Felicitari...esti MAMA!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by CristinaB »

Ghiocel_21, nu te intrista!!! Imi pare tare, tare rau pentru tine dar te inteleg perfect..... Nu am vrut sa scriu, ca sa nu intristez viitoarele mamici, dar noi tot am pierdut sarcina.... La 5 saptamini am avut un avort spontan si nimeni nu poate sa zica o cauza concreta:analize bune, ma simteam bine, nu am facut efort, nu am racit...nimic, nimic...
A fost greu, si realizez ca inca este greu.....inca ma mai uit la hainute pentu bebe.... Dar cred ca asa a fost sa fie...Doamne, doamne vede mai bine ca noi...Gindeste pozitiv!!!! Decit sa te chinui o viata cu copilul avind careva malformatii.....
Aleena noastra mi-a zis cuvinte de aur: A zis ca daca nu ma iau in miini ma duce la un Centru de Recuperare a Copiilor sa vad cit de greu le este parintilor cu copiii cu deficiente.. Si am realizat ca sunt cazuri si mai rele....
Nu stiu ce termen ai avut, si care au fost circumstantele, dar fii tare!! Acolo sus aveti deja un ingeras si o sa va aiba grija de voi, sa va aduca doar noutati bune!!!
Te-am pupat tare, tares si ma apuc de bocit impreuna cu tine!!


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by marcelushka »

Natalia, mmmmmm .......FELICITARI...... sa creste_ti mariicele si sanatoase..... bravo pentru alegerea facuta in ceea ce tine de nastere, eu inca nu ma pot decide.... dar mai avem un pic de timp.

Mmmmmmmmmmm..... scumpelor..... Cristina, Ghiocel_21, doamne, imi pare asa rau pentruu voi sincer, nici nu cred ca gasesc cuvintele potrivite, imi aamintesc si eu cind lla 5 saptamini am avut prima eliminare cu putin singe..... doamne in ce panica intrasem..... nu imi puteam gasi locul, dar dupa ce am facut uzi am inteles ca totul e bine, ma rog zi si noapte ca micuta sa fie bine..... e un moment foarte emotionant si dificil pentru o mama, acum cind deja suntem mai maricele si o simt in fiecare zi, nu imi pot imagina viata fara ea, e dificil pentru voi, va inteleg dar fiti puternice si in nici un caz nu va invinuiti, voi nu purtati nici o vina... Asa a fost sa fie si cu siguranta Dumnezeu ne are sub aripa lui, asa ca neaparat va fi totul bine si cind va fi momentul potrivit atunci se va intimpla minunea.
Va cuprind si din suflet va doresc cit mai multa liniste sufleteasca, capul sus, totul va fi bine..


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by perla »

Ghiocel, Cristina... fetelor, scumpelor... ma.doare inima sa aud asa ceva :( doar Dumnezeu stie de ce ne pune la.asa incercari grele. Sunteti tinere, o sa aveti neaparat un bebelus, neaparat, neaparat!!!! Important e sa fiti sustinute de sotii vostri, sa va ajute sa treceti peste acest necaz... Eu va acuprind cu drag si ma rog Domnului sa stringeti f curind in brate in ghemotoc.mic de om.

Eu pina la 20.saptamini aveam iminenta de avort spontan. De fapt iminența am.avut-o pina la sfârșitul sarcinii, dar deja dupa 20 saptamini ma linistisem eu, ca il simteam deja cum se misca. A fost o sarcina f grea, cu stres, nervi si toxicoza nebuna... Am stat mai mult prin spitale. Ma rugam lui Dumnezeu zi si noapte.

Sincer, nici nu mai vreau sa aud de o alta sarcina...Dar cind iti vezi bomboneii in brateuiti de tot.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by tancha_ru86 »

Mi-e greu sa raspund unor astfel de mesaje triste. Uneori cuvintele sunt de prisos, la fel si compatimirile. eu va imbratisez strans si va dau din energia mea pozitiva.
Principalul sa nu va pierdeti speranta.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by CristinaB »

Multumim pentru cuvinte calde!!! Cel putin eu incerc sa ma gindesc la viitoarea sarcina si tai zilele,lunile in calendar pina o sa avem voie sa incercam din nou!!!V-am pupat pe toate si partea pozitiva e ca vom avea mamici cu experienta de la care sa cerem sfaturi!!!


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Alintush »

Ghiocel, Cristina...imi pare foarte foarte rau de cele intimplate.Cu siguranta Domnul stie ce face..si bebelusul va aparea numaidecit...nu doar unul, dar citi va doriti...
eu am avut o sarcina chiar foarte usoara..abea acum imi dau seama, dar asteptam tot timpul perioada cind trebuia sa ma duc la medic, ca sa-mi confirme ca e totul bine, numai ajungeam acasa si din nou imi parea ca ceva nu e in regula...asa ca e greu sa stai tot timpul cu frica...
Alina are dreptate..citi copilasi chinuiti de soarta sunt...micutii, mi se rupe inima cind ma gindesc la asta...chiar stateam de multe ori si-mi cuprindeam fata si plingeam...unii sunt prea alintati, prea iubiti,asteptati...iar altii micutii...bolnavi, abandonati..

e greu da sunt sigura ca va veni foarte repede clipa cind veti povesti despre nastere...nazbitiile facute de ei...principalul sa va sustineti unul pe altul (ca si pentru soti e o perioada grea) eu tin pumnii si ma rog Domnului...sa dea bebelusi tuturor persoanelor ce-si doresc copii


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by heliga »

Cristina ,Ghiocel fiti tari îmi pare rău pentru voi,dar sunteti tinere si sunt sigura ca va veni ziua kind va ve-ti tine odorashii in brate.


Image
Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by maryLand »

Marcelushka, felicitari...esti MAMA!

Si acum tin minte urarile de la nunta voastra...si faptul cum toti va indemnau cit mai rapid sa faceti un bebe, iata ca a sosit si minunea pe lume!
Sa fie Amelia sanatoasa si norocoasa, ca frumoasa va fi cu siguranta! Sa fie o mindrie si o bucurie a familiei si a celor dragi!!!


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by tancha_ru86 »

Felicitari Marcelushka! Sa fie Amelia sanatoasa si sa n-aiba motive sa planga. Frumos nume ati ales. Eu tot il am in listuta cu nume de fete pentru o eventuala a doua sarcina. :D
Toata fericirea iti doresc.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by marcelushka »

Maryland,tancha, scumpelor va multumim din suflet de urari, da e un miracol, eu si pina acum ma uit la ea si lacrimez, nu imi vine sa cred, ochisorii..... zimbetul..... tot e o dulce, nu ma pot dezlipi de ea, va doresc si voua, cit mai curind sa simtiti aceste emotii, iar acum din plin savurati aceste clipe cind nu o vezi dar o simti.... cind cu atita dor astepti si toate zilele sunt diferite, iar in ultimele, e ceva de nedescris....
Va cuprindem si va iubim.....


Post Reply