Handmade pentru copii

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Handmade pentru copii

Post by CristinaB »

Libelula, ai o minunatie de fetita! Spune-mi te rog cum se numeste materialul pe care lai folosit la cifra 6? Ai vreun tutorial dupa care teai ghidat? Multumesc frumos!


Image
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Handmade pentru copii

Post by Libelula »

Merci CristinaB !
Inspiratia mea nr.1 e fetita mea, care desi nu ma lasa sa fac mai nimic in timpul zilei, ma motiveaza in timpul noptii sa-i mestesugaresc diverse articole de imbracat , jucat sau decorat :) Iar pt asta deja intru pe net in general pe site-rile rusesti (uneori si pe ce le americanesti) : acolo mamele sunt foarte active si bune mestesugarite. Si-mi pare rau ca aici nu sunt mai multe persoane active :(

Ideea de "6 luni" imi apartine mie, dar m-am bazat pe master-klass-urile pt litere de acest gen. Pe net sunt o multime de lectii pt asa ceva, de exemplu:

http://www.livemaster.ru/topic/269125-o ... lnye-bukvy
http://www.zucchinihouse.com.ua/2012/03/blog-post.html

E nevoie de masina de cusut , 1 mp de material si un pic de rabdare, iar de realizat se relizeaza destul de usor si repede.

La mai multe inspiratii !!! :D


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Handmade pentru copii

Post by Libelula »

Si totusi va arat ce am mai cusut pt printesa mea (cu exceptia bentitelor) :) Au fost realizate special pt aceasta fotosesie
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Asta e de amuzament :)))))
Image


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Handmade pentru copii

Post by CristinaB »

Libelula, ai o scumpete de fetita!!! Dar tu ai miini de aur!! Daca faci ceva nou, numaidecit posteaza!!! Molipseste-ne si pe noi cu minunatiile tale!!!


Image
dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Handmade pentru copii

Post by dorhyna »

Libelula, ai o fetita deosebita. Perla si tie un mare bravo pu ceea ce fac, sa stii ca acum cand am intrat pe forum(am lipsit din dec 2013) am vazut lucrarile tale si mi-am zis: uite ca Perla face litere ca doamna care a fost la Jurnaltv si cand colo u esti acea doamna :d. inca o data felicitari pu ceea ce faceti


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Handmade pentru copii

Post by perla »

doryna multumesc mult mult mult...


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Handmade pentru copii

Post by dorhyna »

perla wrote:doryna multumesc mult mult mult...
Cu placere ;)


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Handmade pentru copii

Post by kisitoka »

Salut fetelor, eu fac metrica de nunta la comanda, de exemplu de asa model
Image
sau ca baza broderia acesti miri de pe pernuta.
Image
Deasemenea fac la comanda metrica pentru bebelusi fetita in roz si baitel in albastru deschis
Image
Pretul difera de la lucrare la alta, depinde de termen, rama s.a.


Image
Image
User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Handmade pentru copii

Post by kisitoka »

Pentru baitelul meu am facut asa metrica
Image


Image
Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Handmade pentru copii

Post by Katina »

ma ajutati si pe mine cu ceva scheme pentru broderii pt o fetitza(poate un ingeras ) ,viitoarea finutza ,vreau sa ii fac cadou ,inca e in burtica la mamica ei da se apropie venirea pe lume ...am cautat pe net da nu prea am gasit ,sau nu stiu unde sa caut :oops: :oops: :oops:


Post Reply