Melnic Anatol - desigur lumea se tinea de burta, de mine nici nu mai zic
muzica live - trebuia 2 ore dar a venit doar o ora - Anisoara Balmus - nu m-am asteptat sa cinte atit de bine, live si hituri arhicunoscute in mai multe limbi
dansatorii dance flash
toti ei au contribuit la nunta noastra de vis, au fost un tot intreg, nu ne-au deranjat cu nici o intrebare, noi pur si simplu ne-am trait nunta si ne-am bucurat de acele momente pe care le mai vreaaaaaaau o data :lol: :lol:

catiushka vreau sa intreb citeva detalii de la tine in legatura cu nunta..cum am putea lua legatura....aici mesaje private nustiu si nu gasesc cum sa-ti scriu dar ft mult vreau sa te intreb cite ceva....Merci anticipat :**


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: DJ la nunta

Post by catiushka »

apesi pe numele meu de linga comentariu cu verde catiushka si iti va aparea contacteaza catiushka --> trimiteti mesaj privat, eu o sa-ti raspund cu mare placere
daca nu se primeste scrie-mi aici si-ti dau facebookul meu ;)


dayana_871
Posts: 4
Joined: 08 Mar 2015, 19:03

Re: DJ la nunta

Post by dayana_871 »

lana2015 wrote:Salut, noi am facut nunta in luna august si am optat de asemenea pentru Dj, la noi a fost Alex Bureţ de la dj.md. Am ramas foarte multumiti de serviciile lui, deoarece are un repertoriu foarte bogat, muzica pentru toate gusturile si virstele, a simtit publicul, a fost foarte vesel, la toti le-au placut si au ramas foarte multumiti , invitatii puteau sa comande orice cintec fara sa plateasca. Este foarte important cind alegem un dj la o nunta, acesta trebuie sa fie specializat anume in nunti si nu in cluburi sau discoteci daca doriti sa aveti parte de muzica vesela si toata lumea sau majoritatea sa fie satisfacuta.
Succese la toti cei care sunt in toiul pregatirilor pentru nunta!!!

PE LINGA ALEX AI LUAT SI MODERATOARE? MERCI


Post Reply