Pantofii de mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Pantofii de mireasă

Post by kkristina »

Am fost prin magazine si nu am vazut nimik interesant, chiar daca sunt 1 pereke 2 sunt pe tocuri inalte incomode, de pe net tot nustii daca o sa nimeresti, voi ce faceti? :?:


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Pantofii de mireasa

Post by pops_uk »

Eu am laut de la Benjamin Adams - foarte comozi.


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Pantofii de mireasa

Post by kkristina »

Sunt dragutsi din colectia aceasta, dar eu mi-as lua ceva care si dupa aceea sa-i mai port


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasa

Post by fluturash »

O pereche o aveam recent(adica o cumparasem pentru o nunta cu jum de an inainte de cununie), si am fost in ei. Am luat-o dintr-un butic(mai fitzos,vis-a-vis de Ponti) de la cm"UNIUNEA", am dat o gramada de bani si ma dor degetele in ei de imi vine sa pling cind ma uit la ei. Acum pentru nunta am cautat fffoooarte mult, cum ziceti si voi, si vreau sa zic k daca pe alb mai gasesti apoi pe ivory nu prea..am luat in final o pereche din satin ivory de la reteaua asta NURSACE(nahh cica retea de firma,ptiuh). In fine, sunt draguti, se poate de purtat si mai incolo pe la nunti etc., dar intr-adevar n-ai ce gasi la noi. Daca chiar este ceva apoi e cam 4000-5000-6000lei....din astia sunt si pe alb si pe ivory si cum vrei numai bani sa ai..."iaka asa":)


nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Pantofii de mireasa

Post by nicola »

da? fetelor 4000, 5000-6000 lei costa o pereche de pantofi la MD Image Image Image atunci e groaznic, dupa parerea mea acestea sunt niste preturi foarte exagerate......gata,m-am hotarit ii voi cumpara din SUA :)


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasa

Post by Admin »

Fetele, daca aveti posibilitate cumparati din strainatate. Eu am stat la Bucuresti pana nu demult si am tot lasat, cik "iau din MD" si cand am inceput sa caut la noi, ioc, numai porcarii de papuci. Am gasit pe net, adusi din Anglia si am cumparat. Iata poza: Image
Sunt din piele si am dat pe ei 550 lei
Last edited by Admin on 15 Apr 2010, 08:51, edited 1 time in total.


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasa

Post by Mariashca »

draguti pantofiori si par a fi comozi, eu inca nu mam apucat sai caut.......


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasa

Post by Uliana »

Admin, frumoshi pantofi, bravo si dupa mine tor par a fi comozi, dar eu am o problema :( mama, nasha si prietena nu imi dau voe sa imi cumpar pantofi cu degetele afara si nu stiu cit de comod o sa ne fie ca eu mai bine ma simt in pantofi cu degetele afara :( :( :(


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Pantofii de mireasa

Post by kkristina »

Dragutsi pantofi imi plac, dar mie imi trb toc mediu mik pu ca VS sots suntem la o inaltime, da am inteles ca la Bucuresti situatie e mai buna cu alesul si cu preturile :roll:


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasa

Post by Admin »

kkristina wrote:Dragutsi pantofi imi plac, dar mie imi trb toc mediu mik pu ca VS sots suntem la o inaltime, da am inteles ca la Bucuresti situatie e mai buna cu alesul si cu preturile :roll:
E mai buna cu preturile in ce sens? eu am vazut acolo dragutzi cam la 100 $. Oricum e scump.

Uliana, in legatura cu degetele afara, la topicul cu traditii si superstitii gasesti si de ce. E absurd oricum ;)


Locked