Rochii de seara!

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Rochii de seara!

Post by Nika »

Fetelor am vrut sa va intreb ,poate stiti poate nu,insa cum se zice intrebarea vina nare :P .....ma uit ca pe acest forum este o publicitate cu rochii de seara....a comandat cineva vrio rochie de pe acest sait....sau poate aveti cunostinte care au comandat....cum e calitatea...nus rochii chinezesti????????....mai am un eveniment dupa nunta noastra si caut ceva frumos si dragut,,,si am vazut citeva modele si la pret ma arnjeaza numai ca imi fac griji de calitate :roll: :roll: inca nu am fost prin magazine sa caut ceva ...dar dupa cum vad de pe odkl din grupele cu anunturi cu rochii de seara imi dau seama cas cu mult mai scumpe ca pe acest sait...si stau pe ginduri ce sa fac....ufffffffffff(nu demult miam luat grija de rochia de mireasa si acum mai am o grija cu cea de seara..oricum nu e asa mare grija da evenimentul e foarte important si iarasi trebuie multa atentie)


Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Rochii de seara!

Post by bride »

Nika wrote:Fetelor am vrut sa va intreb ,poate stiti poate nu,insa cum se zice intrebarea vina nare :P .....ma uit ca pe acest forum este o publicitate cu rochii de seara....a comandat cineva vrio rochie de pe acest sait....sau poate aveti cunostinte care au comandat....cum e calitatea...nus rochii chinezesti????????....mai am un eveniment dupa nunta noastra si caut ceva frumos si dragut,,,si am vazut citeva modele si la pret ma arnjeaza numai ca imi fac griji de calitate :roll: :roll: inca nu am fost prin magazine sa caut ceva ...dar dupa cum vad de pe odkl din grupele cu anunturi cu rochii de seara imi dau seama cas cu mult mai scumpe ca pe acest sait...si stau pe ginduri ce sa fac....ufffffffffff(nu demult miam luat grija de rochia de mireasa si acum mai am o grija cu cea de seara..oricum nu e asa mare grija da evenimentul e foarte important si iarasi trebuie multa atentie)

mie mi'a atras atentie acest site..ever-pretty.com Am vazut pe 999.md ca unii procura de akolo si le vind cu un pret mai mare.Si am vazut poze reale si parka par ok.Eu credd ka am sa incerc sa'mi iau ceva...vad daca gasesk ceva pe marime xs :D
Plus la toate e free shiping.. si pare tentant ..


Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Rochii de seara!

Post by Ludmi »

Nika wrote:Fetelor am vrut sa va intreb ,poate stiti poate nu,insa cum se zice intrebarea vina nare :P .....)
Salut incearca pe lightinthebox.com
am procurat cite ceva de acolo si pare ok ;)


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Rochii de seara!

Post by christa »

Ar fi bine sa continuam tema si anume: cine si de unde ia rochii de seara in Chisinau?
Eu in cautarea rochiei de nasica am vizitat:
1. Jumbo et.5 de 2 ori ( de aici - salon cu rochii Eddy K. - Voi lua rochia in chirie, pretul cat de cat rezonabil si agrafele pentru par gratis)
- Milana sau Milena, rochii Jovani, Mac Dougal s.a. Preturi destul de mari, cel putin prima chirie
- un salon cu rochii White One, Pronovias - rochii frumoase, nu foarte multe
- Di Vero - cusute in Md, rochii in special din dantela, preturi mari
2. Salon Diamond Design - au cateva rochii superbe Tarik Ediz, insa nu m-au avantajat :( cu mare parere de rau
3. White Chocolate - lichideaza colectia rochii de seara vanzandu-le la pret de chirie, deci destul de bune, am avut norocul sa imi gasesc un costum Oksana Mucha fusta lunga cu corset.
4. Everpretty sau asa ceva, se afla la Buiucani, alegi rochia de pe site si o aduc din China, la ei au cateva modele, calitatea lasa de dorit
5. Diana-Rascani - varietate foarte mica, preturi exagerate ( chirie 6000-7000), rochii noi. Diana -Jumbo - nu aratau foarte bine, nu noi.
Eu am cautat anume chirie si datorita botului meu de aur puteam analiza ofertele doar in week-end.
Sper sa ajut pe cineva acest mic rezumat :)


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochii de seara!

Post by Mary08 »

Christa, dar aproximativ, ce preturi sint pentru rochii de seara la White Chocolate(atit chirie cit si vinzare), sigur daca ai retinut ;) Merci anticipat...


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Rochii de seara!

Post by christa »

Mary, ei le vand. Poti gasi de 70-100-150 euro. Eu am masurat multe si nimic nu ma avantaja, iar cand doamna mi-a aratat costumul m-am uitat sceptic, pentru ca in viziunea mea era ceva demodat insasi conceptul de costum, insa deja cand l-am vazut pe mine mi-am schimbat parerea. Mai ales ca dupa nunta as putea sa il mai imbrac cu alta fusta, cred, la alte evenimente.


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochii de seara!

Post by CristinaB »

christa wrote: Eu am cautat anume chirie si datorita botului meu de aur puteam analiza ofertele doar in week-end.
Sper sa ajut pe cineva acest mic rezumat :)
Crista , ce-am mai holbat ochii la cuvintul "bot"...Ma gindeam si eu cum se subiestimeaza nasica cea tinara si frumoasa....
Pe urma, dupa ce mam mai trezit, cai dimineata, am inteles ca ai scris "botz".. :lol: :lol:
Sa creasca mare aurasul!!!


Image
christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Rochii de seara!

Post by christa »

Cristina, am ras din suflet :)


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Rochii de seara!

Post by mmgg29 »

Fetelor, am ramas putin socata cand am vazut in Gemeni niste rochii de seara care mi-au placut, dar care erau mai scumpe cu vreo 1000-1300 lei decat aceleasi rochii pe care le-am vazut la Suceava. Inteleg ca nu oricine are posibilitate si nu oricine se duce la Suceava sau in alta parte, dar uneori imi vine sa ma crucesc cand vin acasa si vad ce preturi exagerate sunt la multe articole, de parca in MD ar fi salarii ca in Europa. :shock: :roll:


Leopold
Posts: 1
Joined: 09 Jan 2014, 07:49

Re: Rochii de seara!

Post by Leopold »

Fetelor, am ramas putin socata cand am vazut in Gemeni niste rochii de seara care mi-au placut, dar care erau mai scumpe cu vreo 1000-1300 lei decat aceleasi rochii pe care le-am vazut la Suceava.


discount prom dresses


Post Reply