cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
Post Reply
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Ninela »

Aneam, incearca la UNIC (nus tin minte ce etaj), acolo am vazut colectie de la Vistline, foarte calitative si originale. Si Ionel are cite ceva pentru femei (adica nu e firma Ionel, dar parteneri de-ai lor, dar in incita magazinelor lor gaesti). Made in Moldova - http://www.dininima.md/rom/pages/products - Prima Bella. Cind te alegi cu achizitia imparte-te cu noi :oops:
aneam wrote:Fetele am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sami cumpar palton de iarna, dar idee nam unde sa ma duk sa caut. Puteti sami dati makar citeva denumiri de magazine. Da nu stiti fabrica Ionel coase si pt femei?


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by wildcat soul »

aneam wrote:Fetele am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sami cumpar palton de iarna, dar idee nam unde sa ma duk sa caut. Puteti sami dati makar citeva denumiri de magazine. Da nu stiti fabrica Ionel coase si pt femei?
poti sa incerci la sculeanca in centrul comercial zorile, acolo sunt brandurile din moldova si la etaju 2 sunt niste paltonase superbe si la pret rezonabil


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Ninela »

Aneam, ca la comanda :) un articol la cererea ta! Sper sa te ajute! http://www.allfun.md/article/23974


Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by aneam »

Mmmmmm fetelor multumesc.... Fug la sa vad la Zorile si Unic. Cind imi gasesc va spun si ce mai este si cit costa. Multumesc. Cind vine vb de cumparaturi sunt pierduta. Mati salvat :-*


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Ninela »

Cu cea mai mare placere, Aneam!!!


Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Nika »

Fetelor ajutatima?Vreau sami perfectez actele romanesti si vreau sa va intreb daca le fac in md la consulat,se fac la urgentare?in cit timp ?Ca vad ca pe saitul consulatului scrie ca se fac ,dar am intrebat unele cunostinte si imi zic ca dureaza citeva luni .Cine sia perfectat de curind spunetimi care e procedura?APROPO stie cineva care e situatia la consulatul de la balti ?is rinduri la fel ca la cel de la chisinau?mersi .......


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Ninela »

Noi acum tot vrem sa facem, si am intrebat la Chisinau daca fac urgent, adica nu 2-3 luni cum scrie, si ei au zis ca nu se fac. Dar sunt oameni care stau in jurul consulatului si ofera genul dat de servicii, exact aceleasi preturi, dar termen mai scurt.


Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Nika »

Astazi,am sunat totusi la consulat si programarile se fac tumai pentru luna februarie la transcrierea certificatelor.....e un termen prea lung.....poate cineva poate sami sugereze vrio cale mai rapida ,sau unde asa putea depune ca sa nu astept atita.....oare care e situatia la romania? in cit timp asa putea face eu transcrierea certificatului asta de casatorie acolo.....????? :? please,daca stie cineva ajutatima cu sfaturi....am nevoie pina in ianuarie urgent sal fac :?


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by catiushka »

Nika wrote:Astazi,am sunat totusi la consulat si programarile se fac tumai pentru luna februarie la transcrierea certificatelor.....e un termen prea lung.....poate cineva poate sami sugereze vrio cale mai rapida ,sau unde asa putea depune ca sa nu astept atita.....oare care e situatia la romania? in cit timp asa putea face eu transcrierea certificatului asta de casatorie acolo.....????? :? please,daca stie cineva ajutatima cu sfaturi....am nevoie pina in ianuarie urgent sal fac :?
nika sun-o pe nr asta : D-na Silvia 079795147
sper ca se mai ocupa de asta, ea ajuta cu actele la rominesc, intreab-o pe ea cum mai repede poti sa-ti faci rominescul,
cred ca cel mai usor si rapid sa-ti deschizi viza si sa mergi la bucuresti si obtii pasaportul intr-o zi


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by maryLand »

Fetelor, in RO, poate dura si pina la 2 - 3 ani, transcrierea certificatului. Mai bine faceti la noi...
despre persoanele intermediare, nu cunosc nimic. Legal , insa asta e situatia ;)


Image
Post Reply