Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Dupa nunta......

Post by Amoricina »

Multumim mult,

50 de lei nu i-am dat caci il filmau camerele! ati uitat?:)))

Off-topic Muzeul de Etnografie mergi, platesti 300 MDL + bilete de intrare pentru fiecare si nu trebuie sa programezi. doar sa fii atenta sa fie deschis muzeul:)


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Dupa nunta......

Post by Buburuza2014 »

Marcelushka, stiu ca la tine au fost Do Re Micii. Imi dai te rog datele lor de contact??? Mersi.


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Dupa nunta......

Post by DanielaG »

Buburuza2014 noi i-am invitat la nunta noastra in 2012, sper ca nr nu s-a schimbat 069255243


Image
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Dupa nunta......

Post by Mary08 »

Iata ca am ajuns si eu sa scriu in aceasta rubrica a forumului
Ieri am sarbatorit marele eveniment mult asteptat de noi, mai ales de mine :lol:
Deci dimineata la salon Style Studio, makiajul la Elina a fost perfect, foarte frumos..mi-a placut mult...a inteles foarte bine ceea ce vreau..coafura la Tatiana tot binisor, doar ca nu s-a incadrat in timp i-am zis la 10.30 sa fiu gata dar am iesit la 11 de la salon, coafura a tinut bine, pe tot parcursul zilei si a serii, niste suvite au mai iesit dar nui strasnic...cu toate daca sincer la asa bani m-am asteptat la mai mult, parca asa mai monoton nu stiu cum facea, oricum la final rezultatul a fost unul bun, nota 9
Dupa asta am mers la cununie, la Ciuflea, mi-a placut tare mult..putin am intirziat, pentru ca m-am retinut la salon, dar s-a trecut cu vederea..preotul glumet, nici nu m-am asteptat.la intrebarea mea cind tinem luminarile alea noi in mina, se da vreo hirtiuta ca sa nu ma murdaresc una alta, el a zis ca ei deamu voi cautati farfurii, podnoase sa va aducem poate :lol: :lol: ne-am ris putin, si la legatul miinilor tot a glumit, ca cica sa leg strins nodul, ca amus ti-a spune ca se duce pe la zarabotca, sau sa bata vreun cui pe la vecina :lol: si cind au cintat Multi Ani Traiasca de sus cadeau petale de trandafir, foarte frumos, placut si neasteptat.
Dupa am mers la fotosesie, la valea morilor, teatru, muzeu, o padurice de pini..totul bine, poze s-au primit multe din cite am inteles si frumoase, am tras cu ochiul la citeva si eram incintata
La sala am ajuns la 17.00,deja dansatorii, muzicantii, moderatorul erau pe loc, se pregateau, oaspetii au venit pe la 19, cu toate ca era preconizat la 18, undeva pe la 20.00 ne-am asezat la masa. Mincarea gustoasa, totul aranjat frumos, n-am ce zice. Dansatorii mi-au placut, au dansat atit de bine, tiganescul foc, a fost si oriental dar nu vulgar..ca noi stateam pe ginduri sa-l danseze sau nu, dar au zis sa nu ne facem griji ca se priveste frumos si asa si a fost..la toti le-a placut de ei. Moderatorul a avut o prestatie buna, un joc doar nu cam mi-a placut, dar oaspetii s-au distrat si eu deja n-am mai comentat :lol: (ca eu deobicei is comentator) Muzicantii la fel bine, deja mai spre mijlocul nuntii au iesit la masa noastra, si cintau din vioara, saxofon..s-au rupt citeva strune, dar inainte..
Eu din fire sint mai rusinoasa, ma gindeam ca o sa ma rusinez sa dansez, sa tin discursul dar m-am surprins singura pe mine, mi-a placut de mine.Primul dans toti zic ca a fost super, eu putin m-am incurcat la o figura, dar nu m-am pierdut si am improvizat si am mers mai departe.S-a furat mireasa, mirele trebuia s-o rascumpere prin cuvinte de dragoste. Era un joc unde mirele m-a ridicat pe scaun, si trebuia sa sarute mireasa in 33 de locuri a gasit el locurile date. Torta gustoasa, doar am gustat-o ca nu aveam timp, dar in general parca tii foame, dar nu poti minca. Sotul a zis ca dear mai face odata nunta ap n-ar face..dar eu am zis de ce nu...cu toate ca la fotosesie am uitat sa zic, deja nu mai puteam de durere la picioare, am niste bataturi stau cu piciorul umflat dar nu-i pe asta, se trece,,in schimb rezultatul va fi unul super.La dezbracatul miresei eram putin trista, ca uite iaka a trecut tot, si nu voi mai imbraca rochia de mireasa,,dar capul sus, si inainte..asta e, in skimb urmeaza de acum incolo evenimente la fel de dragi care vor ramine in inima noastra.
Parca asta a fost..ce am avut de povestit, astept si alte povestiri la fel de frumoase si placute de la celelalte miresici!
PS Parca imi pare mare relatarea mea, daca ceva sariti cite un rind.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dupa nunta......l

Post by Olecika »

Felicitări Mary :) ești si tu deja de cealaltă parte a listei :) interesantă relatarea, din cite înțeleg ești multumita si asta e cel mai important :) casa de piatra si asteptam poze ;)


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Dupa nunta......

Post by valerii.dulghier »

Abea a 3 zi dupa nunta ma trezesc real la viatza si va pot relata si eu cum a trecut intreaga zi si cite emotiii pozitive am avut.Totul a fost super, fiece pas gindit minutios din timp, fiind laudat deja doua zile de organizarea sarbatorii nuntii noastre...am si cintat, atit la rascumpararea miresei cit si pentru nasul meu..fiori de fericire ia-u cuprins pe toti.... Fotosesia a fost facuta la cricova, din chisinau pin acolo si mai departe eu cu miresuica mea draga am mers in cabriolet eu inainte, ea singura in urma caci altcineva nu incapea la rochia ce o avea :D . Era o grupa de turisti din Anglia, ne-au fotografiat si ne-au urat numai de bine in engleza)) Pe drum inspre sala am trecut si pe la nasul nostru care ne astepta cu mare drag, am dansat si am chefuit din maxim si la el,atitea emotii si retrairi pozitive. Am ajuns la sala, repede am organizat toate echipele ce ma asteptau:
1. muzica- banketband....oau banketband, nici nu mam asteptat la ce o sa faca....au ridicat de pe scaun de la mic la mare...au facut treaba 100% au combinat diferite stiluri intr-un stil nebun...foarte foarte multumit.
2.foto- Graf studio...pot sa va zic ca am ramas cu uimiti de toate intreaga nunta de ei...au fost 4, si toti inzestrati cu aparate ce fotografiau si filmau in acelasi timp...au prins intreaga nunta din toate punctele de vedere....unul filma afara, altul la un dans, altul la altul...abea astept materialul.
3.dansatorii- danzel club, si-au facut si ei treaba foarte bine...un program bine calculat si frumos din 3 dansuri: razeasca, latino si rock in roll....dansul mirilor tot la ei lam invatat si sa primit de minune))
4. Decorul si fourshetul de la marcela: laudat si gustat de toti invitatii...foarte gustos, delicios si apetisant...multumesc din toata inima...
5.cei de la fhotostand cu un panou foarte frumos de 4 * 2,5 metri..de invidiat..
6.Echipa ce sa ocupat de efecte speciale, lazere, lumini ambientale, fum....din nou ...jos palaaria...foarte profesionali..facind un vis din nunta noastra...
7. Sala Casa fermierului nea bucurat cu bucate speciale...multe surprize si voie buna....Toti invitatii au laudat chelnerii care au muncit ca pentru 2....foarte si foarte buni...
Atitea retrairi pozitive, atitea laudari am avut la care nici nu neam asteptat.....totul a fost la nivelul maxim asteptat....mai vreau :D


sorina
Posts: 51
Joined: 21 Mar 2014, 02:11

Re: Dupa nunta......

Post by sorina »

bravo valeriu, casa de piatra si numai fericire!!!!!!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dupa nunta......

Post by Olecika »

Valerii, ma bucur pentru voi, important ca sunteti multumiti :) Casa de piatra si copii frumosi si sanatosi !!! Daca esti disponibil, ar fi bine sa scrii la fiecare tema cit mai multe detalii :)


cicelu
Posts: 48
Joined: 18 Apr 2013, 15:26

Re: Dupa nunta......

Post by cicelu »

Fleur de lis eu astept rezumatul nuntii tale mai ales ceia ce tine de sala.


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Dupa nunta......

Post by Radutu »

cicelu wrote:Fleur de lis eu astept rezumatul nuntii tale mai ales ceia ce tine de sala.
si eu la fel sunt curioasa , cu atit mai mult ca am avut aceleasi idei cu culorile ;)


Post Reply