Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Beatrise »

La cununie eu la fel mi l-am facut singura - o fost fin cale si s-a tinut bine, insa la nunta nu risc... Si vreau ceva frumos - din diverse tipuri de flori, ca totusi nunta-i nunta si e odata-n viata... Dar...daca e greu cu bugetul, atunci poti sa-ti faci un buchetel simplu si frumusel din flori rezistente...


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by RoDiNkA »

Ma gindeam si eu sa il fac singurica, DAR...evident ca imi tremura totul in mine, caci voi avea nevoie de rezistenta buchetului pe toata ziua si noaptea...Voi sunteti bravo fetelor, la mine va fi totul intr-o singura zi, inregistrarea civila, cununia relegioasa, evident fotosesiunea si insasi petrecerea la restaurant...Nu stiu cum sa procedez...vreau si rezistenta si sa economisesc un pic...
Ma gindeam la buchetele handmade, dar...am gasit doar o sursa de informare si ajunge la 2000 lei, mdiaaaaa - economie :(


Image
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by aretina »

Iată preturile la floricele uraaaa se menţin 3 săptămîni mi- au zis le iau cu mine la MD ŞI îmi fac buchetelul Image Image


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Beatrise »

Aretina unde sunt asa preturi?


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by aretina »

Italia, cind le-am văzut cît sunt de frumoase si colorate :o îmi rîdea inima bucurie, eu cred că dacă ai pe cineva aici vrei să te coste puţintel şi nu ai frică să-ţi faci buchetul. Poftim o varianta de a economisi. Îţi iese vreo 10 - 15 € buchetul cu tot cu panglică şi ierbuta care o adaogi. De fapt aici aşa şi costă buchetul miresei în jur de ,20-30 € Image
P.S. Acum in periada asta sunt multe hortensii pe aici


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by kisitoka »

Fetelor cine poate sa-mi spuna cam cit ar costa asa buchet
Image
si acesta tot tare imi place si as vrea, tare tare imi place, trandafirasiii bej
Image
VS nu va accepta ideea ca sa-l fac eu :) asa ca oricum voi comanda, poate stiti pe cineva care face?


Image
Image
Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Beatrise »

Aretina daca de vorbit cu cineva sa mi-l trimita prin rutiera nu cred sa tina pina in MD...


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by aretina »

Eu cred ca tine daca preintimpeni soferul ca sa fie atent cu cutia in care sunt florile dar daca vine cineva de aici si il ia cu sine in salon ar fi perfect! Sau daca vine cineva din Italia cu citeva zile inainte de nunta cu avionul e suuuper !!


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Beatrise »

aretina wrote:Eu cred ca tine daca preintimpeni soferul ca sa fie atent cu cutia in care sunt florile dar daca vine cineva de aici si il ia cu sine in salon ar fi perfect! Sau daca vine cineva din Italia cu citeva zile inainte de nunta cu avionul e suuuper !!
da ar fi minunat... din pacate eu nu am pe nimeni... :?


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by Sorinella »

aretina
daca vii cu avionul,e ok... poate rezista ranunculusul dar....din experienta mea mai mult de 2 zile nu tine floarea. Florile trebuesc tinute la o temperatura joasa ,maxim pina la 15 grade + imi fac griji ,daca sincer)ma tem sa nu ramii fara buchetel.... si daca ramine sa iai florile,ia cu rezerva...ia in jur de 150 firishoare-capuri de flori si vezi sa nu fie tare desfacute)pentru ca se desfac repede si se ofilesc,apoi daca le aduci in apa,tot nu e bine ca ele de la apa se desfac repede si se bihleste tulpinita)


Locked