cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by vicktoritza »

Fetelor..va rog daca ma puteti ajuta. Particip la un concurs si am nevoie de un vot din partea la fiecare. (Pentru persoanele care au facebook)
Aici este lincul atasat direct la poza mea (Victoritza Bucsanu) https://www.facebook.com/Fabula.Wines?s ... 338-552482
Ca sa poti vota trebuie sa si dai like la pagina care se deschide ( Fabula Wines)
Multrumesc :) :D


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by wildcat soul »

vicktoritza wrote:Fetelor..va rog daca ma puteti ajuta. Particip la un concurs si am nevoie de un vot din partea la fiecare. (Pentru persoanele care au facebook)
Aici este lincul atasat direct la poza mea (Victoritza Bucsanu) https://www.facebook.com/Fabula.Wines?s ... 338-552482
Ca sa poti vota trebuie sa si dai like la pagina care se deschide ( Fabula Wines)
Multrumesc :) :D
gata :)


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by CristinaB »

54 Like!! Succes!!


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by catiushka »

victoritza la mine din pacate nu se primeste, probabil doar cei din Moldova pot participa :( : Sorry, this application is not available for your country.
dar succes ;)


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by vicktoritza »

Multumesc fetelor !


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by crisgirl »

Fetelor poate ma poate ajuta cineva , am ramas cu 2 zile inainte de cununie fara buchet? Stie cineva unde e baza angro de flori din Chisinau?


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by CristinaB »

Doar piata de la Calea Basarabiei, care se deschide dupa ora 20:00.


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by marcellla »

Dragelor, spuneti-mi va rog, cine din voi a calatorit cu pasaportul biometric in Europa, de ce acte mai este nevoie? Am citit undeva ca la vama iti cere si bilet tur-retur, scrisoare sau ceva care dovedeste unde anume o sa te cazezi, 45 euro pentru fiecare zi sezuta in tara cutare etc. Ma intereseaza anume cu autocarul, nu cu avionul.... multumesc.


Image
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Mary08 »

marcellla wrote:Dragelor, spuneti-mi va rog, cine din voi a calatorit cu pasaportul biometric in Europa, de ce acte mai este nevoie? Am citit undeva ca la vama iti cere si bilet tur-retur, scrisoare sau ceva care dovedeste unde anume o sa te cazezi, 45 euro pentru fiecare zi sezuta in tara cutare etc. Ma intereseaza anume cu autocarul, nu cu avionul.... multumesc.
Si noi plecam cu autocarul la mare,cine a mai fost pareri...


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

totul depinde de norocul pe care il avet la vama :D

Defapt, trebuie sa prezentati dovada unde mergeti: voucher de la hotel sau invitatie la cine mergeti. daca nu, o suma de bani ca sa demonstrati ca aveti cu ce trai zilele care veti sta in EU. Plus la asta e neparat asigurarea medicala sa o faceti pentru perioada plecarii, inclusiv drumul.

In general, unii dintre cunocutii mei care au calatorit recent, nu au avut nevoie de nimic decit doar de asigurare medicala si un raspuns ferm si clar la intrebarea scopul calatoriei sau unde mergeti. Insa, daca dati de un vames mai pretentios, poate sa va ceara mai multe acte.

Cei care pleaca prin agentie, este suficient voucherul de cazare si asigurarea pentru vama.


Post Reply