Nunta la Gril Parc

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Nunta la Gril Parc

Post by N&R »

Fetele, si pentru mine Grill parc este aproape de suflet, e totul verde si foarte frumos, plus ca acolo m-a cerut soțul in căsătorie, a fost extraordinar , mi-au plăcut mult bucatele lor mai ales sărmăluțele, cine își face nunta in 2016 acolo, care este prețul meniului? As dori un meniu bogat, care e meniul vostru, celor care deja sau hotărât la acest local? Si cum ați rezolvat cu transportul? Au venit oaspeții personal cu mașina sau ați închiriat rutiere, autobuze? Va multumesc


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Nunta la Gril Parc

Post by catiushka »

N&R wrote:Fetele, si pentru mine Grill parc este aproape de suflet, e totul verde si foarte frumos, plus ca acolo m-a cerut soțul in căsătorie, a fost extraordinar , mi-au plăcut mult bucatele lor mai ales sărmăluțele, cine își face nunta in 2016 acolo, care este prețul meniului? As dori un meniu bogat, care e meniul vostru, celor care deja sau hotărât la acest local? Si cum ați rezolvat cu transportul? Au venit oaspeții personal cu mașina sau ați închiriat rutiere, autobuze? Va multumesc
buna NR, noi am facut nunta aici in august 2014, probabil ai citit mai sus ce-am scris
noi la fel ca voi am avut 130 de invitati, si am beneficiat de toata suprafata restaurantului,
am avut meniu foarte bogat dupa zisele invitatilor, nasilor, si ne-a costat atunci doar 650 lei, fata de 2013 preturile nu evoluasera prea mult
referitor la trasport, bineinteles parintii au organizat fiecare transport, si oaspetii au hotarit merg cu acest transport sau vin singuri cu transportul lor, tineretul majoritatea au venit cu transportul personal,

ce sa-ti mai zic, noi am ramas foarte multumiti de aceasta sala de bucate, de chelneri, de tot, am dansat afara deci nici nu am transpirat si a fost o nunta care s-a memorizat tuturor invitatilor astfel ca pina acum mai vorbesc despre ea :oops: :!:
nu stiu daca ati fixat data nuntii dar ar trebui sa va cam grabiti, niste prieteni au arvonit sala pentru 2016, vroiau in august si au ales zi de joi, pentru ca weekendurile erau deja ocupate
am vazut ca aveai pe lista si miadora, la fel si noi o aveam pe lista cind cautam sala, dar dupa ce am discutat cu mai multe persoane care au fost acolo la nunti, nu se merita pentru pret/cantitate de mincare, podul cam jos si galagie nu se prea permite dupa 12 sau 11 caci e bloc de locuit si am renuntat la ea
bafta voua ;)


N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Nunta la Gril Parc

Post by N&R »

catiushka wrote:
N&R wrote:Fetele, si pentru mine Grill parc este aproape de suflet, e totul verde si foarte frumos, plus ca acolo m-a cerut soțul in căsătorie, a fost extraordinar , mi-au plăcut mult bucatele lor mai ales sărmăluțele, cine își face nunta in 2016 acolo, care este prețul meniului? As dori un meniu bogat, care e meniul vostru, celor care deja sau hotărât la acest local? Si cum ați rezolvat cu transportul? Au venit oaspeții personal cu mașina sau ați închiriat rutiere, autobuze? Va multumesc
buna NR, noi am facut nunta aici in august 2014, probabil ai citit mai sus ce-am scris
noi la fel ca voi am avut 130 de invitati, si am beneficiat de toata suprafata restaurantului,
am avut meniu foarte bogat dupa zisele invitatilor, nasilor, si ne-a costat atunci doar 650 lei, fata de 2013 preturile nu evoluasera prea mult
referitor la trasport, bineinteles parintii au organizat fiecare transport, si oaspetii au hotarit merg cu acest transport sau vin singuri cu transportul lor, tineretul majoritatea au venit cu transportul personal,

ce sa-ti mai zic, noi am ramas foarte multumiti de aceasta sala de bucate, de chelneri, de tot, am dansat afara deci nici nu am transpirat si a fost o nunta care s-a memorizat tuturor invitatilor astfel ca pina acum mai vorbesc despre ea :oops: :!:
nu stiu daca ati fixat data nuntii dar ar trebui sa va cam grabiti, niste prieteni au arvonit sala pentru 2016, vroiau in august si au ales zi de joi, pentru ca weekendurile erau deja ocupate
am vazut ca aveai pe lista si miadora, la fel si noi o aveam pe lista cind cautam sala, dar dupa ce am discutat cu mai multe persoane care au fost acolo la nunti, nu se merita pentru pret/cantitate de mincare, podul cam jos si galagie nu se prea permite dupa 12 sau 11 caci e bloc de locuit si am renuntat la ea
bafta voua ;)

Multumesc Catiushca, cred ca tot la grill parc ne vom decide, alte restaurante nu ne-au impresionat prea mult ;)


Sonia
Posts: 19
Joined: 08 Sep 2014, 21:36

Re: Nunta la Gril Parc

Post by Sonia »

N&R, salut!Noi am sarbatorit nunta la fel in acest restaurant,in septembrie anul asta si pot sa afirm ferm ca nu ve-i da gres alegind acest local.Teritoiul restaurantului e verde si are farmecul lui asa ca din lipsa de timp am facut o mica fotosesie acolo-au iesit niste poze minunate,chiar daca cu decorul am dat-o in bara(am ramas pur si simplu fara de el pe ultima suta de metri).Noi am achitat 680 de persoana,dar a fost un meniu foarte-foarte bogat,atit traditionalele moldovenesti,cit si alea mai pentru gurmani.Plus la toate si personalul e tare de'treaba ,am apelat mereu la d-na Tatiana daca aveam ceva nedumeriri.Chiar si in timpul nunti se apropieau ca sa afle daca e totul in regula.Sunt foarte receptivi,atit de la oferirea a carorva chitsibushuri,pina chiar si calcatul sacoului(mirele meu a fost ceva mai neastimparat :)))))).In fine,eu iti doresc pregatiri placute si fara de peripetii!!!


N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Nunta la Gril Parc

Post by N&R »

Sonia wrote:N&R, salut!Noi am sarbatorit nunta la fel in acest restaurant,in septembrie anul asta si pot sa afirm ferm ca nu ve-i da gres alegind acest local.Teritoiul restaurantului e verde si are farmecul lui asa ca din lipsa de timp am facut o mica fotosesie acolo-au iesit niste poze minunate,chiar daca cu decorul am dat-o in bara(am ramas pur si simplu fara de el pe ultima suta de metri).Noi am achitat 680 de persoana,dar a fost un meniu foarte-foarte bogat,atit traditionalele moldovenesti,cit si alea mai pentru gurmani.Plus la toate si personalul e tare de'treaba ,am apelat mereu la d-na Tatiana daca aveam ceva nedumeriri.Chiar si in timpul nunti se apropieau ca sa afle daca e totul in regula.Sunt foarte receptivi,atit de la oferirea a carorva chitsibushuri,pina chiar si calcatul sacoului(mirele meu a fost ceva mai neastimparat :)))))).In fine,eu iti doresc pregatiri placute si fara de peripetii!!!
Sonia, multumesc enorm, si eu as vrea sa ne hotarim la acest local, insa nu intotdeauna si parintii au aceeasi opinie, ca e prea departe , ca in septembrie nu e atit de verde, si multe alte motive, am mai fost la mai multe localuri, ne-a mai placut unul comun , Select Banquet Hall, insa deja apare problema ca avem 130 de oameni, iar sala Neoclasic mi se pare mica si nu va fi spatiu de dansat, insa in sala mare Fusion, ei permit doar de la 150 de persoane, meniul in ambele se incepe de la 800 lei + 10 % deservirea, sintem un pic derutati, sper sa ne hotarim curind, si sa incepem sa pregatim alte detalii, succese voua :*


Sonia
Posts: 19
Joined: 08 Sep 2014, 21:36

Re: Nunta la Gril Parc

Post by Sonia »

Da,sala neoclasic si mie mi-a placut.Doar ca dupe ce mi s-a spus pretul pentru o persoana si inca procentul mult respectat si din ce mai des intilnit in majoritatea restaurantelor-am renuntat din start.Nu vreau cumva sa ofensez pe cineva,dar chiar deja e culmea,pentru orice ar stoarce bani cind e vorba de nunta.Noi am arendat rutiera,dar majoritatea au venit cu propriile masini.Oricum,e nunta vostra si alegeti localul unde ve-ti fi incintati voi insusi sa va aflati in ziua cea mare.


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Nunta la Gril Parc

Post by bobrsergey »

Nunta la Gril Parc


Rita
Posts: 3
Joined: 18 Feb 2016, 00:40

Re: Nunta la Gril Parc

Post by Rita »

Fetelor..salut..am si eu o întrebare in privința acestui restaurant..noi planuim nunta pe la finele lui septembrie..si as vrea sa-mi spuneti daca e ok de facut aici toamna nunta..sau el mai bine se potriveste pentru primavara-vara??? Merci anticipat!!!


dorinam
Posts: 35
Joined: 16 Mar 2015, 22:58

Re: Nunta la Gril Parc

Post by dorinam »

Rita wrote:Fetelor..salut..am si eu o întrebare in privința acestui restaurant..noi planuim nunta pe la finele lui septembrie..si as vrea sa-mi spuneti daca e ok de facut aici toamna nunta..sau el mai bine se potriveste pentru primavara-vara??? Merci anticipat!!!
suna in primul rind si intreaba ce au liber. la ei totul e ocupat cel putin cu 1- 1,5 ani inainte. in rest, e ok


Rita
Posts: 3
Joined: 18 Feb 2016, 00:40

Re: Nunta la Gril Parc

Post by Rita »

dorinam wrote:
Rita wrote:Fetelor..salut..am si eu o întrebare in privința acestui restaurant..noi planuim nunta pe la finele lui septembrie..si as vrea sa-mi spuneti daca e ok de facut aici toamna nunta..sau el mai bine se potriveste pentru primavara-vara??? Merci anticipat!!!
suna in primul rind si intreaba ce au liber. la ei totul e ocupat cel putin cu 1- 1,5 ani inainte. in rest, e ok
Pai eu am sunat si mi-au spus ca au liber la sfirsit de septembrie început de octombrie..de aia si întreb..poate a mai facut cineva in asa perioada..de exemplu ei au vestiar in caz ca afara e mai frig??


Post Reply