Nume preferate

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Nume preferate

Post by christa »

Salut.
Fetita mea e Ilinca, printre optiuni mai erau: Andreea, Lia, Teia. O prietena si-a numit baietelul Sebastian, il dezmiarda Seby, cred ca e un nume foarte frumos si puternic. Pentru viitoarele mamici mult succes in alegeri. :)


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nume preferate

Post by tancha_ru86 »

Dupa cum observ tendinta numelor este sa se revina la numele autohtone, romanesti, frumoase, ceea ce ma bucura. Toate numele enumerate de voi sunt frumoase, in momentul in care voi fi pusa in situatia de a alege un nume pentru propriul copil cred ca as fi intr-o mare dificultate, imi plac atatea.. Cred ca m-as gandi chiar sa pun doua nume, desi nu prea sunt adepta acestei idei. Pana atunci nu pot decat sa ma bucur pentru viitoarele si actualele mamici si sa le urez sanatate din plin.

PS. desi imi plac multe nume am doua preferate de baieti: Bogdan si Razvan, iar in ce priveste numele de fete am prea multe preferate ca sa le pot enumera aici.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Nume preferate

Post by Aleena »

Razvan si Bogdan????

De ce cand citesc mesajele tale am aproape mereu senzatia de deja vu???? :shock: :lol:


Alina Braileanu:

Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nume preferate

Post by tancha_ru86 »

Aleena wrote:Razvan si Bogdan????

De ce cand citesc mesajele tale am aproape mereu senzatia de deja vu????
e posibil sa avem o legatura mult mai profunda ;) poate chiar ne-am cunoscut intr-o alta viata. si eu am aceeasi senzatie de multe ori, dar in ceea ce te priveste ;)
Despre numele preferate am mai scris in aceasta tema si e posibil sa fi ramas de acolo o urma de amintire, dar nu stiu ce sa zic.

PS Am o propunere pentru tine, dar ti-o zic cand vin in tara. Te las sa mai fierbi pana atunci..hi hi, ce rea sunt... :lol: :lol:


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Nume preferate

Post by Aleena »

tancha_ru86 wrote: PS Am o propunere pentru tine, dar ti-o zic cand vin in tara. Te las sa mai fierbi pana atunci..hi hi, ce rea sunt... :lol: :lol:
Sa fiu nana pentru viitorul vostru bebe????? :D :D :D

DAAAAAA!!!!!DAAAAA!!!!DAAAAA!!!! Sunt de acord!!!!


Alina Braileanu:

Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Nume preferate

Post by Liudocika2012 »

tancha_ru86 tu esti graviduta? :P :P :P :) am pierdut vre-o stire eu? :lol:


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nume preferate

Post by tancha_ru86 »

oh Liudocika, nuuu, inca nu sunt, desi imi doresc foarte mult, dar inca nu e momentul, mai trebuie sa astept un an, apoi ii dam foiala. si fiti sigure ca voua primele va dau vestea. Acum m-am intristat un pic ca inca nu imi permit sa dau o asa veste, dar lasa ca vine si timpul meu ;)
Aleena, de data asta n-ai ghicit, desi si ceea ce ai zis e o intrebare pe care o vom pune mai tarziu cand v-a veni timpul ;) Deja stiu si raspunsul ;)


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Nume preferate

Post by Aleena »

:lol: :lol:
Sa n-o mai puneti (intrebarea)...veniti deodata cu colacii...cand va fi momentul... :D

M-ai intrigat ...ce alta propunere poate fi....mmmm...???? :?


Alina Braileanu:

Image
LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Nume preferate

Post by LILIT »

Kind eram insarcinata eram sigura ca voi avea o fetita si o voi numi Valeria. Alte variante nici nu existau.
Pe linga Valeria imi place Varvara,iar de baiat-Iaroslav,Matei,Arsenii,Zahar.


Image
Image
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Nume preferate

Post by Mary08 »

Am si eu citeva nume care imi plac:
Pentru Baietei: Stefan, Vadim, Vitalie, Adrian...mai sint citeva dar nu mi le pot aminti ;)
Pentru Fetite: Laura, Amelia, Corina, Alina, Mirela, Roxana.
P.S.Cel mai mult parca imi place "Stefan" suna asa formal :D chiar imi imaginam cum il alint cind va fi mic: Stefanel, Stefanut :D ( si lui Vs ii place doar acest nume, din cele enumerate de mine);Inainte atit de mult vroiam sa am un baietel..dar acum vreau mai tare fetita , parca ma simt mai mult ca o viitoare mamica de fetita nu stiu de ce :lol: :P


Post Reply