Înregistrarea Civilă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Înregistrarea Civilă

Post by Uliana »

Fetelor, unde va inscrieti si cit platiti?


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

noi tare vrem sa facem, Inregistrarea civila sub cerul libe si am fost simbata la dendrariu sa ma uit si acolo agentiea Valeria facea inregistraea, aranjamentul ere dragut dal locul unde se petrecea inregistrarea era strasnic, era o tufa mai mare alta mai mica si mireasa trebuea sa inconjoare nu se privea frumos deloc, si acuma nu stiu ce sa fac, dar multi imi spun ca au vazut in parcul de la botanica inregistrare si era super si daca sincer nici nu stiu la ce agentie sa apelez, putin is dezamagita ce am vazut simbata :cry: :cry: :cry:


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by olesikag »

Uliana wrote:noi tare vrem sa facem, Inregistrarea civila sub cerul libe si am fost simbata la dendrariu sa ma uit si acolo agentiea Valeria facea inregistraea, aranjamentul ere dragut dal locul unde se petrecea inregistrarea era strasnic, era o tufa mai mare alta mai mica si mireasa trebuea sa inconjoare nu se privea frumos deloc, si acuma nu stiu ce sa fac, dar multi imi spun ca au vazut in parcul de la botanica inregistrare si era super si daca sincer nici nu stiu la ce agentie sa apelez, putin is dezamagita ce am vazut simbata :cry: :cry: :cry:

Uliana daca nu tia plakut nici nu facea akolo o sa te intristezi la nunta shi mai tare!!!!!
Image Image Image Noi azi am fost la OSC shi am scris cerere.shi ka s ane inscrie duminica la sala trebuie sa paltim 3000 lei Image shi nici nam idee ce sa facem!am vrut sa ne ducem singurei in alta zi shi kununia ku nunta sa fie duminica!dar parintii spun ka singuri se duk numai acei kare se casatoresc a doua oara :x :x


nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Inregistrarea Civila

Post by nicola »

Fetelor eu sunt enorm de fericita ca am facut casatoria civila inafara tarii Image Image ca vad ca acasa in MD cei de la Oficiul Starii Civile iau o suma frumusica si plus la toate tre sa prezinti si nu mai stiu ce fel de certificat medical si in rind tre sa stai, mai pe scurt bataie de cap :shock: .....Olesikag, da, pretul care vi l-au cerut e exagerat :shock: din cite stiu eu parca pina acum era cel mult 2000 lei


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

Olesikag, pretul e foarte mare, noi ca sa facem inscrierea in parc ca sa venim la totul gata ne coasta 5000 lei


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by olesikag »

nam idee a spus ka in afar OSC treb de platit 2000 shi inka 1000 ka vin ereprezentantul la noi in sala!asha ka nm idee au spus ka ku 2 saptamini inainte treb sa hotarim precis!!!! :evil:
Uliana dar la voi o sa fie reprezentant kiar de la OSC? ka shtiu ka la asha fel de inscrieri vin aktori :D :D


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

aktori o sa fie, dar noi o sa ne ducem in sat ca nimeni sa nu stie si acolo o sa ne scrim ca sa ne dee pamint ca sotul e din sat, si acolo inscrie fara bani


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

dar aicea asa pentru toti si pentru poze


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Mariashca »

Uliana wrote:aktori o sa fie, dar noi o sa ne ducem in sat ca nimeni sa nu stie si acolo o sa ne scrim ca sa ne dee pamint ca sotul e din sat, si acolo inscrie fara bani
uliana asa mam ris cind ai scris sa va dee pamint :D , si miam amintit ca si eu sunt din sat si ne vom inscrie la sala, o sa faca inregistrarea doamna de la primarie asa ca si mie dara treb sami dee pamint :D :D :D

iata deja o sa fiu bogata cu pamint Image Image Image


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by olesikag »

Uliana wrote:aktori o sa fie, dar noi o sa ne ducem in sat ca nimeni sa nu stie si acolo o sa ne scrim ca sa ne dee pamint ca sotul e din sat, si acolo inscrie fara bani
mmmm la voi e interesant!dar vezi ka noua ku aktori nu ne konvine! Image


Post Reply