Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei

Post by tancha_ru86 »

stie cineva lisianthus-ul cat de rezistent este in buchetul miresei?
Image


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by me BRIDE »

Corect fetelor, la nasa se face bratara din flori vii... am vorbit si eu azi cu Sorina, ce-i drept imi fac un pic griji pentru faptul cit de practica e asa bratara... :?:


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by maryLand »

Intr-adevar nu este practica...se roteste mereu in jurul minii si foarte repede se face uritica....
eu spre exemplu, am rugat-o pe Marina sa le faca domnisoarelor de onoare si nashei, flori artificiale frumoase in culoarea rochiei...nashei ia ramas o amintire frumoasa...mai ales ca acum o foloseste drept accesoriu pt par sau haine...
eu recomand acest tip de flori... ;)


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Alintush »

maryLand wrote:Intr-adevar nu este practica...se roteste mereu in jurul minii si foarte repede se face uritica....
eu spre exemplu, am rugat-o pe Marina sa le faca domnisoarelor de onoare si nashei, flori artificiale frumoase in culoarea rochiei...nashei ia ramas o amintire frumoasa...mai ales ca acum o foloseste drept accesoriu pt par sau haine...
eu recomand acest tip de flori... ;)
Eu tot pentru nasa voi avea floare artificiala...pentru ca nu-mi place cind se ofeleste floarea nu arata bine...hai ca mirile nu are incotro ..si o poarta la piept, iar nanasicai sa nu-i pateze rochita .


User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by tsvetok »

me BRIDE wrote:Corect fetelor, la nasa se face bratara din flori vii... am vorbit si eu azi cu Sorina, ce-i drept imi fac un pic griji pentru faptul cit de practica e asa bratara... :?:
daca sincer nu este practica...la noi totusi in moldova se danseaza mult la nunti, hore etc si bratare foarte repede se detirioreaza, daca sunt flori deschise la culoare, se innegresc. Ziua - da, e se va privi foarte frumos, dar in sala va tine maxim o ora =)


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
Nykkyta
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by Nykkyta »

Da buchetul miresei este posibil de facut singurica ?


User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by tsvetok »

Nykkyta wrote:Da buchetul miresei este posibil de facut singurica ?
este posibil, depinde inca ce buchet vrei sa faci, care flori


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
Rodica
Posts: 37
Joined: 07 Nov 2011, 00:00
Location: Orhei

Re: Buchetul miresei

Post by Rodica »

Nykkyta,

Eu o sa imi doream pînă nu demult sa fac buchetelul singurica, de rind cu vornicelele. La petrecerea burlacitelor vom organiza un master class, de facut buchete, cu tutoriale de pe youtube. Acum nu sunt sigura in privinta buchetului meu, dar pentru vornicele sigur voi face asa si nu cred ca motivul cel mai important sunt banii, desi si astia conteaza, ci distractia, eu chiar cred ca o sa fie fun sa ne facem singure buchetele.

Vezi pe youtube sunt o multime de lectii... Daca ai nunta mai tarziu, poti pina atunci sa experimentezi cu flori din gradina.


User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Rochia de mireasă

Post by tsvetok »

perla wrote:
alionka! wrote:Uitati-va un accesoriu minunat pentru mireasa!! Cine si de unde si-a procurat?
Image[/img]

vai ce buchetel fain are, e din hirtie oare? mi-as dori si eu asa ceva, doar ca accentul sa se faca pe culoarea albastra..
aici sunt orhidee, hortenzia, eustoma...cred eu, se vede rau


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasă

Post by La_dame »

[quote/]

aici sunt orhidee, hortenzia, eustoma...cred eu, se vede rau[/quote]

mi se pare ca fetele vorbeau despre evantai...


Locked