Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Dinka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2014, 22:53

Re: Dupa nunta......

Post by Dinka »

Mary08 wrote:Vai ce mireasa frumoasa ai fost, rokia ta se aseamana cu a mea (doar am fost la aceeasi croitoreasa))))
Ma bucur ca a fost asa bine planificat tot, si ca ai avut parte de o nunta asa cum ai visat. Iti doresc Casa de piatra, fericire,mult noroc, si doar realizari frumoase in continuare, si o luna de miere de vis sa aveti in continuare!
Buna Mary 08
spune-mi te rog unde ai cusut rochita de mireasa??
msss


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Dupa nunta......

Post by Mary08 »

Salut Dinka, rokia am kusut-o la o doamna la domiciliu nr de tel 079020294 Ina. Succese.


Dinka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2014, 22:53

Re: Dupa nunta......

Post by Dinka »

Mary08 wrote:Salut Dinka, rokia am kusut-o la o doamna la domiciliu nr de tel 079020294 Ina. Succese.
multumesc mult ....as putea so gasesc pe net pu a vedea mai multe lucrari?


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Dupa nunta......

Post by Mary08 »

Dinka wrote:
Mary08 wrote:Salut Dinka, rokia am kusut-o la o doamna la domiciliu nr de tel 079020294 Ina. Succese.
multumesc mult ....as putea so gasesc pe net pu a vedea mai multe lucrari?
are odno Инна Юрий Пундев daca nu ma gresesc ;)


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dupa nunta......

Post by Olecika »

Fetelor, mai scrieti si pe aici impresii de la nuntile voastre :) +++++poze :)


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Dupa nunta......

Post by crisgirl »

Au trecut deja aproape 3 luni de la nunta mea , mi-am revenit definitiv si am hotarit sa vin si eu cu niste impresii ! Dupa cum stim toate, "nunta" e un eveniment foarte asteptat in viata unei femei, mai ales cind isi are linga ea persoana pe care si-o doreste. Eu am investit foarte mult in sarbatoarea mea : suflet, rabdare, iluzii, nervi, timp ... am organizat-o singura de la A pina Z si nu m-am lasat influentata absolut de nimeni in ceea ce priveste alegerile mele. Dimineata nuntii a fost frumoasa , cu mult soare si ciripit de pasarele , pe linga toate astea eu eram programata din timp cu o dispozitie buna care a durat toata ziua.
Fetele de la salon au facut treba buna, insa mie mi-a luat ceva timp sa ma obisnuiesc cu imaginea mea. Fotografii si cameramanul au venit la timp , drumul ne-a luat 2 ore si jumatate , asta pu ca nunta a fost la NORD. Timpul ne-a permis sa pozam cam 2 ore , insa dupa mine e cam putin.La fotosesie am fost doar noi 2 , fotografii si cameramanul , va sfatui si pe voi acelasi lucru.
Cind am ajuns la sala am inspectat mesele, bufetul dulce si decorul, totul era ok!Oaspetii au venit la timp. Jos palaria pu cei de la Dance Flash - au dansat cu atita pasiune , tinute si machiaj corespunzator, , ne-au facut si flash mob, toti au ramas incintati. Rusalina Russu a fost extraordinara , foarte tacticoasa si a facut exact ceea ce am vorbit in prealabil. Ansamblul Doinei Dumbraveanu a fost bun, insa noi am avut 2 surprize muzicale din partea parintilor si inca una din partea mamei nasilor , si nu au prea reusit sa ne arate ce pot. II luam deja la cumatrie :D. S-a dansat mult , si asta m-a bucurat , inseamna ca a fost vesel. Nu m-am simtit obosita nici pu o minuta , nici picioarele nu m-au durut. Mama era asa emotionata in ziua nuntii de parca ea era mireasa , incit a uitat acasa lampioanele si focurile de artificii , insa asta nu nu ne-a afectat tare sarbatoarea. Am mai avut un incident cu torta miresei , care nu a fost chiar asa cum mi-am dorit-o si inca oleaca " косая ". Prietena mea zicea ca trebuia sa ne fotografieze fetele in clipa cind am vazut torta. Cei de la restaurant si cu cei de la Cuptorul Fermecat s-au invinuit reciproc asa ca nu am mai iesit in capat .Eii bine , era deja sfarsitul nuntii si nu tare ne-am intristat de torta cu atit mai mult ca a fost gustoasa. In rest nu stiu ce sa va mai povestesc pu chiar nu-mi amintesc nimic. Nu degeaba este o vorba in popor, care suna cam asa : " nu vezi/auzi nimic " , de parca esti mireasa ! Ea e chiar valabila , totul a fost ca un vis. Poate au mai fost si alte mici incidente insa eu nu le-am vazut pu ca eram MIREASA. :D Am asteptat atit de mult aceasta sarbatoare insa a trecut asa de repede, as fi vrut sa dureze de 2 ori mai mult.
Am doar cuvinte de lauda pu Vadim si Irina de la http://www.denisov.md dar si pu Ruslan de la yourlifeevent.com , au facut treaba buna. Multa lume a ramas impresionata de Vadim , e foarte activ si plin de energie. Chiar daca am lucrat 2 zile cu ei (cununia+nunta) mi s-a parut asa putin , as lucra in continuu cu ei si nu ma-s mai saturata! Pozele le-am primit intr-o luna , video in aproape 3 luni.
Daca ar fi s-o iau de la inceput mi-as lua cu siguranta un organizator de nunti (wedding planner) , va zic si de ce , pu ca o mireasa in ziua nuntii sale trebuie sa fie foarte relaxata , sa simta intr-adevar atmosfera , si sa fie o adevarata REGINA a serii. Este foarte sa greu fii asa si sa faci toate aceste lucruri atunci cind pe capul tau stau atitea griji de organizare . Si mai ales pu ca totul a fost la Nordul Moldovei , eu sunt de la Soroca , machiajul si coafura am facut-o la Chisinau , nunta a fost la Drochia , torta , decorul , muzica de la Balti ... n-a fost un traseu scurt ! Noi cei de aici nu putem beneficia de toate serviciile pe care le ofera prestatorii din Chisinau si asta e foarte greu.Si mai ales cind mireasa are mania de a controla tot, eu cred ca m-am descurcat si am fost cit de cit relaxata insa oricum cu un oragnizator era mult mai bine! Acum nu ca as face reclama insa de curind am aflat ca Irina Denisova(sotia fotografului nostru) se ocupa de planificarea nuntilor , e o persoana inventiva si cumsecade , asa ca v-o recomand cu mare incredere!

PS: Cel mai mult m-au suparat sandalele mele , dupa nunta aratau ca dupa razboi , si-mi era asa drag de ele ! :D


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Dupa nunta......

Post by catiushka »

ce dragut crisgirl ca ti-ai amintit de noi cele care asteptam astfel istorioare,
imi amintesc si eu de mine cu 2 luni in urma prin istorioarele voastre, oh ce amintiri placute :lol: :roll:
felicitari tie cu noul statut, te-am admirat de mai multe ori in pozele fotografilor tai si mi-au placut enorm ambele tale tinute :!: si incurajez si celelalte foste miresuice sa ne mai povesteasca cum a avut loc nunta lor de vis, pupici


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Dupa nunta......

Post by InnaM »

ma expun shi eu vis a vis wedding planner

Cum shtitzi noi am facut 2 nuntzi. Nunta number 1 a fost proiectul meu totalmente. Deci am facut absolut totul singura cu ajutor pe unde shi unde din partea mirelui shi a domnishoarelor de onoare. In rest decor, organizare, etc etc a fost pe umerii mei, shi nu din lipsa de ajutor sau resurse, ci pentru ca cum ai spus shi tu cris, noi fetele visam la aceasta zi o viatza intreaga, shi perfectzionista cum sint am zis ca nimeni n-o va face mai bine dekit mine. Shi pragramul zilei l-am facut la fel de minutzios. Pai in ziua nuntzii, nu zic ca nu m-am distrat, a fost una din cele mai frumoase zile din viatza mea insa daca e sa iau in retrospect, am fost foarte incordata mai toata nunta. De dimineatza cu rokiile, dupa care intimpina foto/video, dupa care pune ultimile detalii la decor, dupa care primeshte buchetele, fa poze, imbracate, ai grija sa nu te ashtepte invitatzii prea mult, ai grija nu sa se plictiseasca invitatzii, ai grija sa te salutzi cu totzi, ai grija sa nu intirzie minkarea, sa le placa minkarea, sa fie musica buna, sa le placa marturiile, sa ajunga torta, sa vie transportul la timp etc etc etc. La sfirshit de nunta eram absolut epuizata.

La cea dea 2-a nunta in skimb - eu agera la minte cum sint ;) am prins repede firul. L-am numit "manager de proiect" pe taicameu din start :lol: :lol: , eu numai dadeam acord shi banii :lol: In ziua nuntzii am avut grija doar sa ma gatesc shi sa nu intirziem la cununie. Iar odata ce a intrat pe usha moderatoare (Elena Razvan), in genere am lasat miinile in jos. Am avut noroc shi de o moderatoare de nota 10, ma tzinea numai la curent cu ce shi cum decurge shi ce v-a urma in rest eu eram aproape ca invitat. N-am avut nici-o grija, shi intradevar am trait nunta din plin, fiecare clipa am trait-o.

Ashadar fetelor, nu luatzi kiar totul asupra voastra, lasatzi-va ajutate, delegatzi. Poate nu totzi ishi permit un wedding planner, insa toate avem rude, prieteni care te vor ajuta cu drag daca li se permite/cere.

Iar daca itzi potzi permite sa apelezi la un profesionist pentru ajutor, RECOMAND.

Acum ce tzine de foto ai tai (shi ai mei ;) ) un mare bravo inclusiv poze, retushari, idei, etica, entuziasm shi tot ce tzine de (diacum) brand-ul lor. Chiar ash fi curioasa sa vad o nunta semnat "Денисовы"


olicika_rr
Posts: 5
Joined: 21 Jan 2014, 17:27

Re: Dupa nunta......

Post by olicika_rr »

Salut,
Vreau sa ma impart si eu cu impresiile de la nunta noastra si cu unele sfaturi pentru viitoarele miresuici. Noi am facut totul in doua zile, vineri- inscriere + cununie pe 31.10, iar simbata pe 1.11 insasi nunta. Divizarea in doua zile o sugerez tuturor, daca o faceam intr-o zi la sala ajungeam moarta de oboseala. In ambele zile am avut rochii diferite, le-am procurat de la Calea Basarabiei, si respectiv pretul mea permis sa-mi procur doua rochii.
Coafura si makiaj in ambele zile am facut la Natalia Saptefrati, foarte bravo! totul a tinut foarte bine. Pe nasha mea tot Natalia a makiato si cuafato, foarte frumos si calitativ lucru.
Foto-Video i-am avut pe CristalStudio. Baietii au lucrat bine, multe idei, la nunta mereu era linga noi. Deja ramine sa vedem materialul final.
Insasi nunta am petrecuto la restaurantul Vispas. Mincarea foarte gustoasa si diversa. Chelnerii si managerul foarte receptivi. Toti oaspetii au ramasa foarte multumiti de sala. Iar noi, din pacate, am reusit sa gustam doar putin din mincare si toata seara am baut doar putina sampanie si multa apa :)
Am decorat sala cu ajutorul Olesei de la Arta Nuntii. Foarte frumos, totul a fost cum ne-am inteles, chiar si mai mult decit ma asteptam. Buchetul meu tot Olesea mi la facut. Fin si dragut- asa cum am dorit.
Dansatorii de la flash dance tot si-au facut treaba bine. Profesionali!
Si desigur moderatoarea si formatia. I-am avut pe Eufrosinia Balan si formatia Magdacesti. Pentru ei am doar cuvinte de lauda. Au facut multa distractie. Moderatoarea a condus totul foarte bine. A vorbit nici prea mult si nici prea putin, cu vorbe frumoase , dar si cu glume. Ce mi-a placut mult e ca toti cinta, atit membrii formatiei , cit si moderatoare, nu satura aceeasi voce.
Noi suntem foarte multumiti de cum a trecut nunta noastra. Imi pare bine ca am reusit sa gasesc persoane care isi presteaza serviciile cu calitate. O mare parte din ei i-am gasit aici pe forum, multumesc tuturor mireselor care se expun pe acest forum. Mi-au fost de folos toate mesajele citite.
Ce tine de organizare si alte momente, sfaturile mele sunt:
1. Luati-va numaidecit un ajutor la organizare, cineva care stie tot ce stiti si voi. Nunta noastra am organizato eu singurica, si putin mi-a fost incomod la nunta.
2. Din pacate noi am avut invitati care ne-au anuntam in ultima saptamina ca nu vin, dupa ce noi am facut meniul pe numarul de locuri. Va sugerez la formarea meniului sa planificati mai puine locuri. In ziua nuntii va fi mai usor sa mai adaugati citeva locuri decit sa anulati locurile.
3. Incaltamintea trebuie sa fie cea mai comoda posibil, picioarele trebuie sa reziste o noapte intreaga de dans. Eu am avut si pe tocuri si fara, i-am schimbat practic la inceput de nunta. Chiar fiind toata noaptea pe talpa joasa, a doua zi picioarele ma dureau.

Succese tuturor mireselor la organizarea nuntii. Mai putin stress si retraiala in ziua nuntii!


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Dupa nunta......

Post by n-doinita »

bravo fetelor,va felicit cu statutul de sotie .Sunt recunoscatoare ca va impartasiti cu impresiile de la nuntile voastre! Demult timp citesc forumul asta si vreau sa zic ca invidiez urmatoarele fete : MaryLand,heliga,tancha_ru86,seyla,RoDiNkA,Aleena,Marcelushka,CristinaB,Ninela,Katina,Alintush,kisitoka,Olecika,wildcat soul,perla,INNA 2012 si multe altele....va invidiez in sensul bun al cuvintului.Stiu ca multe dintre voi deja nu mai viziteaza acest forum,dar sunteti foarte bravo pentru toate sfaturile si discutiile scrise aici si ca ne ajutati pe noi,viitoarele mirese in toate celea.Vreau sa zic ca deja ma-ti ajutat in foarte multe.Cred ca ati avut cele mai frumoase si reusite nunti,fiindca mereu va-ti dat sfaturi unei alteia.Va doresc mult succes in viata voastra familiara si cit mai multi copii frumosi si sanatosi!


Post Reply