Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by heliga »

hmm mi se pare ca nu-s ortensii alea altfel arata ;) uite ca am gasit Image


Image
Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by perla »

tancha_ru86 wrote:Image
fetelor ce flori sunt acestea?
waw ce-mi place.... oare la noi de gasesc asa flori, eu mi-as dori asa ceva cu alb si ceva nuante de roz.. dar daca ma costa mai mult ca orhideea vanda, atunci renunt.. poate ne spune sorinella...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei

Post by tancha_ru86 »

da si eu il vreau cu alb si lila. nu stiu daca sunt hortensii sau poate e un soi de hortensii mai mare. bunica avea din alea dar albe si intradevar seamana la floare dar la bunica floricelele erau foarte mici.
Sorinella cat costa asa buchet?
Image


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei

Post by tancha_ru86 »

da sunt hortensii, am cautat pe net.. deci m-am indragostit de buchetele realizate din aceasta floare..dar oare sunt rezistente???
exemple:
Image Image Image
bujori albi cu hortensii cat de fin:
Image
Last edited by tancha_ru86 on 26 Mar 2012, 11:11, edited 1 time in total.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by Sorinella »

tancha_ru86 wrote:Image
fetelor ce flori sunt acestea?
buchetul e compus din gentiniana-hortenzie-lalele


Tinka
Posts: 57
Joined: 16 Nov 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by Tinka »

Image Image
Image Image
Image
Image
vreau un buchet ceva in nuantele date, insa nu stiu care va fi mai binevenit pentru luna iulie. cam in ce pret ma va costa astfel de bukete???


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei

Post by tancha_ru86 »

eu am trecut pe la florarii unde fac buchete de mireasa si mi-au zis ca buchetele incep de pe la 450 si pot depasi si mia in dependenta de ce flori ai in buchet, cate flori, daca e sezonul lor, daca nu e sezonul sunt mai scumpe. dar in general iti poti face un buchet frumos cu 500-800 de lei.
Admin la inceputul acestei teme ne-a dat nr unei doamne care i-a facut buchetul. am sunat sa vad de flori si doamna e atat de vorbareata si sfaturi si povesti, mi-a placut de ea, insa inca nu stiu la cine sa apelez, cel mai probabil la sorina. doamna recomandata de Admin mi-a zis ca buchetele la ea incep de la 500 de lei. deci uite asa va puteti face un buget de cheltuieli. cam astea sunt preturile..

perla ziceai ca iti place si tie buchetul ala din hortensii. hortensiile sunt cam la fel de scumpe ca orhideea vanda.un buchet din hortensii si trandafiri am inteles ca pot ajunge la 750-800 de lei, pe cand orhideea de la 700 si poate depasi si mia de lei. doar ca hortensiile nu sunt prea rezistente. majoritatea floristelor pe care le-am intrebat au zis ca in jur de doua ore rezista fara apa. mie insa sorina mi-a zis ca poate sa-l faca cumva ca sa reziste, insa nu sunt sigura daca sa risc sa-mi fac buchet din hortensii chiar daca imi place mult.
uite asa, asta a fost un mic studiu de piata. ;) sper sa va fie folositor.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by Liudocika2012 »

tancha_ru86 iti tin pumnii strins in tot ce faci, spor, putere si rabdare, merci de info.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by maryLand »

Eu tot am renuntat la hortensii deoarece sunt firave...soacra mea are un impunator nr de hortensii, si kiar in vazon sunt finute....dar sa le pun in buchet mi-a fost o mila extraordinara... :P


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Alintush »

Image


Locked