Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Lilia »

cineva din voi a auzit despre coniacul "Buchetul Moldovei" de la Bender? sau poate ati gustat? ce parere aveti?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

noi am dat comanda pt 200 de persoane _- 150stikle coniac Kvint siurpriznii patrat 10 ani - 85/1 lei- si vodka Volk Kvint 70/ sticle- 50lei/1


Image
Image
ana
Posts: 12
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by ana »

heliga wrote:noi am dat comanda pt 200 de persoane _- 150stikle coniac Kvint siurpriznii patrat 10 ani - 85/1 lei- si vodka Volk Kvint 70/ sticle- 50lei/1
salut! spune-mi te rog, dar cum a-ti adus toata bautura? vrem si noi sa cumparam dar nu stim cum.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

nashul are un cunoscut care o aduce din transnistria mai multe detalii nu stiu. ;)


Image
Image
nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by nastyka »

fetelor, sa nu diminuati si rolul bauturilor nealcoolice la nunta) am fost recent la o nunta , pai pe la mijlocul evenimentului s-a terminat toata apa) invitatii ii tachinau pe chelneri cu intrebarile daca a mai ramas ceva... a fost ceva neplacut :) eu personal sunt de parerea k mai bine iau mai mult (va ramine si a doua zi la zama, sau pt alte evenimente k sunt o sumedenie), dekit sa nu ajunga.


Tinka
Posts: 57
Joined: 16 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Tinka »

cine stie daca plecam singuri inkolo nu se permite sa aducem multe sticle da????oare cite sticle permit???? idee nu am ce sa facem cu bautura caci nu avem pe nimeni care aduce de akolo


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Alintush »

Tinka wrote:cine stie daca plecam singuri inkolo nu se permite sa aducem multe sticle da????oare cite sticle permit???? idee nu am ce sa facem cu bautura caci nu avem pe nimeni care aduce de akolo
Din cite am inteles se permite doar 5 sticle...ceva de genul asta


November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Bautura pt nunta

Post by November »

Tinka
Unde sa pleci? si cu ce? :)

Sotul de ce nationalitate este ? ca am vazut numele David :)


Tinka
Posts: 57
Joined: 16 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Tinka »

November wrote: Tinka
Unde sa pleci? si cu ce? :)

Sotul de ce nationalitate este ? ca am vazut numele David :)
la Tiraspol dupa bautura, imi place pretu la Kvint 10 ani- 80-85 de lei eu cel mai ieften am vazut cu 110lei. Sotul la fel e moldovean ca si mine.


gianin
Posts: 92
Joined: 29 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by gianin »

Noi am luat coniac "Calarasi" de 5 ani (60 lei) - foarte buna, aromata si placuta; sampanie "Cricova" muscat (35,1 lei). A ramas de cumparat vodca... pentru care inca stam la dubii... :shock:


Post Reply