Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by me BRIDE »

aretina wrote:Image
P.S. Acum in periada asta sunt multe hortensii pe aici
ooho ce frumusete! :P deci se numesc hortensii si sunt rezistente, foarte bine, o sa caut pe la noi, mi-ar placea mult!


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by adeline »

me BRIDE wrote:
aretina wrote:Image
P.S. Acum in periada asta sunt multe hortensii pe aici
ooho ce frumusete! :P deci se numesc hortensii si sunt rezistente, foarte bine, o sa caut pe la noi, mi-ar placea mult!
nu, acesta e ranunculus
hortensiile arata asa
Image


Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by me BRIDE »

aaa, nu am inteles eu atunci, dar imi plac mai mult ranunculusii, dar nu stii la noi se vind? sint la piata de flori?


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by aretina »

Sorinella wrote:aretina
daca vii cu avionul,e ok... poate rezista ranunculusul dar....din experienta mea mai mult de 2 zile nu tine floarea. Florile trebuesc tinute la o temperatura joasa ,maxim pina la 15 grade + imi fac griji ,daca sincer)ma tem sa nu ramii fara buchetel.... si daca ramine sa iai florile,ia cu rezerva...ia in jur de 150 firishoare-capuri de flori si vezi sa nu fie tare desfacute)pentru ca se desfac repede si se ofilesc,apoi daca le aduci in apa,tot nu e bine ca ele de la apa se desfac repede si se bihleste tulpinita)
Mulţumesc Sorina oricum mă informam eu cu timp înainte, eu vreau albe dar ce flori vor fi îmi e indiferent, aici din fericire sunt foarte ieftine florile, deja am am încercat sa fac unul cu 6 € mi-a ieşit un buchetel drăguţ. Experimentez din cauza că în fiecare vinere cumpăr flori pentru o familie, aşa le place lor, flori vii în casă, cele mai rezistente au fost garoafele pe care le urăsc, trandafirii pe locul doi, restul mai văd. Sorina oricum am nevoie de tine pentru decor. :)


Adam's Wife
Posts: 2
Joined: 13 Apr 2012, 21:00

Re: Buchetul miresei

Post by Adam's Wife »

Buchetul cu denumirea miresici. ro e realizat de mine. http://marinaflorist.gallery.ru/watch?a=blxc-g1WH
nu e prea placut cind alte siteuri il folosesc fara a ma pune la evidenta :|


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by Liudocika2012 »

Adam's Wife wrote:Buchetul cu denumirea miresici. ro e realizat de mine. http://marinaflorist.gallery.ru/watch?a=blxc-g1WH
nu e prea placut cind alte siteuri il folosesc fara a ma pune la evidenta :|
wow, ai niste lucrari frumoase


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by me BRIDE »

fetelor, in ceea ce priveste butoniera pentru nanas, ea se prinde in piept, dar pentru nasa? stiu ca pentru doamne se leaga la mina, dar daca e din flori vii, cum sa o legi la mina? sau tot in piept se prinde?


User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by tsvetok »

me BRIDE wrote:fetelor, in ceea ce priveste butoniera pentru nanas, ea se prinde in piept, dar pentru nasa? stiu ca pentru doamne se leaga la mina, dar daca e din flori vii, cum sa o legi la mina? sau tot in piept se prinde?
se poate de facut o bratara cu flori vii =)


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei

Post by tancha_ru86 »

me BRIDE wrote:fetelor, in ceea ce priveste butoniera pentru nanas, ea se prinde in piept, dar pentru nasa? stiu ca pentru doamne se leaga la mina, dar daca e din flori vii, cum sa o legi la mina? sau tot in piept se prinde?
eu la nasa tot ii fac dar ca bratara, se poate din flori vii, am vazut la cineva, foarte frumos.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by heliga »

me bride si din flori vii tot poti face bratare.eu am vb cu Sorina si pentru nasa imi face bratara din flori vii desigur la nas si la mire la fel butoniera din flori vii


Image
Image
Locked