Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Muzicantii III

Post by Vio P »

Sa spun si eu despre muzicantii mei... Eu eram la dubii,nu stiam ce sa aleg intre Soimanii si banket band, ambele grupuri sunt la fel de bravo, cu diferenta de pret de 250 euro. Am ales Soimanii, playlist-ul il modific eu,imi adaug pentru discoteca piesele noastre preferate, si unica pretentie e sa nu aud la nunta mea manele, vladimirskii tsentral ,,bez tebea'' si orice piesa de genul. In rest au multa muzica populara, nu vreau sa stea nimeni pe scaun sa priveasca ca la spectacol, abia astept sa invartim niste sarbe cu invitatii, Ma costa 700 de euro, solista e si moderatoare, de momente-surpriza, si concursuri ma ocup eu. UUh.... sa dea Domnul sa fie totusi o nunta frumoasa, chiar si cu bani putini. Succes fetitelor in pregatiri!


Lena1
Posts: 3
Joined: 17 Jun 2015, 13:29

Re: Muzicantii III

Post by Lena1 »

Pot spune si eu o experinta despre formatia Drimba, am fost la o nunta, unde cintau, si nu mi-au placut deloc comportamentul lor, si mai ales a vocei feminine, Volosenco Adriana, asa de mindra se tinea, cind cinta dadea ochii peste cap, mergea prin sala parca era moarta, facea priviri urite. La inchinat parintii miresei si mirelui vb si ea facea priviri urite. Sint deacord ca ea cinta frumos, dar pentru asa bani car eiau ei, tre sa faca veselie, da nu fitse. Sa vazut destul de clar comportamentul urit al asa numita ,,vedeta".


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Muzicantii III

Post by Irinela »

perfect deacord. sunt formatii care kinta destul de bine pentru o suma mai mica. Nu e permanent necesar de a achita kite 1500-2000 euro sa faca cineva veselie. de Drimba parerea nu mi-o schimb, caci imi reamintesc ca si sotul meu nu stia cine sunt si i-a sunat inainte de a incepe noi pregatirile. a raspuns un domn care a zis ca nu are timp pentru noi, dat fiind faptul ca nunta trebuia sa aiba loc la anul viitor si ca sa nu-l deranjam pina la anul nou. pretul am aflat prin cunoscuti. caci nici asta nu mi-a spus. banket band il voi vedea peste 2 saptamiini la o nunta suntem invitati, din clipurile postate pe youtube.com nu vad nimik deosebit, dar realitatea sper sa fie mult mai buna.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Valin
Posts: 6
Joined: 09 Jul 2015, 14:31

Re: Muzicantii III

Post by Valin »

buna fetelor!vreua sa-mi dau parerea mea despre fomatiile care le alegeti aici.nustiu poate voua va plac asa genuri de muzica ex:disco,retro,rusesti ect. dar parerea mea e ca la o nunta nimeni nu se simte mai bine cind danseaza dansuri moldovenesti atunci toti sunt fericiti si tineri si batrini.nu utati ca la nunta veti avea si oameni mai invarsta care ei nici habar nu au zdop si zdup sau disco,atrageti atenti mai mare la formati care cinta mai multa cintece modovensti cu instrumente cel putin o vioara sau un acordeon ex: formatia frati Stefanet,Basarabia sau lautari de la magdacesti si alti. sper ca nu am suparat pe nimeni si succese mai departe.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Muzicantii III

Post by catiushka »

hai ca nu traim in tundra si am auzit numai muzica populara :?
cit de in virsta tre sa fii ca sa nu auzi nici muzica rusa sau alt gen ??? ma amuza asa comentarii


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Muzicantii III

Post by Irinela »

catiushka wrote:hai ca nu traim in tundra si am auzit numai muzica populara :?
cit de in virsta tre sa fii ca sa nu auzi nici muzica rusa sau alt gen ??? ma amuza asa comentarii
Domnita nu a vrut sa supere pe nimeni. Fiecare deja face asa cum considera. si eu cred ca nu in zadar e forum, fiecare are tot dreptul sa se dea cu parerea. fara populare e clar ca nunta moldoveneasca nu e o nunta traditionala, dar nici nu exageram. acum dupa cite cunosc, daca muzicantii sunt profesionali ei singuri dupa masa mare fac o retro discoteca pentru tot gustul. si sunt deacord ca nu am idee ce virsta ar avea persoana ca sa nu cunoasca muzica din anii 80...cred ca asa persoane deja nici nu mai danseaza.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Muzicantii III

Post by catiushka »

care suparare ? :D
mesajul dat chiar ma amuza si al meu tot trebuia de interpretat ca atare ;)


alina_90
Posts: 6
Joined: 08 Jun 2014, 18:05

Re: Muzicantii III

Post by alina_90 »

Eu am avut la nunta formatia Parfeni. De la o scara la 1-10 le-as da nota 9. Am fost multumiti de ei.

Spor tuturor!


sandasanda
Posts: 3
Joined: 13 Aug 2015, 22:43

Re: Muzicantii III

Post by sandasanda »

Buna seara, fetelor! Caut si eu muzica pentru august 2016.
Foarte mult am vrut Tharmis dar am inteles ca in 2016 iau 4000 euro, e prea mult pt noi. Apoi am gasit pe Big Flash Orchestra foarteeee mult mi-a placut. AM inteles ca deja si ei cer 3000. Stie cineva info mai concret despre tarifele lor din prezent? Se poate de inteles pt mai putine instrumente la un pret mai mic? Ia-ti vazut la vreo nunta? Cum a fost?

Deasemenea vreau pareri despre Alexandru Manciu, mi-a fost recomandat, dar nu am idee ce orchestra are, cu cine vine, care e tariful etc.. Stie cineva???

Ati avea alte recomabdari pt mine??? Ceva orchestre/formatii asemanatoare dar cu tarif mai mic?.. poate sunt inca la inceput de cale..

P.s. la tharmis si la big flash tare mi-au placut tobele! am vrea cv cu tobee!


Diana PANICI
Posts: 1
Joined: 14 Aug 2015, 18:55

Re: Muzicantii III

Post by Diana PANICI »

BUNA,
Multumesc celor care s-au expus parerile despre formatia Drimba, as fi foarte recunoscatoare daca ati scrie si mai multe pareri, cei care i-au avut ca invitati,,va sunt recunoscatoare multumesc.


Post Reply