Agenție de mariaj/organizare

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Organizator de nunta

Post by Capsunica »

WonderlandBride wrote:
Inteleg fetele care au nunti ordinare, in sali, cu invitati care nu doresc sa le organizezi program sau miresele care chiar se pricep si vor sa se implice in acest proces.
:)) asa ai mai zis-o. acum 99% din fetele de pe acest forum care isi planifica nunta si care citesc asta, si fac cu atita staruinta si zel tot, se trezesc ca se pregatesc pt o nunta ordinara, iar cele care fac cu agentii - au o nunta EXTRAordinara. ma simt chiar jignita, dar in fine imi dau seama ca nu ai avut intentii sa jignesti pe cineva, ca text a sunat aiurea pur si simplu. mindria de fata mare mai iese din mine.

"Ma gandesc cat de fain poate fi atunci cand ai pe cineva mereu linga tine si poti sa ii adresezi orice vrei in legatura cu nunta ta." - 100 %!!!

eu as fi vrut din tot sufletul sa am o persoana linga mine specializata, cu cunostinte, idei, etc, ca eu sa ii zic: "eu asta vreau", si respectivul sa zica cum sa facem asta.


User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Post by WonderlandBride »

Capsunica,

Îmi cer scuze dacă am jignit pe cineva, chiar nu asta a fost intentia, de-ai sti cata invidie alba am pe voi cind vad cate lucruri minunate puteti face! Ma refeream la nuntile care, ca si organizare, nu presupun lucruri iesite din comun si faceam comparatie cu nunta mea, care crede-ma ca nu e pe placul meu sa o fac acolo unde o fac, dar e o nunta care socrii vor sa fie pompoasa, dar o fac la ei in ograda (cîh...) si pentru mine nu e un lucru obisnuit. Adica nu am un restaurant care sa se ocupe de mese, scaune, chelneri, mincare si altele. Trebuie eu sa ma ocup de multe lucruri, care in mod normal ar trebui sa fie organizate deja. DAdica nu stiu cita lume cauta scena pentru muzicanti la nunta. La asta ma refeream, prin ordinar avind in vedere ceva ”cum se face in mod normal”.
Nu are nimic cu ”extraordinara” aceasta ”ordinara”, eu nu le-am vazut ca antonime.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Agenția de organizare

Post by heliga »

Am unit temele organizator de nunta cu agentia de organizare caci erau identice !!!Apropo fetelor inainte de a deschide o noua tema asigurativa ca nu exista deja !!!


Image
Image
perlita
Posts: 1
Joined: 02 Apr 2013, 17:08

Re: Agenția de organizare

Post by perlita »

Woderlandbride pe ce data este nunta, deoarece as putea sa-ti recomand o companie de organizare a nuntilor


User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Re: Agenția de organizare

Post by WonderlandBride »

perlita, agenția pe care o recomanzi are cumva doar anumite perioade ale anului in care lucreaza? Sau lucrezi tu acolo, daca intrebi data? Ca in genere, stiu ca pentru mirese, atunci cind discuta intre ele si fac propuneri, nu intreaba data, sau cel putin pe mine nimeni nu m-a intrebat data atunci cind mi-a facut recomandari.

Nunta mea e la sfirsitul lui mai 2014. Vreau sa hotarasc sigur data dupa ce discut cu agentia si cateringul sau restaurantul care imi va pregati mincarea. Vreau sa fie o zi optima pentru toti + sa nu nimeresc in vreun post si daca sincer, nu o am cu sarbatorile bisericesti. Pentru ca fac nunta in ograda, pentru loc nu conteaza asa de mult data.


Natuzzi9999
Posts: 4
Joined: 13 Feb 2013, 22:25

Re: Agenția de organizare

Post by Natuzzi9999 »

Buna, fetelor!
In timpul pregatirii pentru nunta am citit in lung si lat forumul. Nu am fost activa la postat, asta da. Petrecindu-mi nunta extrem de frumoasa si bine organizata (ceea ce mi-au mai spus si fotografii si moderatorii) si avind experienta in organizarea evenimentelor (in ONGuri), fiind o persoana extrem de responsabila si organizata, am hotarit sa incep sa organizez nunti.
Ce presupune asta? Planificare, scenariu, buget, verificarea fiecarui detaliu, ajutor moral si sfaturi si , cel mai important, depasirea situatiilor nervoase in Ziua cea Mare. Mie o sa puteti sa-mi spuneti de zeci de ori despre ceea ce va pasa, ce va place sau nu va place, etc. Pentru ca cit de organizata nu ai fi in ziua nuntii nu ai cind sa te gindesti la colaci sau cum sa intilnesti oaspetii care intirzie - in ziua nuntii trebuie sa te distrezi, pentru ca esti Regina Serii!!! Si pentru ca sunt la inceput de drum (dar deja am citeva comenzi pentru vara 2014) voi oferi servicii GRATUIT primelor 3 miresuici care vor serba Cea Mai Frumoasa Zi pina la sfirsitul anului curent.
Iar pina mai cumpatati, atasez citeva poze de la evenimentul meu https://www.facebook.com/nata.tirziu/me ... 266&type=3
:geek: Nu am putut atasa pozele aici..


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Agenția de organizare

Post by vicktoritza »

Stiu o agentie de organizare a nuntilor..care a organizat nunta la mai multe rude de ale mele..E compania "Special" uite-te la poze si vezi daca iti place... :)
https://www.facebook.com/pages/specialm ... tos_albums
http://www.odnoklassniki.ru/profile/557642419692/albums


andrei_balatel
Posts: 1
Joined: 24 Nov 2013, 21:01

Re: Agenția de organizare

Post by andrei_balatel »

WonderlandBride ma numesc andrei balatel eu ma ocup cu organizarea evenimentelor, daca doriti sunati si ne vedem sa discutam despre evenimentul dumnevoastra .


Natuzzi9999
Posts: 4
Joined: 13 Feb 2013, 22:25

Re: Agenția de organizare

Post by Natuzzi9999 »

Fetelor! Eu sunt Nata Leviţchi şi organizez nunţi exclusive şi originale. Şi vă invit să vă inspiraţi de pe blogul de nunţi Condica Miresei: www.condicamiresei.blogspot.com.
Să ştiţi că totul e în mainile voastre!


Post Reply