LOCAL PENTRU CUMATRIE

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by Dutsu »

Zilele acestea am fost la o cumatrie la restaurantul Versenz...am vazut ca erau 2 sali noi eram in cea in care predomina culorile Rosu-Auriu la al 2-lea etaj...am ramas dezamagita...Deservirea ZERO poate asa era chelnerul de masa noastra nustiu, dar tot timpul trebuia sal rugam sa imi toarna suc, sa ea resturile din farfurie...si fructele nu erau dintre cele mai proaspete unii spuneu ca au un gust ca cind au fost inghetate asta se refera la ananas, kiwile era moale si zbircit, bananele negre...in rest mincarea bunicica...trecem la baie...hirtie igienica numai intro sectie din 3, sapun lichid zero si nici aparatul de uscat miinile nu lucra asta ma refer si la femei si la barbati...Cam asa...


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by mmgg29 »

Multumim pentru parere Dutsu. Poate scrii despre asta si in tema ~SALA DE NUNTI~, ca sa afle si miresele care nu prea dau pe aici.


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by Arishka »

Кто делал кумэтрию в ресторане "Eleganse"?Как там кухня?Обслуживание.Может есть несколько фотографий,если не сложно показать как все задекорировали....спасибо


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by Arishka »

olesea88 wrote:Fetelor Noi am fost in ianuarie la Perla Royal Sculeanca ,foarte buna sala pentru petreceri nu prea mari, preturile tot bune .Ei mai au si Concordul la Coicana Preturile sunt undeva la 500 de lei .
Olesya скажи пожалуйста сколько вас было?и нормально было места танцевать и растягивать молдавские хоры?


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by Girgana »

Eu sunt de aceiasi parere ca Olesea,noi la fel am facut saptamina trecuta cumetria la Perla Royal si am ramas foarte multumiti! Sala nu este tare mare,dar pt cumetrie e numai buna,totul e compact si chiar daca cumetria este mica ca la noi(35pers),nu parea pustie. Dar si daca aveti 60-70 de persoane cred ca tot ar fi bine. Administratoarele foarte de treaba si au mers la toate propunerile si rugamintile noastre. De mancare nici nu mai zic,mesele erau pline si totul foarte gustos si proaspat. La sfirsitul serii ne-au intors tot ce a ramas si nu s-a observat sa se fure ceva. Chelnerii foarte bravo,atenti si receptivi la rugamintile noastre si a oaspetilor. Noi am luat si colacii de la ei,1.5kg la 53lei,erau foarte frumosi si noua ne-a fost comod ca nu a trebuit sa-i aducem de undeva sa mai avem si grija colacilor. Loc pentru dans a fost destul si a mai ramas :D . Recomand cu mainile si picioarele! :D

Ce tine de Elegance ,nu am fost acolo la evenimente ,insa am o cunoscuta care lucreaza acolo si ea mi=-a spus ca mancare se face la fel multa si gustoasa,numai ca meniul pt cumatrie incepe de la 650lei ,iar un meniu bun il poate face la 700-750.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by maryLand »

Girgana, care este pretul pentru un loc la Perla Royal? Multumesc! ;)


Image
Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by Girgana »

maryLand wrote:Girgana, care este pretul pentru un loc la Perla Royal? Multumesc! ;)
Am avut meniul de 550lei,dar am mai negociat un pic si ne-au facut acest meniu cu 500lei. Daca sincer cu 2 ani in urma am avut la nunta un meniu de 830lei,dar mincare a fost mai putina. 8-)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by maryLand »

Multumesc tare tare mult. Chiar daca sunt o multime de localuri care par perfecte, este foarte greu sa gasesti ceva rezonabil si care sa indeplineasca toate cerintele asteptate.

Sa va creasca bebelusul mare si sanatos!!! ;)


Image
IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by IRACIKA1983 »

Noi cumetria tot la Perla Royal am facuto .Sala este mica,dar foarte aranjata am avut 60 de persoane,loc mai era pentru 20 cu lista de bucate nu am avut probleme mesele pline si bucatele proaspete si gustoase cum am incheiat contractul un leu nu mi sa luat in plus .colacii mari frumosi si eftini ,chelnerii foarte atenti , administratoarele sunt foarte de treaba .Recomandam!!!!!!!!!!


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: LOCAL PENTRU CUMATRIE

Post by Arishka »

Спасибо огромное девчонки.Теперь могу спать спокойно...Мы забронировали уже ресторан,но было сомнение не маленький ли для 40 человек.....Если столько позитивных мнений,значит действительно мы сделали правильный выбор.
У меня к вам вопрос,что делали с детками?Не говорили ли вам платить за них отдельно???Спасибо


Post Reply