Deciziile finale!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Deciziile finale!

Post by romanct1 »

sunt sigura ca ai vazut dar nai atras atentie, :D si tot sunt cu reduceri


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Deciziile finale!

Post by henrietta »

ceva update
Decizii:

Nunta - La Plopi Magdacesti, 18 mai
Muzica - Fratii Parfeni, 6 instrument + 2 voci (masculina si feminina)
Moderator - Lucian Dumitrescu
Foto - Marian Loghin http://lmarian.com/ (contract facut)
Video - memento.md (contract facut)
Dansatori - Veselia
Invitatii/carduri si numere de masa/bomboniere - facute de mine
Buchetele vornicei - facute de mine
Rochia, voal - Salon White Rose (contract facut), AIRE Barcelona, model Verano
Pantofi - 2 perechi pe talpa si toc, Karen Millen si Zara, comandati pe asos.com si zara.com
Inele - cumparate deja de la Paradis, seria Linia Liubvi
Cercei si accesoriu in par - comandat la Yallooart https://www.facebook.com/yalloo.handmade?ref=ts&fref=ts
Coafura - Alina Mirosnicenco, Salon Studio V. Schimbator
Machiaj - Nely Covas, Salon Studio V. Schimbator
Cununia - Biserica Sf. Ierarh Nicolae, Chisinau (initial voisem la Curchi chiar si avansul l-am dat insa am hotarit sa facem cununia in parohie dupa regulile bisericesti)
Masa dulce - voi comanda de la Tortik macarons si mini-checuri, de la Colibri voi lua smetanic, eclere, torte, tartalete etc, de la Metro M&M pt copii, Rafaelo, Zefire, Fructe si alte dulciuri ce imi mai aduc aminte pina atunci.
costum mire, camasa, cravata - magazin Vizita
Lumini ambientale, fum, globuri - am inchiriat deja, fratii Parfeni organizeaza (sper sa fie bine)

pantofi - nu m-am gindit niciodata ca asa cosmar voi avea in alegerea pantofilor pentru el....extraordinar, am cutreierat Chisinaul in lung si in lat pentru ca intr-un final sa nu cumparam nici o pereche. Ba ca nu sunt comozi, ba ca il string in parti, ba intr-o parte, ba in cealalta iar daca sunt comozi sunt prea scumpi :roll: . Piciorusele mele scumpe nu ma mai tineau sa alerg, eram dispusa sa ii luam si de 6000 de lei doar ca el nu era :D si uite asa am ramas fara pantofi. Cred ca mai facem o runda dupa pasti )))
torta - nu e hotarit dar cred ca de la Dulcinella
Decor - il fac singura cu vs, cu amenajarea si adusul florilor ma vor ajuta prietenii in ziua nuntii
Dans - piesa Aerosmith i don't want miss a thing, dans zero- poate luam pe cineva sa ne faca "coreografia" :D
Bautura - cumparam in 2 saptamini
Buchet mireasa si butoniere pt mire, nas, nasa - cale rosii, vreau sa le fac singura doar ca nu stiu cit de usor imi va fi sa gasesc aceste flori.

si ce uitasem data trecuta (cum am putut ??? :D ) era luna de miere, mai exact 2 saptamini de plaja mare soare si mincare buna hotel Majestic Sunny Beach Bulgaria la sfirsit de iulie, de ce am ales Bulgaria?? -pentru ca sunt 2 saptamini nu doar una cum ar fi in Turcia sau Grecia la acelasi pret sau chiai mai scump, caci hotelul chiar e chiar luxos. Grecia am decis ca o vom vizita anul urmator cu forte mai multe pentru a vedea toate frumusetile acestei tari.
...si nu stiu ....sunt doar eu care asteapta luna de miere mai tare ca nunta ??? :?


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Deciziile finale!

Post by catiushka »

aaa henrietta ce m-ai facut sa rid cu asteptarea lunii de miere :lol:
eu parca mai tare astept nunta


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Deciziile finale!

Post by henrietta »

catiushka wrote:aaa henrietta ce m-ai facut sa rid cu asteptarea lunii de miere :lol:
eu parca mai tare astept nunta
:D :D da Catiushka sa stii ca si mie imi stranie faza, dar chiar astept mai tare luna de miere, si cred ca din cauza ca stiu ca la nunta voi fi tare stresata si nu stiu daca felul meu de a fi (taaaaare perfectionista, si foarte usor ma indispun daca ceva imi pare ca nu e ok) imi va permite sa ma destind in ziua nuntii, in schimb la mare stiu ca ma asteapta relaaaxarea muuult dorita :)


Image
Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Deciziile finale!

Post by Buburuza2014 »

Eu si nunta si luna de miere le astept in egala masura :lol: :D :)


essenza
Posts: 13
Joined: 03 Nov 2013, 23:04

Re: Deciziile finale!

Post by essenza »

Buburuza2014 cit iau Flash Dance pu 2 perechi??


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Deciziile finale!

Post by Buburuza2014 »

In decembrie ne-am inteles cu 250 eu pt 2 perechi.


dannysweet
Posts: 4
Joined: 23 Apr 2014, 23:17

Re: Deciziile finale!

Post by dannysweet »

Fetelor!! am citit pe forum ca unele din d-voastra au facut nunta la Chateau Vartely sau sedinta foto cum impresiile, pretentii obiectii etc.. mi-a placut mult localul si m-a gindesc sa serbez nunta acolo dar vreau sa mai aud si alte parere! Multumesc anticipat


niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Deciziile finale!

Post by niutka »

Comparativ cu celelalte miresuici,eu sunt cu foarte putine lucruri stabilita:
Nunta: Capitoles park 14.09.2014
muzica: Olesea Olteanu si Igor Fetescu plus 5 instrumente + moderator + lumini ambientale
dansatori : 2 perechi din Joc
foto: Alexandru Luchita WWW.JAKIE.ME
video ? ce am vrut e deja ocupat,asa ca acum suntem in pana de idei
inele: procurate de la Paradis
machiaj si coafura deja stabilite
accesorii si bijuterii de pe amazon,deja comandate
rochie aleasa dar nu si procurata,mai astept sa vad cat slabesc pina la nunta :)
bautura deja procurata: cognac kvint de 15 ani, vodca hortitza,vin alb si roz,sampania inca ne gandim
buchete pt vornicei,dar nu si pt domnisoare
invitatii alese,dar inca nu sunt comandate pentru ca nu avem nasi
cam atat la moment.
va rog sa-mi mai amintiti daca am uitat de ceva pt ca din cauza ca nu avem nasi eu nici chef de pregatiri nu am :((( ne-au refuzat acum de pasti cand am venit si noi in tara,ca ei zic ca nu era frumos la telefon sa ne anunte :(


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Deciziile finale!

Post by catiushka »

niutka pe cine ati vrut si la ce pret?
Last edited by catiushka on 07 Apr 2015, 13:03, edited 1 time in total.


Post Reply