Servicii foto si video II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Servicii foto si video II

Post by anisoaraBaciu »

skay walker wrote:Salut la toti , sa va zic sintem in cautare de video foto, da frumos filmeaza la noi la Moldova ,da vazind o sumedenie de clipuri, se creaza asa o impresie ca toti traesc in Butic hotel sau Vispas sau apartamanete in chirie, aceliasi la mai multe nunti in diferite clipuri de la diferiti prestatori ,ce la noi nu are lumea unde trai nu au casele lor. arata stupid tot asta, gatirea in hotel, paraca ar fi de pe drumuri
Nu prea se vede diferenta intre 500, 600 de euro video foto si 1000 . Uneori la pret mai scump se primeste asa un fel de euro stil fimarea unde numai intelegi nimic secvente de 3 secunde pe fundal un cintec si 40 de minute toata nunta si za BRED blin da peste 10 ani tot la asta ne vom uita sau 20, nimeni din voi nu o sa vrea sa vada mai detailat rudele ,parintii care poate la acel timp nu vor fi in viata unii din ei.
Interesant parere ai... diferenta dintre cei 500-600 la cei 1000-1150 ESTE,


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Servicii foto si video II

Post by anisoaraBaciu »

skay walker wrote:Salut la toti , sa va zic sintem in cautare de video foto, da frumos filmeaza la noi la Moldova ,da vazind o sumedenie de clipuri, se creaza asa o impresie ca toti traesc in Butic hotel sau Vispas sau apartamanete in chirie, aceliasi la mai multe nunti in diferite clipuri de la diferiti prestatori ,ce la noi nu are lumea unde trai nu au casele lor. arata stupid tot asta, gatirea in hotel, paraca ar fi de pe drumuri
Nu prea se vede diferenta intre 500, 600 de euro video foto si 1000 . Uneori la pret mai scump se primeste asa un fel de euro stil fimarea unde numai intelegi nimic secvente de 3 secunde pe fundal un cintec si 40 de minute toata nunta si za BRED blin da peste 10 ani tot la asta ne vom uita sau 20, nimeni din voi nu o sa vrea sa vada mai detailat rudele ,parintii care poate la acel timp nu vor fi in viata unii din ei.
Interesant parere ai... diferenta dintre cei 500-600 la cei 1000-1150 ESTE,


skay walker
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2016, 11:06

Re: Servicii foto si video II

Post by skay walker »

anisoaraBaciu wrote:
skay walker wrote:Salut la toti , sa va zic sintem in cautare de video foto, da frumos filmeaza la noi la Moldova ,da vazind o sumedenie de clipuri, se creaza asa o impresie ca toti traesc in Butic hotel sau Vispas sau apartamanete in chirie, aceliasi la mai multe nunti in diferite clipuri de la diferiti prestatori ,ce la noi nu are lumea unde trai nu au casele lor. arata stupid tot asta, gatirea in hotel, paraca ar fi de pe drumuri
Nu prea se vede diferenta intre 500, 600 de euro video foto si 1000 . Uneori la pret mai scump se primeste asa un fel de euro stil fimarea unde numai intelegi nimic secvente de 3 secunde pe fundal un cintec si 40 de minute toata nunta si za BRED blin da peste 10 ani tot la asta ne vom uita sau 20, nimeni din voi nu o sa vrea sa vada mai detailat rudele ,parintii care poate la acel timp nu vor fi in viata unii din ei.
Interesant parere ai... diferenta dintre cei 500-600 la cei 1000-1150 ESTE,
suntem in cautare daca ai propuneri ceva bun arata ,ce am vazut de 1000 arata fix ca 600 scump asta nu inseamna cai bun, niste filtre la foto desovie sa pui si sa 1000 ;)
este Retrica pe telefon


skay walker
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2016, 11:06

Re: Servicii foto si video II

Post by skay walker »

Sotu meu oleaca in astea intelege https://www.youtube.com/watch?v=3erqNB4VuTQ
uite asa un clip unde tot e in focus unde cind se roteste in juru lor tot e pe orizontal sotu spune ca ei multi au aparate da au mult brac chiar si in clipurile finale si zice ca nu se merita sa dai diferenta de 400 500 de euro, sunt si fotografi de 250 de euro mai simpli si tot fac foto la nivel de 400 ,500 d euro si nus asa inginfati cind discuti cu ei


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Servicii foto si video II

Post by anisoaraBaciu »

skay walker wrote:Sotu meu oleaca in astea intelege https://www.youtube.com/watch?v=3erqNB4VuTQ
uite asa un clip unde tot e in focus unde cind se roteste in juru lor tot e pe orizontal sotu spune ca ei multi au aparate da au mult brac chiar si in clipurile finale si zice ca nu se merita sa dai diferenta de 400 500 de euro, sunt si fotografi de 250 de euro mai simpli si tot fac foto la nivel de 400 ,500 d euro si nus asa inginfati cind discuti cu ei
Sunt si eu in cautare .... si e greu de ales... am vazut lista neagra si cam mam speriat ,nu vrau sa dau gres


skay walker
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2016, 11:06

Re: Servicii foto si video II

Post by skay walker »

anisoaraBaciu wrote:
skay walker wrote:Sotu meu oleaca in astea intelege https://www.youtube.com/watch?v=3erqNB4VuTQ
uite asa un clip unde tot e in focus unde cind se roteste in juru lor tot e pe orizontal sotu spune ca ei multi au aparate da au mult brac chiar si in clipurile finale si zice ca nu se merita sa dai diferenta de 400 500 de euro, sunt si fotografi de 250 de euro mai simpli si tot fac foto la nivel de 400 ,500 d euro si nus asa inginfati cind discuti cu ei
Sunt si eu in cautare .... si e greu de ales... am vazut lista neagra si cam mam speriat ,nu vrau sa dau gres
citesc forumu si am impresia ca aici pe forum jumate is rudele, sotiile cameramanilor care ii ridica in slavi ,sau poate gresesc ,
am crezut ca o sa gasesc ceva bun da tot forumu aceiasi oameni laudati parca is 5 studiouri in Moldova si mai mult nui nimeni pe cind este o lista la o pagiuna cu mult mai multi .
Si vad eu ca pe forum is doar 1,2% dim miresele din Moldova opinia posibil nui chiar asa de corecta lund in consideratie ca saitu e facut pentru reclama unora


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Servicii foto si video II

Post by vicktoritza »

anisoaraBaciu wrote:
skay walker wrote:Sotu meu oleaca in astea intelege https://www.youtube.com/watch?v=3erqNB4VuTQ
uite asa un clip unde tot e in focus unde cind se roteste in juru lor tot e pe orizontal sotu spune ca ei multi au aparate da au mult brac chiar si in clipurile finale si zice ca nu se merita sa dai diferenta de 400 500 de euro, sunt si fotografi de 250 de euro mai simpli si tot fac foto la nivel de 400 ,500 d euro si nus asa inginfati cind discuti cu ei
Sunt si eu in cautare .... si e greu de ales... am vazut lista neagra si cam mam speriat ,nu vrau sa dau gres
Buna)Uite eu sunt fata care da, am facut sedinta foto la hotel Vispas :)) si nu pt ca nu am casa :D ci pt ca unul e de linga Chisinau, altul Orhei...si am vrut sa cistigam timp, deoarece nu tot isi piermit 2 fotografi si 2 cameramani ca unul sa se afle cu mrieasa si altul cu mirele. Si astfel am ales undeva mai comod. De ce Vispas, se considera mai in centru (mai aproape de salonul unde m-am aranjat era, plus ca avea preturi mai mici vs alte hoteluri) sa trecem peste asta. Am lucrat cu baietii dela Pic.Production. Is foarte bravo. SI da, este f mare diferenta intre preturi. AM studiat f mult acest domeniu foto- video,.,,si cind vedeam niste poze fff simple,,si urite,,si cereau 300 euro..mai bine mai adaug si am poze calitative, si frumoase. Inca nu am gasit un prestator, casa sa lcureze waww si sa ceara o suma mica pt lucrul lui. Uite si video meu asa se inchiere, la VisPas :D https://www.facebook.com/picpromd/video ... 818362570/


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Servicii foto si video II

Post by vicktoritza »

skay walker wrote:
anisoaraBaciu wrote:
skay walker wrote:Sotu meu oleaca in astea intelege https://www.youtube.com/watch?v=3erqNB4VuTQ
uite asa un clip unde tot e in focus unde cind se roteste in juru lor tot e pe orizontal sotu spune ca ei multi au aparate da au mult brac chiar si in clipurile finale si zice ca nu se merita sa dai diferenta de 400 500 de euro, sunt si fotografi de 250 de euro mai simpli si tot fac foto la nivel de 400 ,500 d euro si nus asa inginfati cind discuti cu ei
Sunt si eu in cautare .... si e greu de ales... am vazut lista neagra si cam mam speriat ,nu vrau sa dau gres
citesc forumu si am impresia ca aici pe forum jumate is rudele, sotiile cameramanilor care ii ridica in slavi ,sau poate gresesc ,
am crezut ca o sa gasesc ceva bun da tot forumu aceiasi oameni laudati parca is 5 studiouri in Moldova si mai mult nui nimeni pe cind este o lista la o pagiuna cu mult mai multi .
Si vad eu ca pe forum is doar 1,2% dim miresele din Moldova opinia posibil nui chiar asa de corecta lund in consideratie ca saitu e facut pentru reclama unora
Uite-te si pe acest grup de pe fb,,nu este foarte mare, insa posibil sa gasesti ajutor in pregatirile tare de nunta
https://www.facebook.com/groups/1457215 ... =bookmarks


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: Servicii foto si video II

Post by Buzik »

Eu personal poate cu parere de rau nu a rude cameromani )))) dar cind eram in cautare am vazut multsi care aveau lucrari foarte frumoase shi desigur cind cineva din mirese cauta de ce sa nu recomandam daca am vazut ceva frumos. De exemplu studioul studio7,foarte mult am citt de ei pe forum,initsial ma gindeam sa ii iau dar unul din ei era okupat la data noastra asha ka am apelat la altsii sweet.md care la fel imi plak foarte mult lukrarile.Deci de studio7,iam rekomandat prietenii sa apeleze la serviciile lor,nunta a avut lok anul trekut in oktombrie shi nudemult ne-am uitat la poze shi video.Pozele delok nu ai spune ka is prelukrate in Retrika!!! Foarte frumoase poze,video foarte buna kalitate,daca nu va aranjaza video de 1-2 ore atunci le putetsi cere materialul brut. Cu cei de la sweet.md cind m-am intilnit delok nu mi sau parut ingimfatsi,foarte amabili,de citeva ori ne-am intilnit intimplator in orash,mereu se saluta,dupa prima intilnire am intseles ka vreau ca ei sa fie la nunta mea.
De exemplu Roman Lakeev,are nishte poze foarte frumoase,serviciile lui kosta mai mult de 500 euro dar eu kred ka se merita. Video omino.md foarte frumoase video,eu cind am sunat sa ma interesez de prets mi sa spus 1200,da e skump dar eu sokot ka iarashi merita. Foto video asta e ceva pe veatsa,nu spun ca trebu de luat tot ce e mai skump,dar eu personal nu am vazut nimik din ieftin sa imi plaka .
Apropo de video care latsi afishat se vede ca e de foarte buna calitate.eu nu sunt expert in domeniu, eu purshisimplu mi-am exprimat parerea,la nimeni nu o impun . Desigur sunt persoane care ishi fac lukrul foarte bine shi la un prets mai redus,purshisimplu eu nu am dat de ei.
Va doresk succes in cautari, sa gasitsi pe cineva care sa va plaka la 100%


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Servicii foto si video II

Post by anisoaraBaciu »

Felicitari Victoria.....
decorul foarte frumos..cum se numeste agentia?...


Post Reply