Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Alintush »

maryLand wrote:noi am luat 80 de sticle pt 100 pers.

la nunta au fost 129
au rams 2 sticle de coniac...luati cu rezerva...daca lumea are dispozitie se bea..si desigur daca bautura este calitativa...mai bine sa ramina decit sa nu va ajunga... :)
:shock: :shock: :shock: :shock: 80 sticle pentru 100 pers??????
eu ma gindeam sa iau 70 sticle pentru 120 pers... 20 de votka... si mai multa apa....pentru ca va fi vara (august) si nu se va bea mult alcool, dar deja stau si ma gindesc...da nu va fi prea putin... Image Image


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by adeline »

Alintush wrote: :shock: :shock: :shock: :shock: 80 sticle pentru 100 pers??????
eu ma gindeam sa iau 70 sticle pentru 120 pers... 20 de votka... si mai multa apa....pentru ca va fi vara (august) si nu se va bea mult alcool, dar deja stau si ma gindesc...da nu va fi prea putin... Image Image
nu cred ca va fi putin, intradevar cand e cald afara se bea mai putin
in august sa aveti grija sa va rezervati apa indeajuns


Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by O viitoare mireasa »

maryLand wrote:noi am luat 80 de sticle pt 100 pers.

la nunta au fost 129
au rams 2 sticle de coniac...luati cu rezerva...daca lumea are dispozitie se bea..si desigur daca bautura este calitativa...mai bine sa ramina decit sa nu va ajunga... :)
voi nu ati avut "bucurii" la nunta
mai ca o sticla de persoana, mi se pare atit de mult...


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Alintush »

Alinka wrote:noi tot am luat pentru 100 de persoane 80 de stikle shi ne gindim ka no sa ajunga. Mama o zis ka sa fie mai linistita o sa mai kumpere vrio 20 , kaci kum sa mai zis mai bine sa ramina dekit sa nu ajunga. Plus a doua zi iarashi o sa sarbatorim. Nu am intentia sa imbat pe cineva ( urask oamenii beti) dar pentru linistea mea mai bine sa fie mai mult

Sunt deacord cu tine...dar dupa cum bautura o platesc parintii...si parintii mei au experienta in nunti ma asigura ca va ajunge...ba chear o sa mai ramina...Apa intr-adevar imi va trebui foarte multa si ne gindim sa o cumparam de pe acum...(probabil e mai ieftina un pic decit vara)


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

Alinka wrote:eu am auzit ka bautura se skumpeste de asta shi am kumparat-o de pe akum, dar apa o vom lua vara nu kred sa fie mare diferenta de pret
ce iar se va scumpi?de kind ai auzit ca se scumpeste? Image


Image
Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by O viitoare mireasa »

heliga wrote:
Alinka wrote:eu am auzit ka bautura se skumpeste de asta shi am kumparat-o de pe akum, dar apa o vom lua vara nu kred sa fie mare diferenta de pret
ce iar se va scumpi?de kind ai auzit ca se scumpeste? Image
dupa Anul Nou intodeauna se scumpesc bauturile tari


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by O viitoare mireasa »

daca aveti posibilitate, luati de acum, ca nu se strica


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by maryLand »

fetelor, eu am mentionat doar coniacul...dar nu a fost doar la nunta..am luat si pt zeama ...doar ca la nunta s-a baut mult coniac, aproape deloc vodka am luat 50..s-au baut vre-o 15 la nunta si 10 la zeama...vin am avut 20 litri..s-a baut tot...

noi am facut nunta in septembrie iar 120 de sticle de apa nu a fost deajuns...deoarece s-a dansat foarte mult...am mai cumparat de acolo, de la Novas am luat apa in valoare de 700 de lei...

surprize nu am avut...ba chiar deloc...am avut o nunta foarte decenta...bautura buna nu face surprize mari...+servita in companie buna... Image

p.s. am luat bautura cu 1 an inainte..si nu regret deloc...se scumpește mult pe parcursul unui an...



Image
gianin
Posts: 92
Joined: 29 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by gianin »

buna miresici!
Despre coniacul Calarasi de 5 ani ce stiti? De unde se poate cumpara mai ieftin? Mai sunt inca 4 luni si 3 saptamani dar deja am intrat in panica... :(
Multumesc


Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Lilia »

gianin wrote:buna miresici!
Despre coniacul Calarasi de 5 ani ce stiti? De unde se poate cumpara mai ieftin? Mai sunt inca 4 luni si 3 saptamani dar deja am intrat in panica... :(
Multumesc
gianin, eu cu VS am fost chiar la Calarasi la magazinul de firma si am luat de proba coniac de 4 ani si de 5 ani. Nu sint mare expert in ale bauturii, dar acestea mi-au placut. VS cu fratele au spus la fel ca sint bune si a doua zi nu s-au simtit rau (desigur ca nu am servit mult, undeva o sticla jum la 4 persoane). Dar nanasul ne-a sfatuit sa luam de la Tiraspol, ca e mai ieftin si mai bun. Inca nu ne-am decis.


Post Reply