Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Angelica
Posts: 6
Joined: 31 May 2015, 07:47

Re: Muzicantii III

Post by Angelica »

sandasanda wrote:Buna seara, fetelor! Caut si eu muzica pentru august 2016.
Foarte mult am vrut Tharmis dar am inteles ca in 2016 iau 4000 euro, e prea mult pt noi. Apoi am gasit pe Big Flash Orchestra foarteeee mult mi-a placut. AM inteles ca deja si ei cer 3000. Stie cineva info mai concret despre tarifele lor din prezent? Se poate de inteles pt mai putine instrumente la un pret mai mic? Ia-ti vazut la vreo nunta? Cum a fost?

Deasemenea vreau pareri despre Alexandru Manciu, mi-a fost recomandat, dar nu am idee ce orchestra are, cu cine vine, care e tariful etc.. Stie cineva???

Ati avea alte recomabdari pt mine??? Ceva orchestre/formatii asemanatoare dar cu tarif mai mic?.. poate sunt inca la inceput de cale..

P.s. la tharmis si la big flash tare mi-au placut tobele! am vrea cv cu tobee!
La noi la nunta a fost Alexandru Manciu si nu regret nici o clipa, toata lumea a ramas multumita , face o distractie pe cinste ...


Angelica
Posts: 6
Joined: 31 May 2015, 07:47

Re: Muzicantii III

Post by Angelica »

Am facut nunta in iulie si vreau sa va zic ca am ramas foarte multumiti de muzica care am aleso...
Vladimir Fotescu cu Gonza cover Band + dj
Elena Fotescu - muzica populara.
Alexandru Manciu cu Vioara...
Conducator : Gabi Marcu
Toti au fost Bravo, au facut veselie , toata lumea dansa...
Multi din invitati si acum ne suna si intreaba de muzicantii.
In seara nuntii se apropieau invitatii si ziceau ca nu s-au asteptat sa vada asa nunta, altcineva a zis ca nu a vazut niciodata asa nunta si nu stie daca o sa mai vada...
Am avut o nunta moderna si sint foarte multumita, cu toate ca am avut probleme mari cu o luna inainte de nunta noi am ramas fara muzicanti ca initial alesesem o formatie de lautari care fara a ne prentimpina au schimbat solistul si in loc de 7 persoane cum ne intelesesem avea sa vina 5...
Multumesc Domnului ca i-am gasit pe toti liberi si ne-au inteles si au acceptat sa cinte la nunta noastra ... Si in final am ramas toti multumiti
Nu regret nici o clipa ca au fost anume ei...


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Muzicantii III

Post by catiushka »

Angelica wrote:Am facut nunta in iulie si vreau sa va zic ca am ramas foarte multumiti de muzica care am aleso...
Vladimir Fotescu cu Gonza cover Band + dj
Elena Fotescu - muzica populara.
Alexandru Manciu cu Vioara...
Conducator : Gabi Marcu
Toti au fost Bravo, au facut veselie , toata lumea dansa...
Multi din invitati si acum ne suna si intreaba de muzicantii.
In seara nuntii se apropieau invitatii si ziceau ca nu s-au asteptat sa vada asa nunta, altcineva a zis ca nu a vazut niciodata asa nunta si nu stie daca o sa mai vada...
Am avut o nunta moderna si sint foarte multumita, cu toate ca am avut probleme mari cu o luna inainte de nunta noi am ramas fara muzicanti ca initial alesesem o formatie de lautari care fara a ne prentimpina au schimbat solistul si in loc de 7 persoane cum ne intelesesem avea sa vina 5...
Multumesc Domnului ca i-am gasit pe toti liberi si ne-au inteles si au acceptat sa cinte la nunta noastra ... Si in final am ramas toti multumiti
Nu regret nici o clipa ca au fost anume ei...
angelica cit te-au costat serviciile astea? aparte?


User avatar
anisoarab
Posts: 12
Joined: 21 Oct 2015, 09:43
Contact:

Re: Muzicantii III

Post by anisoarab »

Buna fetelor! Am si eu o rugaminte, daca stie cineva un numar de contact al lui Igor Rusu va rog sa ma ajutati. Am cautat in celelalte postari, dar din pacate nu am gasit nimic. VA multumesc mult.


Arunca seminte in vant si lasa cerul sa infloreasca!
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicantii III

Post by Admin »

Igor Rusu 069128287


User avatar
anisoarab
Posts: 12
Joined: 21 Oct 2015, 09:43
Contact:

Re: Muzicantii III

Post by anisoarab »

Multumesc din suflet! :*


Arunca seminte in vant si lasa cerul sa infloreasca!
POLINA.ungureanu
Posts: 2
Joined: 27 Oct 2015, 19:17

Re: Muzicantii III

Post by POLINA.ungureanu »

eu sunt noua pe acest site si as dori parerea voastra ...la nunta mea asi dori formatia taraf lautaresc,poate cineva ia avut la nunta si poate sa imi spue daca merita de luat...mersi in anticip


Tany
Posts: 2
Joined: 03 Nov 2015, 20:33

Re: Muzicantii III

Post by Tany »

Buna la toti,
Am vrea sa luam la nunta formatia Probachus (din recomandarile cunoscutilor), noi personal nu iam auzit niciodata la nunti. Puteti va rog sa-mi spuneti pareri despre ei, cei care iau vazut sau cei care au avut ocazia la nunta sa le cinte. Multumesc anticipat!


Sonia
Posts: 19
Joined: 08 Sep 2014, 21:36

Re: Muzicantii III

Post by Sonia »

Tany,salut.Noi l-am avut pe d-nul Valentin Botnaru,el fiind solistul trupei Probachus.La nunta noastra el avusese insa o alta echipa,instrumentistii faceau parte din alte ansambluri recunoscute de pe la noi.I-am avut anume in comozitia asta http://youtu.be/XyVFSHJkSXg .Au facut o veselie pe cinste.Plus,mai era si d-ul cu naiul care impreuna cu violonistul facuse un show pe cinste.La melodia "Lie ciocirlie" te lua fiorii.Noi am ramas foarte multumiti.


Viorika
Posts: 6
Joined: 04 Nov 2015, 23:27

Re: Muzicantii III

Post by Viorika »

Fetelor!!! Am auzit pareri tare multe despre formatia Festiv, atit bune cit si nu prea... vreau sa imi ziceti cine a avut nunta de curind si i-a avut pe ei la nunta, pareri? ati ramas multumiti? :( Deja is dezamagita!!!


Post Reply