Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Bautura pentru nunta

Post by Lilia »

nataly_o wrote:helga, 1/4 de litru mi se pare cam mult, asta e 250 g , dupa mine e mai bine sa fie mai putina bautura dar mai buna
nataly, cred ca 1/4 s-a avut in vedere sticla de 0,5 litri. Daca e vorba de vodca, atunci e bine, pentru ca majoritatea spun ca se bea mai bine coniacul, acesta e bine 1/2. Vodca se bea daca e rece, asa mi-a spus un coleg de lucru, ca eu nu sint mare expert.


nataly_o
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 00:00
Location: Deutschland

Re: Bautura pt nunta

Post by nataly_o »

aaa, daca e de 0,5l sticla, atunci e ok


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

da eu de asta am avut in vedere 0,5 litri ,dar la mine vodka care am procurato e de 750 ml si am luat 50 de stikle la 200 de oameni sper sa ajunga caci coniak am luat 160 Image doamna de la restaurant ma sfatuit asa :idea:


Image
Image
irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Bautura pt nunta

Post by irinka »

heliga wrote: da eu de asta am avut in vedere 0,5 litri ,dar la mine vodka care am procurato e de 750 ml si am luat 50 de stikle la 200 de oameni sper sa ajunga caci coniak am luat 160 Image doamna de la restaurant ma sfatuit asa :idea:
Oho, cred ca o sa va ramana coniac si pe la cumatrie Image Image Image


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Bautura pt nunta

Post by Katina »

am o intrebare pt fetele care au degustat coniacu Calaras e bun? ca eu am baut numai Cvint ca numai din asta tata imi trimite da azi mea zis ca pt nunta imi ea Calarasi ca a vorbit cu o persoana ...


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by INNA 2012 »

Katina wrote:am o intrebare pt fetele care au degustat coniacu Calaras e bun? ca eu am baut numai Cvint ca numai din asta tata imi trimite da azi mea zis ca pt nunta imi ea Calarasi ca a vorbit cu o persoana ...
Cristina,eu mi-am mai expus parerea si mai sus,Calarasi el e bun.dupa tehnologie si dupa toate,dar eu greu l-am baut,adika e puternic pentru mine,pentru barbati ca ei inteleg,e bun,ca noi tot Calarasi o sa luam.dar e mai moale bautura de la Tiraspol.cu toate ca multi deja zic ca bautura de la tiraspol nu mai are tehnologia si gustul ce o avea cindva.asa ca fiecare alege dupa buzunar,dupa gust si dupa ceea ce isi doreste sa aiba la nunta pe masa.
da de gustat am gustat si calarasi si Siurpriznii si kvint de 5 stele,si asta acuma la anul nou,ca sa stiu ce pun la oameni pe masa :D


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Bautura pt nunta

Post by Katina »

mmm mersi eu lam intrebat pe tata daca ii diferenta de pret si o zis ca nu cam tot aia paremise 60 mea zis ,dar tata asteapta sa ii aduca acuma baiatu ala ca sa deguste ...


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Statistica bauturi/persoana

Post by RoDiNkA »

Fetelor! Ma refer la fostele miresuici, cu experienta veridica! 8)
Va rog mult sa ne ajutati sa facem calcule pentru cantitatea de bauturi atit alcoolice, cit si nealcoolice per persoana:
sampanie, vodka, coniac, vin, apa plata, apa carbogazoasa (chiar de sunt contra ei) s.a. ce considerati ca sunt necesare
Ma intereseaza pe perioada de vara, luna august... Image
Va multumesc anticipat la toate pentru ajutor! Image Image Image


Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Liudocika2012 »

Pentru cite persoane?


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by RoDiNkA »

Liudocika2012 wrote:Pentru cite persoane?
Tocmai din cauza ca inca nu stim numarul de persoane, am si intrebat de o statistica calculata pentru o persoana :)
Poate 100, dar poate ajunge si la 150...de aceea si am pus intrebarea astfel...
ceea ce cred ca le va ajuta pe multe miresuici :)


Image
Post Reply