Înregistrarea Civilă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
marcella-st
Posts: 2
Joined: 17 Nov 2014, 21:17

Re: Înregistrarea Civilă

Post by marcella-st »

Salut fetelor! Am și eu nevoie de o îndrumare..... Știți umde sa ma adresez sau vre-un contact pentru înregistrare civila la local ? Mai degrabă actorie dar as vrea sa fie solemn pentru ca noi ne ducem numai în 2 pentru document și o sal avem deja cu o zi înainte.... Pleaseee...


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Irinela »

marcella-st wrote:Salut fetelor! Am și eu nevoie de o îndrumare..... Știți umde sa ma adresez sau vre-un contact pentru înregistrare civila la local ? Mai degrabă actorie dar as vrea sa fie solemn pentru ca noi ne ducem numai în 2 pentru document și o sal avem deja cu o zi înainte.... Pleaseee...
Vorbiti cu moderatorul sa va faca un scenariu. intrebati la oficiul de stare civila daca vor sa vina.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Înregistrarea Civilă

Post by catiushka »

marcella-st wrote:Salut fetelor! Am și eu nevoie de o îndrumare..... Știți umde sa ma adresez sau vre-un contact pentru înregistrare civila la local ? Mai degrabă actorie dar as vrea sa fie solemn pentru ca noi ne ducem numai în 2 pentru document și o sal avem deja cu o zi înainte.... Pleaseee...
da vorbiti cu moderatorul,
sau mai nou am vazut ca de asa ceva se ocupa Lilu


dorinam
Posts: 35
Joined: 16 Mar 2015, 22:58

Re: Înregistrarea Civilă

Post by dorinam »

catiushka wrote:
marcella-st wrote:Salut fetelor! Am și eu nevoie de o îndrumare..... Știți umde sa ma adresez sau vre-un contact pentru înregistrare civila la local ? Mai degrabă actorie dar as vrea sa fie solemn pentru ca noi ne ducem numai în 2 pentru document și o sal avem deja cu o zi înainte.... Pleaseee...
da vorbiti cu moderatorul,
sau mai nou am vazut ca de asa ceva se ocupa Lilu
stie cineva mai multe despre Lilu la aceasta tema?


Sandutsa
Posts: 17
Joined: 25 Nov 2015, 15:12

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Sandutsa »

drage foste si viitoare miresuici, unde in Chisinau se mai poate de facut inregistrarea civila in aer liber. numai nu dendrariu ca deja sunt obosita de parcul dat.

poate la valea morilor se face ... sau in alt parc undeva ?

in general idei unde pot sa-mi oficializez casatoria ? sala nu prea ne permite acest lucru :)


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Înregistrarea Civilă

Post by vicktoritza »

Sandutsa wrote:drage foste si viitoare miresuici, unde in Chisinau se mai poate de facut inregistrarea civila in aer liber. numai nu dendrariu ca deja sunt obosita de parcul dat.

poate la valea morilor se face ... sau in alt parc undeva ?

in general idei unde pot sa-mi oficializez casatoria ? sala nu prea ne permite acest lucru :)
Hey,,,este tema aparte la inregistrarea civila in aer liber..iti raspund acolo


SofiaM
Posts: 14
Joined: 07 Feb 2016, 18:01

Re: Înregistrarea Civilă

Post by SofiaM »

Salut, cine ma poate ajuta cu un sfat. Logodnicul a fost infiat si ca rezultat si-a schimbat numele de familie. Tara din care a fost infiat nu elibereaza documente precum ca si-a schimbat numele. Cum fac cu certificatul de nastere si pasaport daca nu sunt cu acelasi nume de familie? Stie cineva raspuns la aceasta intrebare? Cei de la OSC nu mi-au raspuns...


V.Nadinka
Posts: 1
Joined: 21 Mar 2016, 22:48

Inregistrarea casatoriei

Post by V.Nadinka »

Buna. Avem o nelamurire.. vrem sa ne inscriem dar ideienu avem cum se face si in cit timp, si logodnicul meu este cetatean al Rusiei. Poate a fost cineva in asa situaţie si ma ajuta va rog mult ca nu ne aflam in Moldova si vrem sa venim sa ne inscriem dar nu stim unde trebuie sa apelam si in cit timp se face?


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Buzik »

va adresati la oficiul starii civile din sectorul unde sinteti inscrisa(sau la primarie dac suntet din sat) cererea trebu depusa maxim cu 2 luni si minim cu 1 luna inainte de data in care vreti sa va inscrieti. Pentru depunere aveti nevoie de buletin si certificatul de nastere, daca cineva din voi a fost casatorit atunci e nevoie documentul de devort,de facut copii la aceste documente. cererile se depun de marti pina simbata pina la orele 12. simbata pina la 11 daca nu gresesc. ei va dau sa indepliniti un formular dupa care e nevoie de achitat la posta 22 lei. daca doriti pursisimplu sa va inscrie ,doar sa veniti sa luati documentul de casatorie atunci nu mai achitati nimica, dar dac doriti cu ceremonie la zacs acolo sunt diferite pachete cu diferite preturi,daca doriti inregistrare inafara zacsului atunci costa 1000 lei pina la ora 17,daca mai tirziu 2000 lei + achitati transportul.
http://www.stare-civila.gov.md/pages/ca ... nregistare
aici toata informatia detailata pe saitul starii civile
Succese!


crissy123
Posts: 1
Joined: 01 Jul 2016, 10:16

Re: Înregistrarea Civilă

Post by crissy123 »

Mie mi-a cerut 2000 lei + transport
Am vrut sa va intreb, nu se mai pune stampila in fisa de insotire in buletin dupa casatorie ?
Eu nu imi schimb numele dupa casatorie, iar la oficiul starii civile mi-au spus ca nu se mai pune acesta stampila in fisa de insotire nimic. Atunci dupa casatorie nu este nevoie de facut nimic schimbari la buletin sau totusi trebuie sa merg la Registru cu actul de casatorie ?


Post Reply