Pantofii de mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
diana23
Posts: 116
Joined: 03 May 2012, 12:53

Re: Pantofii de mireasă

Post by diana23 »

doina30882000 wrote:fetelor, tare mare chin am sa imi gasesc pantofi de mireasa. am un picior mic in
Image
de ce la noi nu sunt asa sandale frumoaseee? :(
eu mi-am luat tot sandale...alt model insa...si leam luat cam strimte, ca eram intre 2 marimi si vinzatoarea aproape "m-a obligat" sa iau marimea mica, ca-s din piele si "cica" se vor intinde...iata de-acu o saptamina le dau cu spray si umblu cu ele la servici si asa cum au fost asa si au ramas...nu s-au intins deloc...

pe de alta parte ma tem sa se largeasca prea tare, ca-s fisii din piele fara cusuturi la margina...si daca se largesc, nu au cureluse ca sa le reglez pe urma...


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Pantofii de mireasă

Post by doina30882000 »

eu nu am zis ca in Moldova nu sunt frumoase, doar ca eu nu am gasit nimic care sa mi se potriveasca si de asta imi fac griji ... am gasit aceste sandale si ma gandeam ca o sa fie foarte comode si la sala as putea toata seara zburda in ele ....
dar pantofi nu am gasit inca , cele mai comode ptr mine sunt pantofii-sandale, mi-am luat o pereche ptr cununia civila ...dar ptr nunta nush... sunt de un crem - mai inchis ca rochia mea( care este ivory)...cu toate ca sunt inalti...sunt cat de cat comozi, la sesiunea foto si la intampinatul oaspetilor cred ca le-as suporta, da de dansat in ei cred ca va fi mai greu si voi obosi, ma gandeam sa imi iau si o pereche de balerini, da eu sunt josuta, mai joasa ca mirele si se va vedea urat , plus ca si rochia o voi tarai pe jos...deacu cred ca mai bine sandale co tocul grros care cat de cat sa ma faca mai inalta....voi ce ziceti?
nush cum sa fac ...uitati astea sunt pantofii, poate doar daca ii dau cu crema de aia alba care ptr adidasi ca sa ii fac mai deschisi ...:D:D:D:D
Image


Image
User avatar
diana23
Posts: 116
Joined: 03 May 2012, 12:53

Re: Pantofii de mireasă

Post by diana23 »

doina30882000 wrote:eu nu am zis ca in Moldova nu sunt frumoase, doar ca eu nu am gasit nimic care sa mi se potriveasca si de asta imi fac griji ...
eu foarte greu am gasit..si da in Md modele frumoase mai rar....
nu cred ca daca ii dai cu crema alba se vor inalbi...la tine e asa o nuanta "nude", daca-i pastrezi pe astia asa sau cumperi altii deja depinde de tine...nicaieri nu-i batut in cuie ce culoare trebuie sa fie incaltamintea miresei...vezi ca sunt mirese cu pantofi albastri, roz si foarte foarte draguti!!


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Pantofii de mireasă

Post by INNA 2012 »

eu as zice sa-i lasi asa...uitete si la mine,pantofii nu-s deloc albi,iar rochita e ca zapada...nu cred ca s-a aratat rau....asa ca tu decizi
dar nu ii da cu crema alba,parerea mea


clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Pantofii de mireasă

Post by clara »

Doina, pantofii sunt foarte draguti nu trebuie sa-i dai cu nimic, mai ales ca rochia nu e alba dar ivory. Eu am vazut mireasa si in pantofi negri, asa ca nu te impusca nimeni daca ai o alta culoare la pantofi. :)


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Pantofii de mireasă

Post by doina30882000 »

merci mult, garofitelor pentru sfaturi! :*:*:* ii las asa si fie ce o fi, o sa fie frumosi asa cred eu....dupa ce va fi rochita gata voi proba si daca nu o sa mai caut ceva pantofi! merci mult Ș*


Image
marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Pantofii de mireasă

Post by marinka »

Dupa multe cautari am hotarit sa ii i*au pe acestia, offf mare bataie de cap si cu ei.
Image


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Pantofii de mireasă

Post by doina30882000 »

cat de frumosi suntttt!!!!!!!!!!! asa ceva caut si eu , sa aiba tocul inalt dar mai grosut, ca sa fie mai comod....de unde i-ai cumparat????


Image
marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Pantofii de mireasă

Post by marinka »

doina30882000 wrote:cat de frumosi suntttt!!!!!!!!!!! asa ceva caut si eu , sa aiba tocul inalt dar mai grosut, ca sa fie mai comod....de unde i-ai cumparat????
I-am luat de la Nursace,ei au buticuri si in elat, jumbo poti sa te duci si sa incerci


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Pantofii de mireasă

Post by doina30882000 »

multumesc frumos!!!!! e o achizitie buna si un + foarte mare in listuta ta! eu sunt nebuna de cap cu pantofii :D


Image
Locked