Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Băutura pt nuntă

Post by romanct1 »

lummynel8 wrote:
romanct1 wrote:Spunetimi va rog unde se afla baza angro coca-cola, fanta :) daca au vriun site, cind lucreaza?

Am inteles cas undeva pe trada uzinelor. Vrem sa luam de la baza si sucul si bauturile racoritoare. daca cinstit METRO sia pierdut rostul, este destul de scump acolo, bauturile alcoolice difera in 20-30 de lei fata de magazinele specializate, chiar ieri comparam preturile pentru coniac.

crede-ma ca nu e mai ieftin la baza ceea. Industriala 42, suna mai intii acolo si intreaba care sint preturile tel: 0-22-470777; 0-22-471040; 0-22-470701


Tu de cola spui? acolo sint si alte bauturi?


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Băutura pt nuntă

Post by lummynel8 »

da de coca-cola...cind am avut nunta am sunat acolo si am intrebat preturile si erau la fel ca in Metro.. de alte bauturi nu stiu daca se vind acolo,oricum suna miine la nr pe care am gasit si iti vor raspunde la toate intrebarile.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Băutura pt nuntă

Post by romanct1 »

pe scurt am sunat azi, si o doamna nu chiar amabila (aveam impresia ca scot din ea cu cherpedinul informatie):) mia spus cai 13 lei cocacola, si mai vind si fanta si sprite, nam mai intrebat pretul pentru restul, dar la metro fiecare a 6-a sticla e gratis din cite ma uit eu in revista lor, sper ca peste o saptamina va ramine aceiasi promotie :)


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Bautura la nunta

Post by cutsa »

Fetelor va rog sa ma ajutati !!! Ce bautura alcoolica luati la nunta?


AnisoaraL
Posts: 12
Joined: 23 Nov 2014, 18:05

Re: Bautura la nunta

Post by AnisoaraL »

salut,noi luam coniac ,,Calarasi” 5 ani,vodka ,,Mirnaya na maloke”(sper ca corect am scris),apa Coca-Cola,Fanta si Gura Cainarului,si vrem si suc dar nu ne-am decis de care, sampania era sa uit luam cricova ,,Lacrima Dulce” .


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Bautura la nunta

Post by Mihaelastr »

AnisoaraL wrote:salut,noi luam coniac ,,Calarasi” 5 ani,vodka ,,Mirnaya na maloke”(sper ca corect am scris),apa Coca-Cola,Fanta si Gura Cainarului,si vrem si suc dar nu ne-am decis de care, sampania era sa uit luam cricova ,,Lacrima Dulce” .
.

Anisoara salut. Citi invitati ai? Si cum vati decis cu nr de sticle?


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Bautura la nunta

Post by romanct1 »

fetelor, un mic sfat, kvintul e mult mai usor la gust ca calarasul, shi sunt cam la acelashi pret. cit de fanta am luat shi noi la nunta shi sau deschis 1-2 sticle, acum sub coniac toti beau cola, cit de suc daca nunta e vara nu luati e cald, sucul e greu shi nu chiar merge, dar totusi daca vati decis , luati de mere sau poama cu mere, caci merge bine shi cu cuniak shi cu vodka. Shampania incercati pinot nuar cricova, e mega gustoasa, nu mai tin minte dar paremise am dat pe ea vrio 33 de lei cu reducere de la magazinul de firma cricova.

noi inainte sa ne decidem cu vinul shi sampania, am incercat vrio 3 feluri de fiecare, daca vinul e ceva individual, pai in privinta sampaniei dupa ce bausem pinot nuar( nu va temeti nu e roshie la culoare :) ) tuturor celelate li se pareau shmpon :D, pur shi simplu gazele sunt marunte shi se simte mai bine gustul shampaniei.

succese


Dinka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2014, 22:53

Re: Bautura la nunta

Post by Dinka »

romanct1 wrote:fetelor, un mic sfat, kvintul e mult mai usor la gust ca calarasul, shi sunt cam la acelashi pret. cit de fanta am luat shi noi la nunta shi sau deschis 1-2 sticle, acum sub coniac toti beau cola, cit de suc daca nunta e vara nu luati e cald, sucul e greu shi nu chiar merge, dar totusi daca vati decis , luati de mere sau poama cu mere, caci merge bine shi cu cuniak shi cu vodka. Shampania incercati pinot nuar cricova, e mega gustoasa, nu mai tin minte dar paremise am dat pe ea vrio 33 de lei cu reducere de la magazinul de firma cricova.

noi inainte sa ne decidem cu vinul shi sampania, am incercat vrio 3 feluri de fiecare, daca vinul e ceva individual, pai in privinta sampaniei dupa ce bausem pinot nuar( nu va temeti nu e roshie la culoare :) ) tuturor celelate li se pareau shmpon :D, pur shi simplu gazele sunt marunte shi se simte mai bine gustul shampaniei.

succese
Nu cred ca calitatea la kvint o putem compara cu Calarasi :)


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Bautura la nunta

Post by InnaM »

Dinka wrote:Nu cred ca calitatea la kvint o putem compara cu Calarasi :)
noi am avut Calarashi (din cel de nush kite stele, shi calitate nush care superioare, de nush kitzi ani, mai pe scurt banarit pe reclama) dar daca sincer nu ash baga mina in foc ce tzine de calitate. Nici mare bautoare de coniac nu sint, deci nu ash putea face comparatzie bazindu-ma doar pe degustatzie. Insa sint sigura ca shi unul shi altul sint produse dupa aceleashi standarde, deci se mai fac "mahinatzii" shi la o fabrica shi la alta, de aceea eu v-ash sfatui sa mergetzi totushi pe ceea ce va vine bine voua la gust dar mai ales la buzunar.


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Bautura la nunta

Post by cutsa »

si noi calarasi o sa luam de 5 stele ...in metro am avzut cu 89 de lei...speram la paste poate gasim ceva reduceri...vodka vrem finlandia sau absolut..(desi dupa mine as pune si cea mai ieftina...ca nici nu o gust...si e toata la un gust)...dar vs vrea ceva bun....


Post Reply