Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
zaraza
Posts: 51
Joined: 01 Jul 2012, 06:38

Re: Dansatori

Post by zaraza »

S.O.S mai am foarte foarte putin timp si sunt fara dansatori, rog mult sa aruncati numere de telefoane toti care cunosc dansatori! va multsumesc mult, data 21 iulie :roll:


User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Dansatori

Post by tsvetok »

zaraza wrote:S.O.S mai am foarte foarte putin timp si sunt fara dansatori, rog mult sa aruncati numere de telefoane toti care cunosc dansatori! va multsumesc mult, data 21 iulie :roll:
ai gasit deja?


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Dansatori

Post by salinusca »

Dar noi am decis ca nunta va fi fara dansatori, e cheltuiala de bani intraiuria si plus la toate nu stii peste cine o sa dai, sunt de acord sa platesc banii aceastea dar sa stiu ca fac treaba buna, am fost la multe nunti unde dansatorii practic toata nunta s-au odihnic... La noi vorniceii vor juca colacii, sper ca nu va simti nimeni lipsa lor :roll:


zaraza
Posts: 51
Joined: 01 Jul 2012, 06:38

Re: Dansatori

Post by zaraza »

da da da eu a gasit, :D :D :D :D :D


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Dansatori

Post by Libelula »

salinusca wrote:Dar noi am decis ca nunta va fi fara dansatori, e cheltuiala de bani intraiuria si plus la toate nu stii peste cine o sa dai, sunt de acord sa platesc banii aceastea dar sa stiu ca fac treaba buna, am fost la multe nunti unde dansatorii practic toata nunta s-au odihnic... La noi vorniceii vor juca colacii, sper ca nu va simti nimeni lipsa lor :roll:
+1 ! nici noi nu luam dansatori !!! sunt sigura ca nu se va simti lipsa lor !!! :D


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by RoDiNkA »

Si nici nooooooooi dansatori nu vom avea, dar din considerente ca singuri suntem dansatori si vom avea si colegi invitati, asa ca, lipsa lor nu o vom simti :P
Sper desigur la o suprriza de la colegii mei, dar...chiar si fara ea sunt sigura ca ne vom distra bine :lol:


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by lummynel8 »

Fetelor eu am nevoie doar de 2 tineri,1 fata + 1 baiat sa faca urmatoarele traditii:

Intilnirea Mirilor,Nasilor,Parintilor cu Piine si Sare,Strinsul Florilor si Cadourilor care le aduc Invitatii,Organizarea Podului de Flori,Jucatul Prosoapelor la Nasi si Legatul acestora,Colacul Miresei-Impodobitul,Inchinatul Colacului,Spalatul Miinilor la Nasi,Jucatul si Inchinatul Colacilor catre Nasi

cine poate sa ma ajute....de dansuri nu am nevoie doar de putine traditii la inceputul petrecerii...nunta mea e pe 12 august....invit lumea pe la orele 19.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Dansatori

Post by tancha_ru86 »

lummynel8 wrote:Fetelor eu am nevoie doar de 2 tineri,1 fata + 1 baiat sa faca urmatoarele traditii:

Intilnirea Mirilor,Nasilor,Parintilor cu Piine si Sare,Strinsul Florilor si Cadourilor care le aduc Invitatii,Organizarea Podului de Flori,Jucatul Prosoapelor la Nasi si Legatul acestora,Colacul Miresei-Impodobitul,Inchinatul Colacului,Spalatul Miinilor la Nasi,Jucatul si Inchinatul Colacilor catre Nasi

cine poate sa ma ajute....de dansuri nu am nevoie doar de putine traditii la inceputul petrecerii...nunta mea e pe 12 august....invit lumea pe la orele 19.
lummynel dar toate astea pot sa le faca vorniceii, defapt asta e treaba vorniceiilor dar mai noi oamenii apeleaza la dansatori. Le dai instructiuni clare dinainte, dar alege niste oameni pe care sa te bazezi si ai rezolvat problema. Eu cand am fost domnisoara de onoare am facut toate aceste traditii asa ca parerea mea e ca nu trebuie sa dai bani pe ceva care pot sa faca si niste apropiati deai tai.
bafta!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by lummynel8 »

tancha_ru86

merci de sfat dar vorniceii mei nu sint atit de bravo sa faca toate aceste lucruri,ei vor sa se odihneasca toti...asha ca voi cauta


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by RoDiNkA »

Vorniceii sa se odihneasca la nunta? Chiar m-ai amuzat :lol: Rolul de vornicel e unul de onoare si...acceptind acest rol, din start iti asumi toata responsabilitatea acestuia! Eu nu voi avea dansatori, pentru ca vreau anume aceasta traditie sa o respect, ca la moldoveni, sa am vornicel si vornicica de onoare! Tot ma plingeam in trecut ca nu am vornicei si acum, pot respira usor, am ales o pereche care tin la noi si cu bucurie au acceptat...Stiti, uneori o persoana pe care nu o consideri atit de apropiata, poate sa se bucure si sa fie mai responsabila decit toate prietenele in comun, deoarece aceasta bucurie e sincera ;)


Image
Post Reply